Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

КВІТНЕВЕ ЧИСЛО – ВЕЛИКОДНЄ

Газета «Волинські єпархіальні відомості»Тож «Волинські єпархіальні відомості» наповнені тематичними публікаціями, багатим новинним матеріалом, а також святковою дитячою сторінкою.

Насамперед це пасхальне послання архієпископа Михаїла. Проілюстровано ж його образом XVIII ст. «Воскресіння Господнє» із храму с. Перванче. Про цю ікону розповідає ведуча рубрики «Волинські ікони» Лариса Обухович...

14 квітня 2009 р.
ХРИСТИЯНСЬКЕ ВЧЕННЯ – У ШКІЛЬНІ СТІНИ

Урок християнської етики в луцькій ЗОШ № 17. Світлина з архіву Наталії РотченковоїУчора у Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти (ВІППО) відбулося третє засідання робочої групи для вивчення шляхів забезпечення кваліфікованого викладання у навчальних закладах курсу «Основи християнської етики». Темою цього засідання було обговорення підручника з цього предмету для шестикласників та робочого зошита до нього. У зацікавленій розмові взяли участь учителька Луцької загальноосвітньої школи № 22 Оксана Гаврисюк – співавторка цієї книги, представники всіх конфесій, які входять до Волинської ради Церков (ВРЦ), управління освіти і науки облдержадміністрації та ВІППО, а також голова громадського об’єднання «Християнський рух за життя» Антоніна Євтодюк. Київський Патріархат на зустрічі представляв священик Андрій Ротченков, директор Центру християнського виховання дітей і молоді.

Свого часу представники ВРЦ одержали пробний варіант підручника, зробили чимало зауважень, які було в основному враховано. Але тепер учасників зібрання непокоять інші, дотичні питання. Тож...

09 квітня 2009 р.
«НЕХАЙ БУДЕ ПО СЛОВУ ТВОЄМУ»

Храмове свято у Благовіщенському соборі Ковеля. Світлина Данила Зінкевича7 квітня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл очолив храмове свято у ковельському соборі Благовіщення Пресвятої Богородиці. На Божественній Літургії з владикою співслужили міський декан протоієрей Анатолій Александрук, районний – протоієрей Іван Бонис, любомльський декан священик Віктор Возняк, настоятель собору протоієрей Василь Мичко, інші священики з цих, а також з інших деканатів.

У проповіді високопреосвященний нагадав, що «Діва Марія відразу проявила покору Божій волі. Тож ми повинні сьогодні подумати: що для нас означає сьогоднішнє свято? Чого ми повинні навчатися з прикладу Богородиці? Нехай кожен подумає над цим. Бо саме це кожен має нині винести з храму».

У богослужінні взяв участь міський голова Сергій Кошарук.

09 квітня 2009 р.
СИНАЙСЬКИЙ ПРОРИВ
(оновлено)

Вершина гори Синай (Єгипет). Світлина з архіву Оксани СавкоПрочани Волинської єпархії Київського Патріархату вперше здійснили сходження на гору Синай (Єгипет). За переданням, тут Господь дав Мойсеєві кам’яні скрижалі з викарбуваними 10-ма Заповідями. Підйом на верхів’я проведено під час чергової тижневої прощі на Святу Землю. Він увінчався встановленням на вершині стягів – українського державного та єпархіального.

Гора Синай – це частина Синайського півострова, що виступає в Червоне море. Вершина, на яку щодня сходять тисячі прочан, називається Джебель Муза, тобто арабською – Гора Мойсея. Це другий за висотою пік півострова (2 285 метрів). Він на 224 метри вищий за нашу Говерлу.

Як і інші туристи й паломники, волиняни розпочали сходження на Синай о пів на другу ночі. Групу наших священнослужителів і мирян очолили архієпископи Луцький і Волинський Михаїл та Миколаївський і Богоявленський Володимир...

06 квітня 2009 р.
ДАВАЙТЕ ПОРОЗУМІЄМОСЬ!

Прес-секретар єпархії протоієрей Віталій Собко оприлюднив заяву архієпископа Луцького і Волинського Михаїла з приводу ситуації, пов’язаної з виділенням земельної ділянки під спорудження церкви в Луцьку. Це сталося сьогодні на прес-конференції у нижньому храмі кафедрального собору Святої Трійці. Текст заяви – ось тут.

06 квітня 2009 р.
Є НА КОГО РІВНЯТИСЬ

Наталія Ротченкова та її вихованці з організатором Першого всеукраїнського турніру юних знавців Біблії доктором педагогічних наук, професором Василем ЖуковськимУ Національному університеті «Острозька академія» відбувся Перший усеукраїнський турнір юних знавців Біблії. Змагатися у знанні Божого Слова прибули близько 50 школярів. Кожному було задано 50 запитань у вигляді тестів, поділених за складністю відповідно до віку конкурсантів. Наприклад, п’ятикласники мали відповісти: «Хто був батьком Ноя?», «Що означає ім’я Мойсей?» Годі й казати про запитання для старшокласників!

Окрім того, учасники турніру протягом години мали написати есе на біблійну тему. Ось слова із твору нашої землячки Ірини Думіч: «Біблія допомагає мені вірити у Господа. Я ніколи Його не бачила і не зможу доторкнутися до поли Його одягу. Але я відчуваю лагідну і всемогутню Божу руку у скрутних ситуаціях... Мені важко боротися з гріхом, але я покладаюся на Господа, вивчаю Святе Письмо і шукаю відповіді, віддаю себе та все своє життя у Його руки»...

02 квітня 2009 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо