Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини Архів новин

ВІНЕЦЬ КУЛЬТУРИ

16 серпня 2008 р.

Храм Великомученика Пантелеймона Цілителя в с. Рованці (Гнідава) Луцького районного деканату. Світлина Сергія ДубинкиУ стародавньому Луцьку є дві найвищі точки – острів Лучеськ, на якому стоїть замок Любарта, зведений у XIV ст. на місці набагато давнішого поселення, та Гнідавська гірка, де люди теж селилися з прадавніх-давен. Учені, які не раз проводили тут розкопки, налічують шар за шаром не менше дванадцяти археологічних культур: починаючи з неоліту, їхні носії незмінно селилися на цьому колишньому березі повноводного Стиру. А вивершує цю своєрідну книгу з історії нашого краю – християнський храм. Нинішню Гнідавську, або ж Рованецьку, церкву Великомученика Пантелеймона зведено поруч із місцем більш давнього Божого дому, але і йому вже понад сто  літ. Чимало панотців несли службу на Гнідавській гірці, але постать священика Петра Огибовського, який пастирював тут на початку ХХ століття, закарбувалася чи не найглибше. Цього року виповнилося 100 років із часу його кончини.

Настоятель парафій протоієрей Сергій Коць зустрічає єпископа Луцького і Волинського Михаїла, подаючи йому хрест. Світлина Сергія ДубинкиУ день молитовного спомину великомученика і цілителя Пантелеймона єпископ Луцький і Волинський Михаїл, обласний декан протоієрей Іван Семенюк, районний декан протоієрей Віктор Пушко та інші численні священнослужителі відвідали Пантелеймонівську громаду, що об’єднує частину християн с. Рованці Луцького районного деканату і району Гнідава м. Луцька (храм стоїть на межі міста й села). У співслужінні з настоятелем парафії протоієреєм Сергієм Коцем вони відправили Божественну Літургію та панахиду по о. Петру. Було винесено для загального вшанування ікону святого Пантелеймона, раку з частками мощей угодника. Людей на празник прийшло цього року особливо багато, незважаючи на кепську погоду.

Преобразився останнім часом давній храм і вся його околиця: завершується реставрація, прокладено до церкви дорогу. За старання у цій справі преосвященний Михаїл нагородив голову Боратинської сільради, до якої належать Рованці, Сергія Яручика орденом Святого Миколая Чудотворця, а церковного старосту Петра Сітуху – орденом Архістратига Михаїла.

Був час, коли деякі маловіри не хотіли ходити до храму на Гнідавській гірці, бо, мовляв, дорога погана. Тепер такої відмовки нема: шлях мощений і зручний. Він веде до Божого дому, який стоїть над дванадцятьма епохами нашої минувшини, далеко сяє золоченими банями. Адже Християнство – вінець історії.

16 серпня 2008 р.
Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо