Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

ЖИДИЧИН НА ТЕЛЕБАЧЕННІ

10 грудня 2008 р.

Єпископ Луцький і Волинський Михаїл. Світлина Сергія ДубинкиСьогодні єпископ Луцький і Волинський Михаїл дав інтерв’ю Волинському телебаченню, яке працює над передачею про жидичинський чоловічий монастир Святителя Миколая Чудотворця (Ківерецький деканат). Преосвященний коротко зупинився на мунулому цієї обителі, на проблемах її відродження, наголосивши, що допомога від держави на справи реставрації пам’ятки історії й архітектури національного значення вкрай мала. Її не вистачає навіть на те, щоб виготовити документацію для самої ж таки держави. Але подиву гідний ентузіазм багатьох мирян і братії монастиря, які, відбудовуючи святиню, показують приклад деяким бюрократам, як слід любити Бога і Батьківщину.

Телевізійна передача вийде в ефір 14 грудня о 13.00 з повтором о 21.00.

10 грудня 2008 р.
ФУНДАМЕНТ І ХРЕСТ

9 грудня 2008 р.

Собор Благовіщення Пресвятої Богородиці в Ковелі. Світлина Олександра БільчукаНедавно під час реконструкції нижнього храму Благовіщенського собору в Ковелі було розкрито старі підмурівки вівтарної частини та місця навколишніх поховань. З цієї нагоди настоятель парафії протоієрей Василь Мичко із місцевими священнослужителями відслужив тут панахиду й молебень за живих при збереженому хресті від старої церкви. Історія ж цих святинь така.

Ще коли не було міста Ковель, а на цьому місці стояло село Ковлє, власником якого був магнат Сангушко, коштом цього князя було поставлено тут церкву Благовіщення. Найімовірніше, сталося це 1505 року.

Минали віки, розросталося містечко, зявлялися нові храми, і Благовіщенський у 1848–1877 роках мав навіть статус соборного. Та невдовзі його громаду приєднали до поблизького Воскресенського: надто ветхою на той час була старовинна храмина. У 1898–1903 роках...

09 грудня 2008 р.
УПОКІЙ, ГОСПОДИ

9 грудня 2008 р.

Відійшов у вічність Патріарх Російської Православної Церкви Алексій ІІ, якого сьогодні відспівали в московському храмі Христа-Спасителя. Єпископ Луцький і Волинський Михаїл, духовна консисторія нашої єпархії висловлюють співчуття митрополитові Нифонту, єпископові Никодиму, а також духовенству й вірним Української Православної Церкви Московського Патріархату з приводу втрати їхнього Першоієрарха. Нехай Милосердний Господь простить усі його вільні й невільні гріхи та оселить у Царстві Небесному.

09 грудня 2008 р.
У ЧЕРНІГОВІ

8 грудня 2008 р.

Кафедральний собор Великомучениці Катерини в ЧерніговіУчора єпископ Луцький і Волинський Михаїл відвідав Чернігівську єпархію (у 2002–2004-му роках владика її очолював) і взяв участь в урочистому Богослужінні з нагоди престольного свята кафедрального собору Великомучениці Катерини. Божественну Літургію преосвященний відправив разом із єпископом Чернігівським і Ніжинським Іларіоном та іншими архієреями.

Святкування – неабияка подія для місцевих православних, адже цього дня тут відзначили перший храмовий празник відколи цю козацьку церкву на початку ХХ ст. закрили, влаштувавши в ній музей. Київському Патріархатові святиню передано цього року, а перед тим Чернігів потрясали «судові війни», пікетування, блокування: на храм претендувала УПЦ МП.

Нехай же Господь молитвами святої Катерини береже нас і наших чернігівських братів і сестер від усякого зла і благословляє на єдність у вірі.

08 грудня 2008 р.
ВІДКРИТО ФОТОГАЛЕРЕЮ ВОЛИНСЬКОЇ ЄПАРХІЇ

5 грудня 2008 р.

Фотогалерея Волинської єпархії Київського Патріархату на Pravoslavja.lutsk.uaСьогодні у духовній консисторії відбулася презентація нового розділу офіційного сайта Волинської єпархії УПЦ КП www.pravoslavja.lutsk.ua – фотогалереї. Відтепер користувачі інтернету можуть оглядати якісні, належно впорядковані й описані світлини, які фіксують різноманітні церковні події, демонструють храми, монастирі та інші святині краю, персоналії, підрозділи єпархії тощо.

Фотогалерею створено з благословення єпископа Луцького і Волинського Михаїла. Автор концепції – прес-секретар єпархії протоієрей Віталій Собко, технічну роботу виконав Любомир Олійник (Львів) на базі власної системи управління сайтами SiteGist CMS...

04 грудня 2008 р.
СПІВЧУВАЙМО БЛИЖНІМ!

4 грудня 2008 р.

Грузинські діти з м. Горі в кафедральному соборі Святої Трійці (нижній храм). Світлина Юрія ПавлюкаУ серпні, коли весь світ спостерігав за подіями в Грузії, Луцьк та Горі підписали угоду про партнерство. Тоді ж наше місто висловило готовність прийняти на відпочинок постраждалих від війни грузинських дітей. І ось горівці – на Волині. П’ятдесятеро школярів, чиї родини лишилися без житла. А в одного хлопчика загинув батько. Він підірвався, щойно увійшовши в замінований будинок.

Побувати в кафедральному соборі Святої Трійці гості з Грузії хотіли ще з перших днів. Адже всі вони православної віри. На храм неодноразово звертали увагу, прогулюючись центром міста. І ось їх бажання збулося. Єпископ Луцький і Волинський Михаїл запросив...

04 грудня 2008 р.
ЖИТТЯ ПЕРЕМОЖЕ!

3 грудня 2008 р.

Під час акції в Луцьку з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІД. Світлина з сайта Volynnews.com1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІД. Як і щороку, із цієї нагоди в Луцьку відбулася свічкова хода під гаслом «Живи!» Мета акції – привернення уваги громадськості до цієї проблеми. Учасники заходу пройшли із запаленими свічками від медичного коледжу до Театрального майдану і тут виклали їх у формі стрічки – загальновизнаного символу взаєморозуміння та підтримки людей із ВІЛ-позитивним статусом. На мітингу слово було дано і старшому капеланові єпархії протоієрею Олександрові Безкоровайному. Він зокрема наголосив, що найдієвішим засобом протидії цьому страшному лихові є страх Божий, дошлюбна чистота і вірне подружжя. Якщо жити по-християнськи, то ця недуга має дуже мало шансів увійти в наше життя.

03 грудня 2008 р.
ОКРОПИЛИ ВОДОЮ ОКРОПЛЕНЕ КРОВ’Ю

3 грудня 2008 р.

Ківерцівський декан протоієрей Олег Ткачусь. Світлина прот. Віталія СобкаДорога Луцьк – Ківерці засіяна придорожніми хрестами: тут сталося безліч аварій, тут загинуло чимало людей. Тож християни декількох сіл Ківерецького благочиння звернулися до декана протоієрея Олега Ткачуся, щоб освятити шосе. Адже рік тому після освячення дороги з містечка Ківерці до села Сокиричі трагічних випадків на ній значно поменшало.

30 листопада о пів на другу пополудні хресна хода – п’ятнадцять священиків, хор, численні віряни – з корогвами й образом чудотворця Миколая рушила від межі Луцька у напрямку до Ківерець, районного центру, що за 15 кілометрів від центру обласного. Біля придорожніх хрестиків на місці аварій душпастирі служили заупокійні літії, біля великих хрестів, так званих фігур, – молебні, окроплювали трасу освяченою водою. Зупинялися легкові автомобілі, з них виходили водії й приєднувалися до молитви. Зупинялися автобуси, з них виходили пасажири і брали благословіння у панотців. Від села до села хресний хід збільшувався, бо місцеві селяни приєднувалися і йшли далі. О пів на п’яту близько двохсот п’ятдесяти...

03 грудня 2008 р.
ПРИЗНАЧЕНО РЕКТОРА
(оновлено)

3 грудня 2008 р.

Засідання Священного Синоду. Світлина з сайта Cerkva.info26 листопада Священний Синод на чолі з Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом на прохання єпископа Луцького і Волинського Михаїла призначив ректором Волинської духовної семінарії протоієрея Ігоря Швеця, кандидата богословських наук (журнал засідання Синоду № 14). Про це повідомляє офіційний сайт Київського Патріархату Cerkva.info.

Отець Ігор народився 1959 року на Буковині у сім'ї священика. В 1983 році з відзнакою закінчив Одеську духовну семінарію, в 1990-му – Московську духовну академію. Служив у Львівській і Дрогобицько-Самбірській єпархіях, у Німеччині. Викладав у Львівській духовній семінарії, Київських академії та семінарії. 2000 року душпастир очолив Рівненське духовне училище (нині – семінарія). У 2001 році захистив дисертацію на здобуття...

03 грудня 2008 р.
«...ПРОЩАЄМО ВИНУВАТЦЯМ НАШИМ»

2 грудня 2008 р.

Під час пам’ятної академії, присвяченій 70-річчю руйнування православних храмів на Холмщині та Підляшші польськими шовіністами. Святлина прот. Віталія СобкаДекан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Микола Нецкар, настоятелі парафій Хрестовоздвиженської в Луцьку протоієрей Василь Клочак й Архістратига Михаїла в с. Гірка-Полонка Луцького районного деканату протоієрей Володимир Присяжнюк, вихованці Волинської духовної семінарії взяли участь у пам’ятній академії, присвяченій 70-річчю руйнування православних храмів на Холмщині та Підляшші польськими шовіністами. Захід відбувся в народному домі «Просвіта» обласного центру.

Отець Микола нагадав присутнім про ті страшні події та очолив молитву. Чи не найбільш яскраво прозвучав того вечора «Отче наш». Адже слова «і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим», промовлені всім залом, означають, що ми нічого не забули, але по-християнському простили. Надалі між українським і польським народами...

02 грудня 2008 р.
1-10  11-20  21-30  31-32
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо