Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини Архів новин

ПЕРШИЙ ВЕЛИКОСХИМНИК

18 квітня 2008 р.

Новопострижений схиієромонах Адам (Перванчук). Світлина Данила ЗінкевичаЧернецтво – стовп східного Благочестя, це аксіома. І в Київському Патріархаті монастирське життя швидко розбудовується і впорядковується. Зростає кількість монастирів, насельників у них. Але досі в УПЦ КП не було жодного ченця-великосхимника.

Існує три ступені чернецтва: рясофор; мантія, або мала схима; велика схима. Рясофорних і мантійних монахів є чимало, а от великосхимники – велика рідкість. Так було завжди: у велику схиму постригали після багатьох літ чернечих подвигів, часто вже на смертному одрі. Оскільки ченці Київського Патріархату – люди в переважній більшості молоді, то й кандидата у «великий ангельський образ» досі не було. І ось нещодавно у Троїцькому кафедральному соборі єпископ Луцький і Волинський Михаїл здійснив перший у нашій Церкві постриг у велику схиму. Найсуворішу чернечу обітницю прийняв ієромонах Павел (Перванчук), насельник Замкового Свято-Архангельського чоловічого монастиря в Луцьку (донедавна він називався Замковий чоловічий монастир Різдва Христового). Великосхимникові 73 роки, він колишній військовий моряк, інженер, з 1990 року спасається в чернечих обителях. Теперішнє його ім’я – схиієромонах Адам.

А наступного дня в тому ж храмі владика постриг у мантійні монахи насельника того ж монастиря послушника Володимира Качана з ім’ям Арсеній та насельника жидичинського Свято-Миколаївського монастиря Гавриїла (Ломпаса) з ім’ям Ісая.

Отже, у двох чоловічих обителях Волинської єпархії нині спасаються 14 чорноризців.

18 квітня 2008 р.
Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо