Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

ЩЕ ПОМОЛИТИСЯ, ЩЕ НАГАДАТИ

У Луцьку відбулася щорічна акція до Дня пам’яті людей, що померли від СНІДу. Учасники – а цього року їх, учнів і студентів, було значно більше – пройшли свічковою ходою від костелу Петра і Павла до Театральної площі й там виклали зі своїх лампадок загальновизнаний знак цієї скорботної дати. Ходу очолили старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний і капелан Волинського інституту ім. В. Липинського МАУП протоієрей Віктор Михалевич. В акції взяли участь священики Римо- і Греко-Католицької Церков.

На майдані отець Олександр очолив панахиду і виголосив слово, закликавши пам’ятати в молитвах загиблих від СНІДу і дбати про свою моральну чистоту, що є найкращим засобом проти цієї страшної хвороби.

21 травня 2009 р.
«УПОКІЙ, ГОСПОДИ»

17 травня в Україні – День пам’яті жертв політичних репресій. У рамках скорботних заходів у Луцьку клірик кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Володимир Подолець, інші священнослужителі, вихованці духовної семінарії з благословення архієпископа Луцького і Волинського Михаїла відправили панахиду на Замковому майдані перед пам’ятним знаком. До молитви долучилися представники Греко- та Римсько-Католицької Церков, голова облдержадміністрації Микола Романюк, міський голова Богдан Шиба, представники громадськості, молоді та ЗМІ. На заклик о. Володимира поминальне богослужіння завершилося спільним промовленням молитов «Отче наш» і «Богородице Діво, радуйся».

18 травня 2009 р.
Під час молебня за інститут. Світлина Богдана Гончарука
МНОГІЇ ЛІТА, ІНСТИТУТЕ!

Cвященнослужителі нашої єпархії взяли участь в урочистому відзначенні 10-річчя Волинського інституту ім. В’ячеслава Липинського МАУП. Архієпископ Михаїл, декан кафедрального собору протоієрей Микола Нецкар, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, капелан інституту протоієрей Віктор Михалевич та інші священнослужителі відправили в Свято-Троїцькому соборі подячний молебень. До молитви долучилися керівництво навчального закладу, представники викладацького складу й студентів, гості із Києва, Львова, Тернополя, інших міст та Польщі, серед яких був представник УГКЦ – отець-доктор Стефан Батрух, голова Фундації духовної культури Пограниччя (Люблін).

Пізніше владика із духовенством побував на святковій академії з нагоди ювілею і, вітаючи присутніх, нагородив інститут благословенною грамотою. У святі взяв участь також архієрейський хор...

18 травня 2009 р.
На Божій горі біля Почаєва. Світлина прот. Віталія Собка
НА БОЖІЙ ГОРІ

На свято Переполовення П’ятдесятниці, архієпископ Михаїл, священнослужителі й 120 паломників-мирян нашої єпархії взяли участь в урочистій Божественній Літургії на Божій горі, що біля Почаєва, з нагоди відпустового свята на цьому святому місці. Торжество очолив архієпископ Тернопільський і Кременецький Іов. З ним окрім нашого владики співслужили єпископ Тернопільський і Бучацький Нестор, духовенство різних єпархій.

15 травня 2009 р.
Світлина з сайта Volynnews.com
ВАЖЛИВІ ПРОЕКТИ

12 травня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл побував на урочистостях у Національному університеті ім. Лесі Українки (ВНУ) з нагоди підписання угоди про співпрацю між цим закладом і Люблінським католицьким університетом ім. Папи Йоана-Павла ІІ, а також інавгурації Інституту церковних досліджень, який на базі ВНУ вивчатиме й популяризуватиме історичну спадщину Католицької та інших Церков на території України.

У виступі владика наголосив, що українці й поляки доросли до взаєморозуміння, до співпраці. Тож треба єднатися на засадах християнської любові навколо того, що є спільним для обох народів, а що роз’єднує – консервувати чи залишати минулому. «Мені приємно констатувати, що, спілкуючись із римсько-католицьким єпископом Маркіяном Трофим’яком, ми не маємо різниці у баченні майбутнього», – зазначив владика Михаїл, наводячи це як приклад приязних стосунків для українців і поляків.

14 травня 2009 р.
МАТЕРИНСТВО – БОЖИЙ ДАР
(оновлено)

10 травня священнослужителі нашої єпархії взяли участь у заходах, присвячених Дню матері.

На прохання облдержадміністрації духовенство кафедрального собору Святої Трійці на Театральному майдані Луцька відправило молебень за здоров’я хворих дітей у рамках благодійної акції «Почуйте всі!», який очолив протоієрей Володимир Подолець. Звераючись до присутніх, він підкреслив, що найбільше покликання жінки – материнство. Але, на жаль, сучасні діти хворіють не лише фізично, а й духовно, і зцілитися від усіх недуг їм може допомогти тільки Бог...

12 травня 2009 р.
Архієпископ Михаїл перед пам’ятним знаком депортованим холмщакам. Світлина прот. Віталія Собка
ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ
(оновлено)

Духовенство нашої єпархії взяло участь у заходах з нагоди Дня Перемоги. В обласному центрі архієпископ Луцький і Волинський Михаїл став учасником урочистої ходи від Театрального майдану до міського Меморіалу. Тут після мітингу-реквієму на честь героїв Другої світової війни владика поклав квіти до пам’ятних знаків і відправив заупокійні літії біля центрального обеліска та монумента жертвам депортацій. З архієреєм співслужили канцлер протоієрей Микола Цап, обласний і луцький міський декан протоієрей Іван Семенюк, декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Микола Нецкар, ректор духовної семінарії протоієрей Ігор Швець, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний та інші священнослужителі.

«Бережімо незалежність України в мирі, порозумінні й любові, – закликав присутніх архієпископ Михаїл. – Щоб жертва наших батьків, які поклали своє життя у тій страшній війні, які були депортовані, репресовані людоненависницькими режимами того часу, не була для нас даремною»...

12 травня 2009 р.
Архієпископа Михаїла вітають із днем народження
ДОБРА НАГОДА ДЛЯ ДОБРИХ СЛІВ

11 травня наша єпархія відзначила 43-й день народження архієпископа Луцького і Волинського Михаїла. У кафедральному соборі Святої Трійці владика очолив Божественну Літургію і подячний молебень. З ним співслужили єпископ Кіровоградський і Голованівський Марк (колишній ігумен жидичинського монастиря), канцлер протоієрей Микола Цап, обласний декан протоієрей Іван Семенюк, ректор Волинської духовної семінарії протоієрей Ігор Швець, отці декани єпархії, намісник Замкового монастиря Архангелів у Луцьку ігумен Святополк (Канюка), інші священнослужителі. До відправи долучилися також ігуменя Володимирського монастиря Різдва Христового Марія (Ігнатенко), викладачі й вихованці семінарії.

У вітальному слові владика Марк зазначив, що єпископське служіння надзвичайно складне і відповідальне, тож священики, ченці й миряни мають не просто слухатись архіпастиря, а й допомагати йому всіх добрих намірах та справах...

11 травня 2009 р.
КРОКОМ РУШ, КАПЕЛАНЕ!

Протоієрей Олександр БезкоровайнийУчора в Києві пройшов Другий з’їзд військових священиків (капеланів) Київського Патріархату. З благословення архієпископа Луцького і Волинського Михаїла нашу єпархію представляв старший капелан протоієрей Олександр Безкоровайний.

Загалом цей з’їзд не у всьому виправдав сподівання, – повідомив єпархіальній прес-службі о. Олександр, – хоча обмін досвідом священнослужителів з різних єпархій, які трудяться на цій ниві, був корисним. На його думку, капеланське служіння треба суттєво удосконалювати, систематизовувати. І в цій справі важливою складовою має бути методична, координаційна й ініціативна діяльність Синодального управління, що відповідає за цю сферу. Також вкрай необхідно, аби управління посилило співпрацю з органами влади, командуванням Збройних Сил, щоб залучало до своєї праці досвічених душпастирів із регіонів. Старший капелан Волинської єпархії зазначає, що дуже важливо покращити навчання теперішніх і майбутніх капеланів, запровадивши спеціальні курси при семінаріях чи академіях, та вирішувати питання їх матеріального забезпечення.

08 травня 2009 р.
КАДРОВІ ЗМІНИ

Протоієрей Володимир ПрисяжнюкУчора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл звільнив протоієрея Віктора Пушка від обов’язків луцького районного декана на його прохання та призначив на цю посаду настоятеля парафії Архістратига Михаїла в с. Гірка-Полонка протоієрея Володимира Присяжнюка.

Новопризначеному деканові 35 років. Народився в Почаєві, закінчив Мирогощанський радгосп-технікум, а після служби в армії – Волинську духовну семінарію (ВДС). Митрополитом Луцьким і Волинським Яковом висвячений на диякона (14 жовтня 1998 р.) та священика (17 грудня 2000 р.). З 23 травня 2001 року о. Володимир – настоятель Гіркополонківської парафії. Протягом кількох років був помічником інспектора ВДС та інспектором цього закладу. Відзначений різними церковними нагородами (остання – хрест із прикрасами). Одружений, виховує сина.

08 травня 2009 р.
1-10  11-20  21-24
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо