Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

КАНЦЛЕР ЄПАРХІЇ НА СВЯТІ ПРИКОРДОННИКІВ

31 жовтня 2006 р.

Канцлер єпархії протоієрей Микола Цап взяв участь в урочистостях з нагоди 14-ої річниці заснування Луцького прикордонного загону Державної прикордонної служби України. Вітаючи командування й особовий склад, він висловив задоволення розвитком частини, її співпрацею з Церквою та побажав Божого благословення на подальше служіння.

На території загону розташована колишня військова полкова церква Великомученика Юрія Переможця. Як повідомив прес-службі єпархії отець канцлер, який одначасно є настоятелем храму, між релігійною...

31 жовтня 2006 р.
СВЯТО ЧЕРНЕЧОГО ХРАМУ

30 жовтня 2006 р.

Під час хресного ходу навколо будівлі монастиря Святителя Миколая Чудотворця, що в с. Жидичин Ківерцівського р-ну. Фото Віталія СарапінаСвято-Миколаївський чоловічий монастир, що в селі Жидичин Ківерцівського району, відзначив престольне свято свого храму, іменованого на честь преподобного Миколи Святоші, князя Луцького. Божественну Літургію з цієї нагоди відправив єпископ Луцький і Волинський Михаїл. З ним співслужили намісник монастиря ієромонах Марк (Левків), ченці-священнослужителі та духовенство з різних деканатів.

Під час Служби Божої владика звершив висвяти на ієромонаха та ієродиякона та виголосив проповідь, у якій зазначив, що монастирі займають дуже важливе місце в житті та духовному зростанні християн.

 

30 жовтня 2006 р.
ДІЯЛЬНІСТЬ КОНСИСТОРІЇ

27 жовтня 2006 р.

Єпархіальний прес-секретар протоієрей Віталій Собко та старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний взяли участь у презентації видання «Ти не згасла, зоре ясна», яка відбулася в обласній бібліотеці для юнацтва. Вітаючи укладачів та видавців книги – збірки пісень українців Холмщини й Підляшшя – отець Віталій передав благословення єпископа Луцького і Волинського Михаїла й побажав усім, хто долучився до видання й хто користуватиметься ним, Божої благодаті й духовного зростання.

27 жовтня 2006 р.
АКТОВИЙ ДЕНЬ ДУХОВНОЇ СЕМІНАРІЇ

26 жовтня 2006 р.

Подячний молебень у кафедральному соборі Святої Трійці очолює єпископ Михаїл з нагоди актового дня Волинської духовної семінарії. Фото прот. Віталія Собка23 жовтня Церква вшановує усіх святих Волинської землі. Цього дня Волинська духовна семінарія (ВДС) відзначила свій актовий день. Святкування розпочалося Божественною Літургією в кафедральному соборі Святої Трійці, яку відслужили ректор протоієрей Іван Нідзельський і викладачі-священнослужителі ВДС. Після подячного молебня єпископ Луцький і Волинський Михаїл звернувся до присутніх із вітальним словом, у якому закликав наслідувати волинських святих.

Свято продовжилося в нижньому храмі Свято-Троїцького собору. Офіційну частину відкрив отець ректор промовою про минуле та сьогодення духовного навчального закладу, після чого присутніх привітали зі святом...

26 жовтня 2006 р.
ЄПИСКОП МИХАЇЛ У КИЄВІ

25 жовтня 2006 р.

Під час хресного ходу з мощами великомучениці Варвари в Києві. Фото з сайту Сerkva.info20–22 жовтня єпископ Луцький і Волинський Михаїл перебував у Києві, де брав участь в загальноцерковних урочистостях з нагоди 1700-ліття з часу мученицької кончини великомучениці Варвари, а також з приводу святкування 11-ої річниці інтронізації Патріарха Київського і всіє Руси-України Філарета.

20 жовтня владика Михаїл був учасником засідання Священного Синоду в конференц-залі Київської Патріархії. Розглядалися поточні питання з життя Церкви.

Наступного дня в «Українському домі» провели урочисту конференцію...

25 жовтня 2006 р.
СВЯТО СТУДЕНТІВ

24 жовтня 2006 р.

Волинський інститут імені В’ячеслава Липинського МАУП провів традиційне свято студентів у таборі села Дачне Ківерцівського деканату. В урочистостях з нагоди вручення дипломів випускникам, залікових книжок – заочникам, студентських квитків – першокурсникам взяли участь капелан інституту протоієрей Віктор Михалевич та капелан Волинського державного університету імені Лесі Українки протоієрей Михайло Бучак.

Вітаючи студентів, отець Віктор побажав бути достойними вихованцями навчального закладу відповідно до прийнятого ними Кодексу честі МАУП, наслідувати небесного покровителя інституту – святого Йоана...

24 жовтня 2006 р.
«ОРАНТА» В КИЄВІ

23 жовтня 2006 р.

Архієрейський хор «Оранта» за Богослужіння у кафедральному соборі Святої Трійці. Фото прот. Віталія СобкаАрхієрейський хор «Оранта» виступив з двома концертами в Києві в рамках XVII-го міжнародного фестивалю «Київ Музик Фест ’ 2006», який приймала столиця 29 вересня – 7 жовтня. Відомий не лише на Волині чи Україні творчий колектив виконував старовинну й сучасну духовну та світську музику в Золотоверхий Михайлівський соборі та Київській філармонії.

 

 

23 жовтня 2006 р.
ЗМІНИ В ЛУЦЬКОМУ РАЙОННОМУ ДЕКАНАТІ

22 жовтня 2006 р.

Новопризначений луцький районний декан – протоієрей Віктор Пушко. Фото Ярослава БлизнюкаЄпископ Луцький і Волинський Михаїл провів збори духовенства Луцького районного деканату. Окрім священнослужителів, які входять до нього, у засіданні взяли участь канцлер єпархії протоієрей Микола Цап і обласний декан протоієрей Іван Семенюк.

У своєму зверненні владика заявив про необхідність покращення церковної дисципліни серед духовенства та представив новопризначеного декана. Ним став протоієрей Віктор Пушко, настоятель храму Різдва святого Йоана Хрестителя у селі Лище. До цього часу обов'язки луцького районного декана тимчасово виконував обласний декан протоієрей Іван Семенюк.

На зборах також обговорили низку актуальних питань церковно-парафіяльного життя деканату.

На прохання єпархіальної прес-служби декан отець Віктор повідомив, що має намір організаційними заходами сприяти згуртуванню підопічних священиків та активізації...

22 жовтня 2006 р.
ГОРОХІВСЬКІ ПАЛОМНИКИ ПОБУВАЛИ В ТРОСТЯНЦІ

20 жовтня 2006 р.

Чудотворна ікона Тростянецької Богоматері. Невідомий майстер волинської школи іконопису, поч. 17 ст. Свято-Троїцький храм у селі Тростянець Ківерцівського деканатуCвященики й віряни з Горохівського деканату здійснили прощу до чудотворної ікони Тростянецької Богоматері. У храмі Святої Трійці, де зберігається святиня, відправили Божествену Літургію та Акафіст Пресвятій Богородиці. Богослужіння очолив горохівський декан протоієрей Андрій Сидор. Виголошуючи проповідь, він закликав молільників завжди в своїх життєвих потребах підносити очі до Неба і як побожним християнам благати Пречисту Діву: «Пресвята Богородице, спаси нас!»

 

 

 

20 жовтня 2006 р.
ОНОВЛЕННЯ ІКОНИ В КРУПІ

19 жовтня 2006 р.

Ікону Ісуса Христа, яка чудесно оновилася в одному з помешкань с. Крупа Луцького районного деканату, урочисто перенесли до місцевого храму Покрови Пресвятої Богородиці. Фото Віталія СарапінаЄпископ Луцький і Волинський Михаїл очолив відправу акафіста Пресвятій Богородиці в Свято-Покровському храмі, що в селі Крупа Луцького районного деканату. З ним співслужили намісник Жидичинського монастиря Святителя Миколая Чудотворця ієромонах Марк (Левків), настоятель храму священик Роман Нестер та інші священнослужителі. Причиною вечірнього архієрейського Богослужіння в сільському храмі стало те, що незадовго до цього в одному з приватних помешкань Крупи чудесно оновилася ікона Ісуса Христа. Тож цього дня духовенство урочисто перенесло образ до церкви, аби достойно вшанувати святиню.

Виголошуючи проповідь про роль Божого провидіння у спасінні людського роду, владика зазначив, що однією з головних причин, чому Господь творить чудеса, – бажання укріпити людську спільноту у вірі.

 

19 жовтня 2006 р.
1-10  11-20
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо