Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

У КИЄВІ

17 травня 2008 р.

Під час Свята священномученика Макарія. Світлина зі сайту Cerkva.infoЄпископ Луцький і Волинський Михаїл взяв участь в урочистому святкуванні, що відбулося в Києві з нагоди вшанування священномученика Макарія, митрополита Київського і всієї Руси, який 1497 року загинув від рук татар у селі поблизу кордону між Україною і Білоруссю. Його нетлінні мощі з 30-х років минулого століття перебувають у Патріаршому соборі Рівноапостольного князя Володимира Великого. Владика Михаїл долучився до Богослужінь, які очолював Патріарх Філарет, а також – до висвяти нового архієрея нашої Церкви єпископа Іларіона.

17 травня 2008 р.
НЕ ВПРАВІ ЗАБУТИ

16 травня 2008 р.

Панахида в Іваничах. Світлина Тетяни МельничукУ неділю Святих жінок-мироносиць, в селищі Іваничі відбувся хресний хід від храму Казанської ікони Божої Матері до кургану слави, де покоїться прах закатованих радянською владою воїнів Української Повстанської Армії. Як повідомив єпархіальній прес-службі протоієрей Василь Мельничук, віддати данину шани героям прийшло багато людей, зокрема молоді, дітей. Біля святого хреста, який стоїть в їхню пам’ять, відбувся мітинг за участю представників місцевої влади.

Настоятель парафії протоієрей Андрій Мельничук відслужив панахиду, в проповіді він сказав: «Ми не повинні забувати подвиг людей, які віддали своє життя за незалежність України».

16 травня 2008 р.
У ДУХОВНІЙ СЕМІНАРІЇ

15 травня 2008 р.

Співці семінарського хору. Світлина прот. Віталія СобкаХор Волинської духовної семінарії під керівництвом її вихованця Святослава Секлія взяв участь у відкритті фестивалю «Волинська весна – 2008», яке пройшло в Луцькій «Просвіті». На запрошення обласної організації Українського товариства сліпих (УТОС) – організатора заходу – співці виконали кілька духовних піснеспівів, за що були відзначені подякою голови місцевого правління УТОС Ю. Симончука.

15 травня 2008 р.
ЮВІЛЕЙ ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА

14 травня 2008 р.

Волинська організація Товариства Червоного Хреста України відзначила 90-річчя цієї організації. На урочисті збори в обласну раду з цієї нагоди було запрошено єпископа Луцького і Волинського Михаїла та старшого капелана єпархії протоієрея Олександра Безкоровайного. Владика виступив із привітанням і вручив благословенні грамоти голові обласної організації Валентині Пришко, її заступниці Ользі Люшук.

14 травня 2008 р.
ПІШЕ ПАЛОМНИЦТВО

13 травня 2008 р.

Паломники. Світлина прот. Віталія СобкаДнями відбулася піша проща з Луцька до Почаєва. З посохами пілігримів вийшли тринадцять богомільців на чолі зі священиком Сергієм Лівончуком, із них семеро ходили до Лаври торік.

Битими шляхами й малопомітними путівцями верстали дорогу юні й літні, підживляючи свій дух побожними піснеспівами й молитвами. Так, було нелегко, але прочани переконані, що піше мандрівництво до відпустового місця – це справжнє паломництво. Воно корисніше для душі, аніж автобусне, що схоже радше на екскурсію. А ще незабутніми є враження від спілкування з селянами дорогою: вони підносять квас і воду, згадують, як замолоду й самі ходили до Лаври, хрестять навздогін...

13 травня 2008 р.
ДЕКАНАЛЬНІ ЗБОРИ

12 травня 2008 р.

Збори священнослужителів. Світлина прот. Віталія СобкаПротягом березня – квітня у єпархії відбулися збори священства усіх деканатів, які проводив єпископ Луцький і Волинський Михаїл. Ішлося про об’єднавчі процеси в українському Православ’ї; про паломницьку поїздку правлячого архієрея, священиків і мирян єпархії на Святу Землю; про канонічну дисципліну, поведінку і мораль священнослужителів, підвищення їхньої освіти; про проведення екзаменів-тестувань із Богослів’я, зокрема за Історико-канонічною декларацією «Київський Патріархат – Помісна Українська Православна Церква». Також під час зібрань порушували питання щодо недільних шкіл на парафіях, викладання уроків християнської етики у школах, духовної опіки над новоствореними релігійними громадами та протипожежної безпеки у храмах...

12 травня 2008 р.
МНОГІЇ ЛІТА!

10 травня 2008 р.

Парафіяни вітають єпископа Михаїла з днем народження. Світлина прот. Віталія Собка9 травня єпископові Луцькому і Волинському Михаїлові виповнилося 42 роки. З цієї нагоди сьогодні владика відправив подячну Божественну Літургію та молебень. Під час Богослужіння за нього молились найближчі помічники-священнослужителі: канцлер протоієрей Микола Цап, обласний декан протоієрей Іван Семенюк, декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Володимир Подолець, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, ігумен Замкового монастиря Архангелів Святополк (Канюка). Також у відправі взяли участь отці декани всіх деканатів єпархії, інші священнослужителі, ігуменя володимирського монастиря Різдва Христового Марія (Ігнетенко), викладачі й вихованці духовної семінарії...

10 травня 2008 р.
ПОМОЛИЛИСЯ ЗА ПОЛЕГЛИХ

9 травня 2008 р.

Єпископ Михаїл вшановує полеглих у Другій світовій війні. Світлина прот. Віталія СобкаСьогодні за світським календарем – День Перемоги у Великій Вітчизняній війні, а за церковним – день поминання спочилих воїнів. Тож єпископ Луцький і Волинський Михаїл, канцлер протоієрей Микола Цап, обласний декан Іван Семенюк, декан кафедрального Троїцького собору протоієрей Володимир Подолець та інші священнослужителі взяли участь в урочистостях на міському Меморіалі, відправили панахиди по жертвах Другої світової війни біля центрального обеліска та по жертвах депортацій – біля відповідного пам’ятного знака. «Через світле Христове Воскресіння Небо нам відкрите, Церква земна і Церква небесна становлять єдність, тому ми відчуваємо присутність наших родичів – тих праведників, які віддали своє життя за віру православну, які нині на Небесах. І ми, перебуваючи ще тут, на грішному світі, повинні відчувати своє коріння, бо де глибоке...

09 травня 2008 р.
ЮРІЇВСЬКІ ЮВІЛЕЇ

9 травня 2008 р.

Храм Великомученика Юрія Переможця у Володимирі. Світлина Володимира МолявчикаПарафія Великомученика Юрія Переможця (Георгія Побідоносця) у Володимирі відзначила сторіччя з дня освячення свого храму. Вона будувалася як військова, гарнізонна церква, її й сплановано саме так, щоб тут могли розміщатися «служиві люди».

На ювілей до громади, яку очолює протоієрей Євген Шевчук, прибули єпископ Луцький і Волинський Михаїл, колишній настоятель цього храму, а нині єпископ Дрогобицький і Самбірський Матфей, декан протоієрей Юрій Пилипець, інші священнослужителі, ігуменя місцевого монастиря Різдва Христового Марія (Ігнатенко), представники державної влади. «Настане той час, – мовив у проповіді владика Михаїл, – коли, як сказано у Святому Письмі, перекують мечі на рала. Але нині ми – Церква войовнича. Ми боремося не проти плоті, не проти тіла, а проти духів злоби піднебесної, і в цьому нам добрий приклад – великомученик Юрій. Нехай же за трудами нашими Господь сподобить нас Царства Небесного, як сподобив Своєю ласкою цього великого святого». А тимчасовий, столітній відтинок цієї боротьби було відзначено благословенною грамотою, якою архієрей нагородив усю громаду...

09 травня 2008 р.
ЄДИНИМИ ВУСТАМИ

8 травня 2008 р.

Під час фестивалю церковних хорів релігійних організацій Луцька «З Іменем Єдиним». Світлина прот. Віталія СобкаУправління культури Луцької міської ради вдруге провело у народному домі «Просвіта» фестиваль церковних хорів релігійних організацій міста «З Іменем Єдиним». У ньому взяли участь дев’ять колективів. Від Київського Патріархату – хор Центру християнського виховання дітей і молоді (керівник Тетяна Толочко) та архієрейський хор кафедрального собору Святої Трійці «Оранта» під керівництвом Василя Мойсіюка. Цей колектив виступав останнім, адже режисери таких заходів завжди ставлять у фінал найкращих виконавців. Обласні очільники різних конфесій, зокрема єпископ Луцький і Волинський Михаїл, звернулися до глядачів з теплими словами.

08 травня 2008 р.
1-10  11-20  21-22
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо