Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини Архів новин

ЗАСІДАННЯ ВОЛИНСЬКОЇ РАДИ ЦЕРКОВ
(оновлено)

19 червня 2008 р.

Засідання Волинської ради Церков. Світлина прот. Віталія СобкаВ облдержадміністрації відбулося чергове засідання Волинської ради Церков (ВРЦ) під головуванням єпископа Луцького і Волинського УПЦ Київського Патріархату Михаїла, за участю голови облдержадміністрації Миколи Романюка та заступника голови облради Бориса Загреви.

Учасники зустрічі підбили підсумки різдвяного благодійного телерадіомарафону «Бог багатий милосердям», найбільшим добродійникам було вручено подяки.

Члени ВРЦ заслухали звіт управління освіти і науки облдержадміністрації щодо запровадження «Основ християнської етики» в навчальних закладах області й доручили робочій групі підготувати звернення до вищих і обласних органів державної влади щодо узгодження змісту підручників із цього предмету, кадрової підготовки, фінансового забезпечення викладання цієї дисципліни, програмного забезпечення літературою шкільних бібліотек. Єпископові Маркіяну Трофим’яку (Римсько-Католицька Церква) доручено донести цю позицію ВРЦ до Міністерства науки і освіти.

Заслухали також звернення громадської організації «Християнський рух за життя» (голова Антоніна Євтодюк) щодо сприяння забороні абортів в Україні. Волинська рада Церков доручила робочій групі розробити свій текст звернення до Президента, Прем’єр-міністра, Верховної Ради України щодо законодавчого ініціювання заборони абортів, а до облдержадміністрації й облради також стосовно розробки програми роз’яснювальних заходів на цю тему. Усі вищезгадані рішення було прийнято одностайно.

Проте наступний пункт порядку денного – розгляд проекту регламенту ВРЦ – виявив серйозні суперечності. Хоча робоча група чимало попрацювала над цим документом і узгодила переважну більшість питань, римо-католики висловилися за доопрацювання, а УПЦ МП виразила бажання, щоб Волинська рада Церков і надалі працювала без регламенту. Після дискусії цю проблему було вирішено ще раз обговорити на робочій групі.

Перейшовши до «різного», учасники ВРЦ вирішили звернутися із повторним проханням до органів місцевої влади з приводу належного відзначення неділі (заборонити роботу ринків і торгових центрів, екзаменів та інших заходів у навчальних закладах області у день Господній).

Учасники зібрання порушили також інше животрепетне питання. Через рекламні щити виробники алкогольних і тютюнових виробів продовжують нав’язувати суспільству свої небезпечні товари. Поки що закон, який обмежуватиме це, не набрав чинності, та й він недостатній. Тому ВРЦ ухвалила рішення: робочій групі подати пропозиції Ради Церков щодо цього до обласної ради (належить задіяти інші законні важелі впливу та запропонувати внести зміни до законодавства).

Із цим питанням було пов’язано й наступне. На рекламних щитах, етикетках, у назвах торгових і розважальних закладів нерідко трапляється використання священних для християн слів і символів в образливому контексті (ресторан «Едем», зображення Розп’яття на пляшках і т. ін.). Тож було ухвалено, що робоча група попрацює над відповідним зверненням до державної влади.

На цьому засідання Волинської ради Церков завершилося. Владика Михаїл передав повноваження головуючого представникові Церкви адвентистів сьомого дня.

19 червня 2008 р.
Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо