Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

Учасники презентації книги історика-архівіста Володимира Рожка (перший ряд, четвертий зліва) «Волинська духовна семінарія (1796–2011 рр.)». Світлина з сайта vpba.org
ЧЕРГОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ

У Волинській православній богословській академії відбулася презентація книги історика-архівіста Володимира Рожка «Волинська духовна семінарія (1796–2011 рр.)».

Як зазначено на сайті Vpba.org, у цій праці автор розповідає про історію духовного навчального закладу – від заснування владикою Варлаамом (Шишацьким) у XVIII ст. й до наших днів.

Привітання лунали від ректора протоієрея Ігоря Швеця, ректора Рівненської семінарії протоієрея Віталія Лотоцького, проректора з навчальної роботи Василя Лозовицького, викладачів, студентів, гостей, котрі бажали невтомному дослідникові наснаги для написання наступних книг.

06 грудня 2011 р.
НА ВИСТАВЦІ

Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл та віце-канцлер єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний на запрошення генерального консула Республіки Польща в Луцьку Марека Мартінека взяли участь у відкритті І міжнародного пленеру іконопису «Покровителі Польщі і України. Ікона як джерело та натхнення», що проходив у Галереї мистецтв обласної організації Спілки художників України. Захід відбувся в рамках культурної програми у зв’язку з головуванням Польщі в ЄС. Було представлено більше 60 ікон, написаних під час двох пленерів сакрального мистецтва у Польщі та Україні.

Владика привітав усіх із цією подією й наголосив на важливості ікони в нашому житті...

06 грудня 2011 р.
Презентація енциклопедії «Острозька академія XVI–XVII ст.» та інших книг Петра Кралюка у Волинській православній богословській академії. Світлина з сайта Vpba.org
КВІНТЕСЕНЦІЯ ОСТРОГІАНИ

У Волинській православній богословській академії проректор з навчально-наукової роботи Національного університету «Острозька академія» доктор філософських наук Петро Кралюк провів презентацію енциклопедії «Острозька академія XVI–XVII ст.», більшість статей якої належить йому, та інших своїх книг.

Ця енциклопедія – унікальне видання, у якому акумульовано ту частину знань із різних наукових галузей, котру об’єднують терміном острогіана, – про перший вищий навчальний заклад у Східній Європі. У добротно видрукованому фоліанті подано відомості про функціонування цього вишу, його соціокультурного контексту, персоналій, пов’язаних з ним, історичною пам’яттю про академією. Книгу гарно ілюстровано унікальними документами, високохудожніми світлинами. Її наклад 1000 примірників...

05 грудня 2011 р.
Скорботна хода в Луцьку в День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій. Світлина інформаційної служби єпархії
ПАМ’ЯТАЄМО
(оновлено)

26 листопада Україна вшановувала пам’ять жертв голодоморів та політичних репресій. Цього дня у Луцьку молилися за спокій душ невинно загиблих українців.

Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, канцлер єпархії протоієрей Микола Цап, декани, священнослужителі обласного центру, викладачі й вихованці Волинської православної богословської академії провели скорботну ходу від кафедрального собору Святої Трійці до Замкової площі. У заході взяли участь голова Волинської ОДА Борис Клімчук, голова Волинської обласної ради Володимир Войтович, міський голова Микола Романюк, представники громадськості.

Після короткої молитви біля Хрестовоздвиженського храму перед пам’ятним знаком Християнському милосердю волинян, хресний хід рушив до Замкової площі. Там, біля пам’ятника Жертвам політичних репресій відбувся мітинг-реквієм. Архієрей у співслужінні духовенства...

Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл із духовенством під час відкриття пам’ятного знака в Луцьку на місці захоронення останків в’язнів Луцької тюрми, розстріляних НКВД 23 червня 1941 р. Світлина інформаційної служби єпархії
ХАЙ ПАМ’ЯТЬ НЕ ЗГАСАЄ

У День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій на запрошення виконкомітету Луцької міськради архієпископ Михаїл освятив пам’ятний знак в районі перетину вулиць Дубнівської та Карпенка-Карого на місці захоронення останків в’язнів Луцької тюрми, розстріляних НКВД 23 червня 1941 р.

Окрім декана протоієрея Миколи Нецькара та інших священнослужителів кафедрального собору Святої Трійці, участь у заході взяли міський голова Микола Романюк, ініціатор установлення меморіального символу краєзнавець, голова Спілки незалежних письменників ім. Павла Чубинського Олексій Добко, підприємці, представники громадськості...

05 грудня 2011 р.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл очолив першу Літургію у храмі Святителя Йоана Золотоустого в Луцьку. Світлина інформаційної служби єпархії
НАПЕРЕКІР ЛИХОМУ

У день пам’яті святителя Йоана Золотоустого в новозбудованому однойменному храмі обласного центру архієпископ Луцький і Волинський Михаїл очолив першу Літургію. Із ним співслужили настоятель протоієрей Петро Атаманів, інше духовенство. Радість торжества розділили з усіма й меценати храму директор комунального підприємства «Луцькводоканал» Іван Корчук, Тетяна Пилипович, родини Іванісіків, Попович, Тевонюків.

Вітаючи присутніх, владика зазначив: те, що цей тернистий шлях (храм будувався 6 років), вами пройдено, означає, що всі ці зусилля – немарні. Адже випробування, вставання після падінь, прикрощів приводять людину до Царства Небесного. Нині ми повинні радіти, бо отримали перемогу над дияволом, який завжди стоїть на заваді добрих справ. Якщо хочемо йти вперед – повинні забути всі негаразди, образи й навчитися прощати.

На завершення Богослужіння громаду радо привітали діти парафіяльної недільної школи.

05 грудня 2011 р.
Протоієрей Олександр Безкоровайний. Світлина інформаційної служби єпархії
АБИ НЕ ПОВТОРИЛОСЬ

До Дня пам’яті жертв голодоморів і політичних репресій віце-канцлер єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний відправив панахиду по загиблих на вечорі-реквіємі «Трагічні сторінки пам’яті» у Волинському краєзнавчому музеї.

«Сьогодні ми не просто молилися, – промовив він до присутніх, – це було певне застереження, щоб таких трагічних сторінок більше не було в нашій історії».

02 грудня 2011 р.
ТРІШКИ СОНЦЯ

Добровольці, згуртовані відділом організації благодійності та соціального служіння єпархії (завідувач Валерія Лесюк), провели невеличке свято для тих, хто лікується в онкогематологічному центрі Волинської обласної дитячої клінічної лікарні. Для цього не було якоїсь особливої нагоди. Мета забави – потурбуватися про недужих і в будень. Цього вечора діток розважали лікарняні клоуни – наші волонтери (які що два тижня відвідують їх). А наостанок малечу чекав чудовий сюрприз, який приготували для них учасники гуртка «Умілі ручки» Палацу учнівської молоді: кожен отримав від них сувенір з іменним побажанням. Так вони хотіли показати хворим, що їхні однолітки підтримують їх і зичать швидкого одужання.

02 грудня 2011 р.
1-10  11-20  21-30  31-38
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо