Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

Архієпископ Михаїл із Володимиром Єщенком та його дружиною. Світлина Данила Зінкевича
ЗА ВРЯТОВАНУ СВЯТИНЮ

Газети «Волинь» і «Волинські єпархіальні відомості» у травні розповіли про ветерана Другої світової війни 85-річного Володимира Єщенка, який під час визволення Луцька від нацистських окупантів не допустив зруйнування кафедрального собору Святої Трійці. І ось 65 років по тому, 28 червня, релігійна громада висловила глибоку вдячність героєві. За Божественною Літургією архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, подякувавши героєві за подвиг справжнього християнина, вручив йому нагороду – архієрейську благословенну грамоту.

Ось як розповів журналістам Володимир Єщенко про подію, що сталася 31 січня 1944 року:

– Того дня ми здобули Теремно [селище, тепер околиця обласного центру] і вже звідти вели вогонь прямою наводкою по Луцьку, в якому ще були нацисти. У стереотрубу було видно як на долоні будинки, млин, завод, далі збоку – гайок. І посеред всього цього пейзажу – красива висока будівля собору. Тоді командир нашої батареї старший лейтенант Стамбула залишив мене командувати батареєю і звелів вести вогонь...

30 червня 2009 р.
Рясне благословення луцьким випускникам. Світлина прот. Віталія Собка
ДОБРЕ ЗАКІНЧЕННЯ, ДОБРИЙ ПОЧАТОК

Нині в православних церквах – чимало молоді, але цими днями юних облич у храмах було особливо багато. Адже останніми роками встановилась традиція: одержавши атестати, випускники середніх навчальних закладів спершу йдуть у церкву подякувати Богові за здобуту освіту, отримати благословіння перед тим як розпочати новий життєвий етап.

Цього року 1675 лучан закінчили навчання у школах. Найкращі з них – медалісти, лідери учнівського самоврядування, переможці різноманітних олімпіад – зібралися 26 червня в народному домі «Просвіта». З поміж інших їх привітав та благословив на доросле життя архієпископ Луцький і Волинський Михаїл.

Того ж дня владика, декан Свято-Троїцького кафдерального собору протоієрей Микола Нецкар, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, інші священнослужителі відслужили численні подячні молебні. Адже до головного храму Волині прийшли випускники п’ятнадцяти...

29 червня 2009 р.
КРАЩИМ СЕРЕД МОЛОДІ

На честь Дня молоді, що відзначатиметься невдовзі, Турійська районна державна адміністрація вшанувала кращих молодих людей – по двоє від кожної сільради. З-поміж інших вибір випав на настоятеля парафії Покрови Пресвятої Богородиці с. Миляновичі священика Володимира Пирога, його паніматку Ярославу та настоятеля Різдво-Богородичної громади с. Ружин священика Олега Грималюка. Їм було вручено цінні подарунки.

26 червня 2009 р.
Архієпископ Михаїл з учасниками акції «Україна очима редактора». Світлина Леоніда Максимова
ПИСАТИ ПРО СМИСЛ ЖИТТЯ

У Луцьку розпочалась чергова акція Українського журналістського фонду «Україна очима редактора». 34 керівники і провідних працівники основних регіональних засобів масової інформації зі всіх областей прибули на Волинь, щоб поділитися досвідом і набратися вражень.

Журналісти відвідали Свято-Троїцький кафедральний собор. Тут архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, декан протоієрей Микола Нецкар та інші священнослужителі відправили молебень за здоров’я трудівників пера.

У проповіді владика, зокрема, сказав: «Смислом життя людини є любов. Зростати у цьому почутті самому і побільше віддавати його ближнім – ось у чому сенс життя. Ви ж, працівники публіцистичного слова, маєте повсякчас дбати про те, аби сказане вами викривало гріх і робило із грішників – праведників». По тому високопреосвященний коротко розповів гостям Луцька про історію цього храму, їм було подаровано друковані видання Київського Патріархату.

26 червня 2009 р.
ПОЛКУ ПРИБУЛО

У Національному університеті «Острозька академія» відбулися заходи з нагоди вручення дипломів випускникам. Із благословіння архієпископа Луцького і Волинського Михаїла нашу єпархію представляв ректор Волинської духовної семінарії кандидат богословських наук протоієрей Ігор Швець.

Цього року, як і минулого, цей навчальний заклад закінчили священнослужителі нашої єпархії. Так, дипломи бакалавра філософії одержали протоієрей Іван Семенюк і священик Юрій Крохмаль-Брилевський. Серед магістрів філософських і релігієзнавчих наук – священики Михайло Мельничук, Роман Микитюк, Микола Цап’юк та протоієрей Володимир Дрозд, який, до речі, одночасно закінчив і Київську православну богословську академію з дипломом «магістр богослів’я».

25 червня 2009 р.
«СЛУЖИТИ БОГОВІ Й УКРАЇНІ»

Канцлер Волинської єпархії УПЦ КП протоієрей Микола ЦапКанцлер єпархії протоієрей Микола Цап узяв участь в урочистих заходах із нагоди випуску в Волинському обласному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою. Цей навчальний заклад розміщений в одній огорожі із храмом Великомученика Юрія Переможця (колишня гарнізонна церква на території казарм), де настоятелем є о. Микола. Він часто відвідує ліцеїстів як душпастир, чимало вихованців – його постійні парафіяни, а кожної першої суботи на Літургію організовано приходять усі ліцеїсти.

«Як ваш духовний наставник бажаю вам: незалежно від того, як складеться ваша доля, завжди пам’ятайте про Всевишнього, дотримуйтеся Заповідей Його, зростайте внутрішньо багатими. Зичу успішно навчатись і в подальшому, досягнути високих військових звань, а насамперед – вірно служити Богові й Україні», – сказав отець Микола і під звуки дзвонів окропив колону випускників свяченою водою.

25 червня 2009 р.
ТЕ, ЩО СТУКАЄ В СЕРЦЯ

У День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в України в центрі містечка Цумань декан протоієрей Тарас Манелюк з іншими священнослужителями відправив панахиду по убієнних на тому місці в 1943 році українцях і євреях. Цей масовий розстріл загарбниками мирних жителів іменують цуманською трагедією. Точна кількість загиблих невідома, можна лише стверджувати, що тут було вбито понад сто сімей. Отець Тарас промовив до присутніх, зазначаючи, що єдність політичної нації – це запорука того, що в країні пануватиме мир і братолюбство, а воєнні трагедії не повторяться вже ніколи.

На панахиді був присутній священик Московського Патріархату. Разом з усіма молився голова селищної ради Олександр Кобилан.

24 червня 2009 р.
ВИСТУП У ХОЛМІ

Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл побував в Інституті ім. Яна Янського, що в м. Холм (Польща). Цей заклад співпрацює з Волинським інститутом ім. В’ячеслава Липинського МАУП. На наукову конференцію «Теократичність буття світу» було запрошено представників Православної, Римо- і Греко-Католицької Церков. Владика виступив із доповіддю «Громадянська релігія, нація, держава», поспілкувався з місцевим духовенством.

24 червня 2009 р.
Панахида під мурами колишньої луцької тюрми. Світлина Леоніда Максимова
УПОКІЙ, ГОСПОДИ
(оновлено)

Сьогодні священнослужителі провели хресний хід і відправили заупокійне богослужіння по кількох тисячах в’язнів, загиблих від рук енкавеесівців під мурами колишньої луцької тюрми 23 червня 1941-го року, коли німці ступили на територію України. Заупокійну молитву очолив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, із яким співслужили канцлер протоієрей Микола Цап, декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Микола Нецькар, ківерцівський декан протоієрей Олег Ткачусь, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний та інші священнослужителі собору та луцького міського деканату. У богослужінні взяли участь римо-католицький єпископ Маркіян Трофим’як, духовенство УГКЦ, луцький міський голова Богдан Шиба, заступник голови облдержадміністрації Святослав Кравчук, члени братства вояків УПА, представники громадськості та ЗМІ...

23 червня 2009 р.
Володимирський районний декан протоієрей Євген Шевчук
У СПІЛЬНІЙ МОЛИТВІ

Вчора у Володимирі відбулися заходи з нагоди Дня скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні. Вперше у місті заупокійні молитви спільно провели священнослужителі Київського і Московського Патріархатів – повідомив єпархіальній прес-службі священик Андрій Шевчук. Біля Обеліска Слави панахиду очолив протоієрей Олексій Никитюк (УПЦ МП). Після цього хресний хід вирушив до пам’ятника розстріляним в’язням, встановленого у валах городищ. Тут перед пам’ятним хрестом поминальне богослужіння відбулося під проводом районного декана протоієрея Євгена Шевчука (УПЦ КП). У слові до присутніх о. Євген підкреслив важливість молитви за спокій тих, хто віддав своє життя за свободу і незалежність України.

23 червня 2009 р.
1-10  11-20  21-26
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо