Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Газета

ВІДНАЙТИ ЧАС

ВІДНАЙТИ ЧАС
Валерія ЛЕСЮК

Сьогодні все частіше можна почути нарікання людей на брак часу. Ніби тільки-но день розпочався, а вже й вечір. Невже ми підійшли до тієї межі, про яку сказано в Біблії: «І якби не вкоротилися дні, то не спаслась би ніяка плоть; але заради обраних скоротяться ті дні» (Мф. 24:22). Але ж у цій цитаті зі Священного Писання йдеться про останні дні світу цього, про часи панування антихриста. Хоча, якщо поміркувати, то наближення кінця світу прослідковується по всьому світу: землетруси, пожежі, повені – те, з чим людина самотужки не може впоратися. Є ще одна причина думати про кінець – моральний занепад людства! Невже колись людина розпочинала би свій день без молитви? Навряд. Тоді люди були більш помірковані, чітко діяли протягом дня, не забуваючи про молитву й хресне знамення перед початком будь-якої справи. Нині, здавалося б, завдяки технічному прогресу у нас мало би бути більше часу, адже не потрібно бігти по воду до річки, прати вручну, готувати їжу в печі. Однак чомусь часу катастрофічно бракує.

Учені стверджують, що різноманітні природні чинники приводять до збільшення та зменшення тривалості доби. Так, торішні землетруси в Японії змістили вісь Землі й відповідно скоротилась доба. Але це всього-навсього 1, 8 мікросекунди. Цього не помітиш. А може, ми стали надто метушливі в гонитві за грошима, славою, кар’єрою, тобто стали рабами своїх бажань? Не живемо справжнім життям, а так, перестрибуємо. Ми просто не вміємо розпоряджатися своїм часом, тому його нам бракує.

В енциклопедії Брокгауза сказано: «правильне використання часу веде до вічного блаженства, зловживання ним призведе до вічного прокляття. Тому час потрібно розуміти як час милості, призначеної для прийняття спасіння і підготовки до того, щоб витримати випробування у день Суду Божого».

«Щоб віднайти час, треба зупинитись на мить у гонитві за порожнечею. Варто ходити частіше на святу Літургію, сповідатися та причащатися. Адже гріх – найголовніший винуватець у скороченні часу», – так говорить румунський богослов Георгій Фечору.

Що ж тоді потрібно, щоб часу було вдосталь? Треба знову, як колись, стати чутливішими до болю та горя друзів, рідних, сусідів, перехожих. Тоді кожен з нас зрозуміє, що час швидкоплинний, але його досить для того, щоби почати жити так, як заповідав Христос.

29 січня 2012 р. Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо