Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл, понад 250 інших священнослужителів і багато мирян із єпархії взяли участь у хресному ході та молебні, які відбулися в Києві з нагоди свята хрещення Русі-України. Світлина інформаційної служби єпархії
Свято єднання

28 липня волиняни вже вп’яте активно відзначили День Хрещення Київської Русі-України в столиці. Митрополит Луцький і Волинський Михаїл, понад 250 інших священнослужителів і багато мирян із нашої єпархії взяли участь у хресному ходу, який очолив Патріарх Філарет, від кафедрального Володимирського собору до пам’ятника рівноапостольному князеві Володимиру та молебню біля нього.

Як зазначив владика Михаїл 29 липня у недільній проповіді в луцькому соборі Святої Трійці, якщо ми відзначаємо це свято разом, це означає, що воно стає загальнодержавним, в іншому випадку – то була б просто задекларована подія. Святкування Дня Хрещення – це усвідомлення самої події, акцент на нас самих, на Християнстві, підкреслив високопреосвященний.

30 липня 2012 р.
Безстрокова акція «Коробка хоробрості» в рамках програми допомоги онкохворим дітям «Подаруй завтра» відділу організації благодійності та соціального служіння єпархії. Світлина інформаційної служби єпархії
Щоб не так боліло

Відділ організації благодійності та соціального служіння єпархії в рамках програми допомоги онкохворим дітям «Подаруй завтра» розпочав нову безстрокову акцію «Коробка хоробрості».

Лікарня – місце малоприємне для будь-якої людини. Але якщо мова йде про онкогематологічне відділення, то й поготів. Коли доросла людина хоч якось може переконати себе в необхідності лікування, то дитині важко зрозуміти, що замість прогулянки знову потрібно йти в кімнату, де роблять пункцію та болючі уколи, обробляють рани, встановлюють катетер і роблять ще багато інших нестерпних процедур. Страшно. І боляче...

30 липня 2012 р.
Книга Тетяни Байди «Довго мовчали смереки»
Правда, подібна до легенди

У єпархіальному видавничому відділі «Ключі» з’явилася новинка – художньо-документальна повість Тетяни Байди «Довго мовчали смереки». У ній відтворено факти з історії національно-визвольної боротьби українського народу проти польських, німецьких та московських окупантів на теренах Прикарпаття, зокрема Калущини.

Дійові особи, їхні імена, прізвища та псевдоніми – справжні. Події, описані в книзі, ґрунтуються на архівних матеріалах, публікаціях у пресі, спогадах очевидців Української повстанської армії. Про особисте життя головних героїв розповіли родичі, друзі та односельчани. Як сказала автор, у повісті подано «правду, подібна до легенди».

Бажаєте придбати чи взяти почитати це видання? Цікавитесь іншою духовною літературою? Звертайтесь до єпархіальної книгарні «Ключі» (Луцьк, просп. Волі, 2 – біля обласної юнацької бібліотеки, тел. (050) 339-73-66, (067) 570-57-97), запитуйте у храмах і монастирях нашої єпархії.

27 липня 2012 р.
Брошура Петра Вінцукевича «Дванадцята година. Новомученики і відступники»
Актуально, дуже актуально

Книжкові полиці єпархіального видавничого відділу «Ключі» поповнилися новим виданням: «Дванадцята година. Новомученики і відступники». Це – історична оповідь Петра Вінцукевича, обрамлена як особистими емоціями автора, так і документальними фактами відступництва духовенства Московської Патріархії, починаючи з XV ст.

Твір обсягом невеликий, усього 24 сторінки, однак у ньому міститься дуже цікава інформація. Виявляється, усім відомий вислів «Москва – третій Рим, а четвертому не бути» походить від слів ігумена Псковського Єлеазарського монастиря Філофея (ХV ст.), а в м. Свіяжськ (Росія) у 1918 р. стояв пам’ятник «першому ворогу християнства і першому революціонеру» Юді Іскаріоту.

В історичній розвідці автор викриває злочини таких відступників, як Феофан (Прокопович), Гришка Распутін, митрополити Сергій (Страгородський) й Олександр (Введенський) та ін. Тож брошура буде корисною для тих, хто цікавиться історією Православ’я, хто прагне розширити свої знання у цій галузі...

27 липня 2012 р.
Дмитро Головенко
Наш доробок – у Стрию

20–21 липня завідувач видавничого відділу єпархії «Ключі» Дмитро Головенко брав участь у великій Книжковій толоці «Купуй та читай українське» в м. Стрий Львівської області. Вона проходила з нагоди 70-ї річниці УПА в рамках Всесвітнього фестивалю українських кредитних спілок. 18 видавництв зі всієї країни експонували свою продукцію.

«Ключі» представили цьогорічні публікації, зокрема, із серій «Віра наших класиків» та «Православне художнє слово». Вони, за словами Д. Головенка, викликали неабиякий інтерес у галичан.

27 липня 2012 р.
Закладено підмурівок

24 липня, у день рівноапостольної Ольги, великої княгині Київської, митрополит Луцький і Волинський Михаїл освятив фундамент і перший камінь під будівництво нового Свято-Ольгинського храму в Ківерцях.

Із владикою співслужили настоятель протоієрей Олег Ткачусь та інше духовенство. До торжества долучилися голова райдержадміністрації Зиновій Колісник, міський голова Володимир Жгутов. Звертаючись до присутніх, високопреосвященний виголосив слово про значення будівництва храму та віру в Бога.

За словами настоятеля, цього дня, хоч і в будень, багато вірян прибуло, щоб розділити радість спільної молитви...

26 липня 2012 р.
Відкриття третього щорічного молодіжного табору нашої єпархії, який відбувся 10–20 липня 2012 р. в урочищі Білі Береги поблизу селища Колки Маневицького деканату. Світлина з архіву Ігоря Сацика
Молодіжний табір вдався!

10–20 липня в урочищі Білі Береги поблизу селища Колки Маневицького деканату втретє відбувся щорічний молодіжний табір нашої єпархії. Організатор – Волинська духовна консисторія, зокрема інспектор з питань місійної діяльності протоієрей Юрій Близнюк.

Відкрив табір молебнем на початок усякого доброго діла митрополит Луцький і Волинський Михаїл. Він побажав таборянам провести час, відведений Богом для відпочинку, із користю для душі та тіла. Владика був приємно здивований кількістю учасників (60 осіб), які прибули з різних деканатів.

До загальної програми табору входили ранкові та вечірні молитви в сосновому бору, богослужіння, проща до Тростянецької чудотворної ікони, спортивні та інтелектуальні ігри, пісні під гітару біля вогнища і т. ін. Цікавими були й бесіди зі священиками на різні теми, які проводили о. Юрій та протоієрей Віктор Михалевич...

24 липня 2012 р.
Перший номер журналу «Profi Lutsk»
Від тимчасового – до вічного

Як ставитися до матеріальних благ, як співвідносяться релігія і бізнес? Міркуваннями про це та інше митрополит Луцький і Волинський Михаїл поділився з читачами на сторінках першого номера нового журналу для професіоналів «Profi Lutsk».

У цьому світі ми не власники багатств, власник – Бог, а ми лише орендарі, зазначив владика. Бізнесмени повинні організувати свою діяльність так, щоб дати й іншим заробляти на життя. «Чим більша тобі дана влада, тим більше з тебе Господь спитає, як ти використав цю владу на благо людей».

Весь текст публікації – на нашому сайті в розділі «Передруки».

24 липня 2012 р.
Андрій Бондарчук
Усе ще є питання...

У рамках проекту Луцької міської ради «Екскурсоводи у відпустці» відбулася коротка подорож у минуле Хрестовоздвиженського братства. Її провів для близько 45 бажаючих директор музею історії цієї братської організації Андрій Бондарчук. Екскурсанти відвідали Хрестовоздвиженський храм, спустилися до його крипти (підземної частини), де знаходяться давні поховання відомих братчиків.

Як зазначив А. Бондарчук, добре, що люди цікавляться історією, музей у цьому сприяє відвідувачам, адже відчинений щоденно з 10-ї до 18-ї год, крім вихідних. Однак, як і раніше, є в нього великі проблеми з фінансуванням, бо існує на кошти Братства. А найголовнішим питанням є те, що він так і не набув статусу відділу Волинського краєзнавчого музею, який надавав би дієву і кваліфіковану допомогу в оформленні експозиції. Як каже пан Андрій, дивно, що всі підтримують таку думку, а з боку місцевої влади далі слів справа не рухається.

24 липня 2012 р.
Наше слово на радіохвилі
Наше слово на радіохвилі

Духовні новели письменника Брата Віктора (літературного редактора інформаційно-видавничого центру єпархії Віктора Гребенюка) – уперше в ефірі радіо «Луцьк». 19 липня під час популярної авторської передачі Василя Ворона «Студія 3» після інтерв’ю з Братом Віктором прозвучали п’ять новел із його збірки «Тетрамерон», що цього року вийшла в єпархіальному видавництві «Ключі». Запис у виконанні автора і Володимира Клименка здійснено на єпархіальній радіостудії «Благо» (головний редактор – протоієрей Віктор Пушко)...

20 липня 2012 р.
1-10  11-18
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо