Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

Засідання педагогічної ради Волинської духовної семінарії. Світлина з сайта Volynska-seminaria.org.ua
ЖИТТЯ ВИРУЄ

Як повідомляє сайт Волинської духовної семінарії (ВДС) Volynska-seminaria.org.ua, днями відбулося чергове засідання її педагогічної ради.

Зокрема, заслухано звіт ректора протоієрея Ігоря Швеця щодо звернення до Патріарха Філарета про надання закладові статусу академії. У зв’язку з цим було наголошено на потребі покращити навчально-виховний процес, наукову роботу, матеріально-технічну базу ВДС.

Педрада уточнила розклад заходів до 20-ї річниці відродження семінарії (конференції у квітні й жовтні цього року, актовий день із відповідними урочистостями). Було також заслухано звіти керівників бакалаврських робіт про стан їх написання, вирішено провести попередній захист на кафедрах 12–16 квітня.

26 березня 2010 р.
Кумранські печери. Світлина протоієрея Миколи Цапа
НОВА ПРОЩА ДО НАЙСВЯТІШОГО

Паломницька служба нашої єпархії (головна координаторка Лариса Савчук) знову провела богомілля на Святу Землю. Протягом тижня група прочан відвідала Кану Галилейську, Гефсиманський сад, храм Гробу Господнього та чимало інших святинь Християнства.

Цього разу маршрут паломництва включав і новий об’єкт, де богомільці з Волині ще не бували: знамениті Кумранські печери. Саме тут, у малоприступній пустельній місцевості, у середині минулого століття було знайдено сувої зі старозавітними письменами, які багато в чому прояснили складні питання біблеїстики.

Духовне окормлення прочан цього разу здійснював канцлер Волинської єпархії протоієрей Микола Цап.

26 березня 2010 р.
Музей волинської ікони
ДУХОВНА ВИСТАВКА

Учора ректор Волинської духовної семінарії протоієрей Ігор Швець, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний з благословення архієпископа Луцького і Волинського Михаїла побували на відкритті виставки «Православна мініатюра XI–XXI століть», що відкрилась у Музеї волинської ікони.

Отець Ігор звернувся до присутніх із вітальним словом, у якому зазначив: головне місце для ікони – в храмі, але й добре коли християнин має можливість прийти до музею, щоб оглянути, дослідити історію та симовліку давніх, рідкісних образів, помолившись перед ними.

На виставці представлено понад 350 експонатів, зокрема хрести натільні і напрестольні, лита мініатюра, ікони, стародруки, панагії, сувенірна продукція з України, Єрусалиму, Греції та Росії.

24 березня 2010 р.
Якщо чудо
ЯКЩО ЧУДО

У зв’язку з тим, що в нашій єпархії почастішали випадки, коли духовній консисторії повідомляють про, ймовірно, надприродні явища (мироточіння, оновлення ікон тощо), архієпископ Луцький і Волинський Михаїл підписав указ, яким упорядкував дії священнослужителів та прес-служби єпархії щодо таких ситуацій. Зокрема, коли на тій чи іншій парафії сталося, можливо, чудо, настоятелю належить невідкладно особисто дослідити всі обставини, повідомити про цю подію свого декана, звернутися до єпархіального архієрея з усним звітом, повідомити інформаційній службі єпархії про випадок та благословення владики щодо нього. Через один місяць, а за гострою потребою раніше, настоятелеві слід звернутися до архієпископа з письмовим звітом про виконання благословення, розвиток і попередні підсумки події.

22 березня 2010 р.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. Світлина Олександра Більчука
ВИЗНАЙМО СВОЇ ГРІХИ!

Належно готуватись до святої Сповіді закликав архієпископ Луцький і Волинський Михаїл у проповіді вчора під час недільного Богослужіння у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Луцька.

Владика наголосив, що перш ніж людина приступить до таїнства Покаяння, вона повинна визнати усі свої гріхи насамперед перед самим Богом. Адже «Господь знає те, чого ми ще не зробили, знає те, що зробимо, знає, що будемо навіть думати, бо Він знає стан нашої душі», – сказав архієрей. Трапляється: людину турбують певні гріхи, які вона вже визнала на Сповіді. У цьому випадку треба каятись доти, доки цей проступок не перестане непокоїти. Архієрей зазначив: який би гріх не було скоєно, не слід думати, ніби це більше, ніж Боже людинолюбство. Творець настільки полюбив світ, що «віддав і Сина Свого Єдинородного, щоб усякий, хто вірує в нього, не загинув, а мав життя вічне» (Ін. 3:16)...

22 березня 2010 р.
Протоієрей Віталій Собко на засіданні Волинської ради Церков. Світлина Леоніда Максимова
ДІЯТИ РАЗОМ І АКТИВНІШЕ

Сьогодні на черговому засіданні Волинської ради Церков (ВРЦ) виступив представник нашої Церкви протоієрей Віталій Собко. Він нагадав учасникам зібрання, що спільна діяльність конфесій є дуже важливою і потрібною. Очевидно, що об’єднані зусилля різних Церков для вирішення гострих, насамперед морально-етичних проблем ефективніші, краще сприймаються і владою, і суспільством. Однак – повідомив священик – «духовна консисторія Київського Патріархату дещо засмучена тим, що Волинська рада Церков не повністю використовує сприятливих умов для злагодженої праці, не використовує всіх своїх можливостей. Інколи навіть складається враження: якби не традиція проводити щороку благодійний марафон, то ми б не відчували потреби збиратися».

За словами о. Віталія, деякі члени Ради не делегують представників у робочу групу, не виявляють ознак ініціативності. Це при тому, що ніхто не примушує до членства у цьому представницькому органі. Таке ставлення призводить до того, що навіть прийняті Радою Церков пропозиції не...

18 березня 2010 р.
Чергове засідання Волинської ради Церков. Світлина Леоніда Максиомва
ЯК БЛАГОДІЯТИ, ЯК ПОСТИТИ

Сьогодні в облдержадміністрації відбулося чергове засідання Волинської ради Церков (ВРЦ) за участю голови адміністрації Миколи Романюка, заступника облради Бориса Загреви. З благословення архієпископа Луцького і Волинського Михаїла нашу Церкву представляв голова Інформаціно-видавничого центру єпархії протоієрей Віталій Собко.

На засіданні, яке проходило під головуванням Римо-Католицької Церкви, підбили підсумки різдвяного благодійного телерадіомарафону «Бог багатий милосердям». На зібрані кошти (72 731,24 грн) придбано побутову техніку. Її одержали 25 малозабезпечених сімей і родин, де проживають діти-сироти й напівсироти. Благодійникам, спонсорам, співорганізаторам марафону вручено подяки.

Також ВРЦ прийняла Звернення до волинян щодо Великого посту, у якому йдеться про значення цього періоду в духовному зростанні християн. Нагадавши, як треба правильно постити, рада Церков звернулася до місцевої влади та всіх, хто організовує дозвілля, із закликом «не влаштовувати в...

18 березня 2010 р.
Волинський краєзнавчий музей
ЛИШЕ ТРИ!..

У Волинському краєзнавчому музеї до 19 березня триває виставка «Зламані долі. Комуністичний терор в Україні 1920–1950-х років». На одному зі стендів представлено шокуючі факти про знищення українського духовенства комуністичним режимом. Зокрема, відвідувачі дізнаються, що станом на 1939 рік з 1 435 священиків, які служили в УРСР, продовжували душпастирювати лише троє. На виставці також можна ознайомитися з відповідною літературою, з якої можна дізнатися, що з перших років існування радянської держави комуністичне керівництво вбачало в релігії та віруючих злісних ворогів радянської влади, оскільки норми християнської моралі не відповідали безбожній ідеології. Знищення Церкви було одним з першочергових завдань совєтів. Тому репресій зазнали служителі всіх конфесій.

17 березня 2010 р.
Цензура потрібна, але яка?
ЦЕНЗУРА, АЛЕ ЯКА?

На початку березня колегія з рецензування й експертної оцінки Видавничої ради РПЦ оприлюднила список видань, які не рекомендовані для розповсюдження в мережі церковних книгарень Московського Патріархату. Ця подія посилила дискусії православних книговидавців та інших зацікавлених як у Росії, так і в Україні. Суперечки тривають ще з кінця минулого року, коли Священний Синод РПЦ вирішив упорядкувати в своїй Церкві поширення літератури та іншої інформаційної продукції. На сайтах активно обговорюють доцільність обраних механізмів впорядкування, недоліки самого процесу рецензування тощо.

Небезпека, що видання не зовсім православного змісту може потрапити в церковну книгарню, є не тільки в Московському Патріархаті, але, звісно, й у Київському. Як цю проблему вирішують у нашій Церкві та, зокрема, на Волині?..

16 березня 2010 р.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. Світлина Сергія Дубинки
ЗРОСТАТИ З ЄВАНГЕЛІЄМ

«Очистити свою душу та з чистим серцем бути завжди готовим до зустрічі з Богом», – закликав архієпископ Луцький та Волинський Михаїл у недільній проповіді під час учорашньої Літургії у луцькому Свято-Троїцькому кафедральному соборі.

Кожен з нас душею і розумом турбується про своє сьогодення, – зазначив владика. Ось тому ми, щоб у духовній радості зустріти Пасху Христову, намагаємось очиститись від гріхів за допомогою Сповіді. Хтось робить це автоматично, хтось – із глибоким переконанням та вірою у кращі зміни в подальшому житті, а ще інші – щоб очистити свою душу від численних гріхів. За словами архієрея, це і є ті три сходинки, які ведуть нас до духовного зростання. Кожен з нас бачить себе на одній із них, однак головне для нас – не зупинятися на цьому нелегкому шляху.

Високопреосвященний також зазначив, що багато хто йде до храму не для того, щоб очистити свою душу, а щоб позбутися проблем. Ось тут ми піддаємось диявольській спокусі, бо уподібнюємось до тих, котрі і 2000...

15 березня 2010 р.
1-10  11-20  21-26
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо