Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

НЕОЦІНЕННИЙ ДАР

30 листопада 2006 р.

Єрусалимська чудотворна ікона Божої МатеріКіверцівська громада Покрови Пресвятої Богородиці отримала неоціненний дар. Справжню копію Єрусалимської чудотворної ікони Божої Матері привезла для храму парафіянка Людмила Семенюк, яка більше двох років перебувала на заробітках в Ізраїлі.

Свого часу в пошуках кращої долі виїхали 26 мешканців Ківерців. Майже щонеділі Людмила вирушала із земляками в Єрусалим, аби набратися сили від святих місць. Там вона молилася не тільки за свою родину, а й за весь український народ.

«Привезти ікону в подарунок для рідної церкви було першим моїм бажанням, коли остаточно вирішила поїхати в Ізраїль, – повідомила єпархіальній прес-службі Людмила Семенюк. – Коли стала вибирати – саме ікона Єрусалимської Божої Матері запала мені в душу»...

30 листопада 2006 р.
ПАМ’ЯТАЙМО ГОЛОДОМОР!
(оновлено)

28 листопада 2006 р.

Пам’ятаймо голодомор! Фото Сергія ДубинкиСвященнослужителі й віряни Волинської єпархії взяли участь у заходах вшанування жертв голодоморів і політичних репресій в Україні. Єпископ Луцький і Волинський Михаїл очолив Скорботну ходу від кафедрального собору Святої Трійці до колишньої Луцької тюрми – місця сумнозвісного розстрілу репресованих. До поминального Богослужіння, яке владика відправив з луцьким духовенством, долучилися священики інших Церков, очільники обласної та міської влади, представники громадськості.

Виголошуючи проповідь, преосвященний висловив сподівання, що трагічні сторінки української історії будуть повчальними для українців. Він...

28 листопада 2006 р.
ОСВЯЧЕНО ЦЕРКВУ В ЛЮБОМЛІ

24 листопада 2006 р.

Новозбудований храм Архістратига Михаїла в Любомлі. Фото Віталія СарапінаЄпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив новозбудований храм Архістратига Михаїла в Любомлі. З нагоди свята відправили урочисту Божественну Літургію. З владикою співслужили ковельський міський декан протоієрей Анатолій Александрук, шацький декан священик Ігор Кузьмич, настоятель церкви священик Віктор Возняк і місцеве духовенство.

Під час Богослужіння преосвященний виголосив проповідь про духовність християнина та сенс віри в житті людини. Також, він докладно розповів про призначення храму. «Храм Божий – це душа парафії, це наша духовна лікарня, наш шлях до вічності», – підкреслив архієрей...

 

24 листопада 2006 р.
ЄПИСКОП МИХАЇЛ У ПРОМЕНІ

22 листопада 2006 р.

Храм Архістратига Михаїла в с. Промінь Луцького районного деканату. Фото Віталія СарапінаЄпископ Луцький і Волинський Михаїл відправив Божественну Літургію з нагоди престольного свята у храмі Архістратига Михаїла, що в селі Промінь Луцького районного деканату. Перед Богослужінням він освятив новий жертовник, який виготовили завдяки благодійному внескові місцевої сім’ї Герасимчуків. З владикою співслужили декан протоієрей Віктор Пушко, настоятель протоієрей Володимир Дрозд та інші священнослужителі. Окрім багатьох парафіян - учасників свята, за Службою Божою молилися директор Гнідавського цукрового заводу Сергій Бондарук і директор підприємства «Вікторія» Василь Стефанович...

 

22 листопада 2006 р.
БЛАГОСЛОВЕННЯ ІСТОРИЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТОВІ

19 листопада 2006 р.

Єпископ Михаїл вітає історичний факультет із 60-річчям. Фото прот. Віталія СобкаЄпископ Луцький і Волинський Михаїл взяв участь в урочистому засіданні Вченої ради історичного факультету з нагоди його 60-річчя. Вітаючи керівництво, професорсько-викладацький склад, студентів, випускників і закликаючи на них Боже благословення, владика наголосив, що Церква у всі часи мала тісні стосунки з дослідниками історії, адже чимало відомих представників цієї науки були не тільки священнослужителями, але й святими.

Раніше в рамках програми ювілейних урочистостей факультету на урочистій Академії побував старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний.

19 листопада 2006 р.
ЧОМУ ПРОТОДИЯКОН ОЛЕГ ВЕДМЕДЕНКО ПОКИНУВ КИЇВСЬКИЙ ПАТРІАРХАТ?

17 листопада 2006 р.

У нижньому храмі кафедрального собору Святої Трійці відбулася прес-конференція, на якій прес-секретар єпархії протоієрей Віталій Собко повідомив представникам волинських ЗМІ, що Священний Синод Української Православної Церкви Київського Патріархату засудив неправославне вчення клірика Волинської єпархії протодиякона Олега Ведмеденка. Рішення прийняте 20 жовтня 2006 року на підставі результатів дослідження його книг і публікацій провідними богословами Церкви. Протодияконові заборонено священнодіяти до щирого покаяння, виступати на біблійних курсах та в ЗМІ від імені Православної Церкви...

17 листопада 2006 р.
ПРИВІТАЛИ ПОЛЯКІВ

16 листопада 2006 р.

Єпископ Луцький і Волинський Михаїл на запрошення генерального консула Республіки Польща в Луцьку Войцеха Галонзки побував на урочистому прийомі з нагоди Дня Незалежності Польщі, який відбувся в Народному Домі «Просвіта». Вітаючи консула, римсько-католицького єпископа Маркіяна Трофим’яка, в їхніх особах – усіх поляків, владика побажав Божого благословення на розвиток взаємних добросусідських стосунків між Україною та Польщею.

Наступного дня прес-секретар єпархії протоієрей Віталій Собко побував на концерті фортепіанної музики, який проходив у рамках Тижня польської культури в Луцьку.

16 листопада 2006 р.
ОНОВЛЕНО ЦЕРКВУ В ПІДГАЙЦЯХ

15 листопада 2006 р.

Тимчасовий храм Архістратига Михаїла в с. Підгайці Луцького районного деканату. Фото Віталія СарапінаЄпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив новий престіл тимчасового храму Архістратига Михаїла в селі Підгайці Луцького районного деканату. З цієї нагоди відправили урочисту Божественну Літургію. З владикою співслужили декан протоієрей Віктор Пушко, настоятель священик Іван Гурєєв та інші священнослужителі.

Звертаючись до присутніх з повчальним словом, архієрей розповів про призначення храмів Божих. Він зазначив, що лише в храмі під час загального Богослужіння Господь дарує людській душі особливу поживу – благодать, милість, ласку Божу. Поживу, яка веде до спасіння.

 

15 листопада 2006 р.
ДО 330-ЛІТТЯ – НОВИЙ ІКОНОСТАС

14 листопада 2006 р.

Храм Різдва Пресвятої Богородиці в с. Новосілки Турійського деканату. Фото Віталія СарапінаЄпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив новий іконостас і відправив Божественну Літургію в храмі Різдва Пресвятої Богородиці, що в селі Новосілки Турійського деканату. Цього року парафія відзначає 330-ту річницю освячення церкви – пам’ятки архітектури. Разом із владикою співслужили турійський декан протоієрей Микола Даньків, настоятель священик Микола Щомак і священнослужителі деканату.

Під час Служби Божої преосвященний виголосив проповідь про православне шанування ікон та християнське благочестя. Зокрема, він зазначив, що іконошування – це не поклоніння дереву чи фарбам, а шанування самого Бога, який прийшов у цей світ...

14 листопада 2006 р.
З МОЛИТВОЮ І БЛАГОСЛОВЕННЯМ

11 листопада 2006 р.

Старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний взяв участь в урочистостях, які відбулися в обласному військовому комісаріаті, з нагоди осіннього призову молодих волинян до Збройних Сил України.

Відправивши Молебень на закликання помочі Святого Духа перед початком доброї справи, священик виголосив вітальне слово. Він закликав призовників відповідально провести військову службу, виконати обов’язок перед Богом, Церквою та Україною. Поблагословивши юнаків, отець Олександр окропив їх освяченою водою і подарував образки Великомучениці Варвари, освячені на її дорогоцінних мощах.

11 листопада 2006 р.
1-10  11-16
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо