Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

Престольне свято в храмі Великомучениці Катерини луцького Василівського жіночого монастиря. Світлина Данила Зінкевича
У ХРАМІ КАТЕРИНИ
(оновлено)

7 грудня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл очолив престольне свято в храмі Великомучениці Катерини Василівського жіночого монастиря в Луцьку. Це перший храмовий празник у недавно освяченому Божому домі.

Під час Божественної Літургії з владикою співслужили намісники Замкового монастиря Архангелів ігумен Святополк (Канюка), монастиря Святителя Миколая Чудотворця в с. Жидичин Ківерецького деканату ігумен Константин (Марченко), ієромонахи та інші священнослужителі. У Богослужінні взяли участь намісниця монахиня Анастасія (Заруденець), черниці й послушниці, а також багато мирян.

10 грудня 2009 р.
Протоієрей Володимир Присяжнюк
ПРАЦЯ СВЯЩЕНИКА-НАУКОВЦЯ

У Музеї волинської ікони у Луцьку в рамках VI Міжнародної наукової конференції, присвяченої дослідженню пам’яток сакрального мистецтва, луцький районний декан протоієрей Володимир Присяжнюк виступив із доповіддю «Монастир Воскресіння Господнього в с. Гірка-Полонка – первісток утвердження Православ’я на Волині». Цю краєзнавчо-наукову розвідку автор побудував на архівних і археологічних матеріалах, його помічниками були вчителі Гірко-Полонківської школи та учні – учасники краєзнавчого гуртка. Священик доводить, що на місці храму в цьому селі (де він, до речі, багато літ душпастирює) ще в 1262 році було закладено монастир. Змінювалися назви культових споруд, їхня конфесійна приналежність, змінювалась назва села, але місце, де оселилися ті давні подвижники нашої віри, завжди залишалося місцем молитви.

«Зібрані дослідниками матеріали про чернечу обитель Воскресіння Господнього ... яка в ті далекі часи була яскравим і непогасним світильником віри наших предків, духовною фортецею українського Православ’я, безперечно, матимуть практичне застосування на уроках історії, народознавства, християнської етики ... та будуть представлені в...

08 грудня 2009 р.
Заупокійна літія по Юрію Лелюкову. Світлина Тетяни Мельничук
ПОДВИГ УЧИТЕЛЯ НЕ ЗАБУТО

У загальноосвітній школі № 2 cелища Іваничі відбувся день пам’яті вчителя військової підготовки Юрія Лелюкова. Двадцять п’ять років тому він героїчно загинув.

«Як завжди, пролунав тоді дзвінок і десятикласники сіли за парти. Цього разу Юрій Миколайович розповідав дітям про будову гранати, принцип її дії, бойову силу. ...Колишній прикордонник, кадровий офіцер ... продемонстрував один із трьох муляжів гранати. Показав її у розрізі. Далі взяв ще один учбовий макет.

– Перш ніж привести гранату в бойове положення, – показував Юрій Лелюков, – потрібно притиснути спусковий важіль і висмикнути кільце. В учбовій гранаті почується клацання, а в справжній – клацання і піде димок... Якщо чеку висмикнути, до вибуху залишиться чотири секунди...

08 грудня 2009 р.
Свічкова хода з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, Луцьк. Світлина Леоніда Максимова
ЯК І ЩОРОКУ

Кожен рік у Луцьку проходять заходи до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. І цього року 1 грудня протоієрей Віктор Михалевич, настоятель храму Святої Софії – Премудрості Божої у Волинському національному університеті ім. Лесі Українки, капелан цього закладу протоієрей Михайло Бучак, вихованці Волинської духовної семінарії та Луцького базового медичного коледжу провели свічкову ходу. Учасники пройшли вулицею Лесі Українки до Театрального майдану і там виклали зі свічок і лампадок загальновизнаний символ таких заходів – червону стрічку.

04 грудня 2009 р.
Альманах Дмитра Корнелюка «Наша віра, наша правда»
ДОБРА КНИЖКА

У Ковельському народному домі «Просвіта» відбулося представлення презентаційного альманаху Дмитра Корнелюка «Наша віра, наша правда». Це своєрідне продовження його книги «Духовне небо Волині», що вийшла друком 2005 року. Цього разу автор пише не тільки про наш край, а про всю Україну: історичний шлях Христової віри на Русі, змагання за церковну незалежність, своєрідність нашого сакрального мистецтва, прагнення всіх гілок українського Православ’я подолати церковний розкол тощо. Автор розповідає, як і чому ми так багато втратили на ниві духовності та що слід (чи, навпаки, чого не слід) робити, щоб не втрачати надалі.

На вечорі з благословіння архієпископа Луцького і Волинського Михаїла виступив ковельський міський декан протоієрей Анатолій Александрук. Він, зокрема, сказав: «Дмитро Корнелюк свого часу був лектором-атеїстом, а нині – автор духовних книжок, зокрема посібників з основ християнської етики. Справді, невідомі стежки Господні! Брат Дмитро пише розумно, сильно, побожно, сміливо, тож нехай Творець допомагає йому на цій ниві»...

04 грудня 2009 р.
Під час презентації відреставрованої Холмської чудотворної ікони Богородиці. Світлина Леоніда Максимова
ЗАВЕРШЕНО ВЕЛИКУ РОБОТУ

Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл та канцлер протоієрей Микола Цап побували в Музеї волинської ікони, де взяли участь у презентаційній академії з нагоди завершення реставрації Холмського чудотворного образа Богородиці.

Це одна з найдавніших у світі богородичних ікон (кінець ХІ ст.), що шанується і православними, і католиками. Разом з тим, це найдавніший образ у нашій країні. Він був серед найбільших святинь Київської Русі, з ХІІІ ст. перебував у Холмі – столиці Волинсько-Галицького князівства. Його подальша доля, як і вся історія Холмщини та цілої України, сповнена трагізму: образ неодноразово зникав і віднаходився, нищився і відновлювався. Ікона прославилась численними чудесами, перше з яких фіксується під 1240 роком, останнє – нашими днями. У XVII ст. уніатський єпископ Яків Суша уклав книгу «Фенікс...» (три видання), у якій виклав понад сімсот чудес, що сталися за посередництвом Холмської Богородиці. Пресвятій Діві на честь цього образа складено особливі служби – акафісти...

03 грудня 2009 р.
Іконостас у храмі Архістратига Михаїла с. Воля Ковельська. Світлина Данила Зінкевича
ЯКИЙ ХРАМ БЕЗ ІКОНОСТАСУ!

Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл відвідав парафію Архістратига Михаїла в селі Воля Ковельська. У співслужінні з деканом протоієреєм Іваном Бонисом та численним духівництвом владика освятив іконостас, відслужив Божественну Літургію, під час якої виголосив проповідь про іконошанування в Православній Церкві та нагородив настоятеля громади священика Володимира Удуда золотим наперсним хрестом.

Церкву було освячено позаторік, і досі вона мала тимчасовий іконостас. До цьогорічного храмового свята ковельський майстер Михайло Чикалюк виготовив іконостас високої мистецької вартості, у якому строгі вимоги візантійського канону гармонійно поєднуються із сучасним письмом. Вартість іконостасу оплатили два благодійники, один із них – мешканець Донецька родом із Волі Ковельської.

Тож тепер Михайлівський храм зір і ззовні, і зсередини, його іконостас налаштовує душу на молитовний лад.

02 грудня 2009 р.
1-10  11-20  21-27
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо