Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Газета Відповідь богослова

КАМ’ЯНИСТА ДОРОГА
Кажуть: «Жіночка нагуляла дитину». Чи слід її осуджувати?

Запитання

Як Церква ставиться до самотніх мам, які народжують дитя поза шлюбом?

 

Відповідає протоієрей Ігор Швець, кандидат богословських наук

Не будемо наводити цитат зі Святого Письма чи церковної Книги правил. Відразу скажемо, що одне і друге джерело материнству без шлюбу дає однозначно негативну оцінку. Діти повинні народжуватись у подружніх парах, благословенних Богом і юридично визнаних державою, тобто повінчаних і зареєстрованих у загсі. Статеві стосунки поза сім’єю – перелюбство чи блуд – це одні з найважчих гріхів, тому народжені від таких стосунків є дітьми гріха.

Одинока жінка, яка наважується на такий крок, повинна розуміти, що своє дитя вона відразу ставить у складне становище. Наприклад, позашлюбна дитина за канонічними правилами не може стати священиком. Крім того, жінка повинна думати не тільки про задоволення свого бажання, але в першу чергу про дитину, яка появиться. Чи зможе вона сама виховати її? Можливо, це буде не опора в старості, можливо, буде жити в скорботі, докорах сумління та постійному доріканні від своєї дитини. Якщо ж навіть виховання буде успішним, то чи добре дитині ціле життя бути напівсиротою, не знати батьківської любові, постійно відчуваючи себе багато в чому обділеною?

Який вихід зі становища? Зовсім простий і зрозумілий: щоб мати дітей, треба створити сім’ю. Слід пам’ятати слова Спасителя: «просіть і дасться вам» (Мф. 7:7), «І коли чого попросите у Отця в ім’я Моє, те зроблю» (Ін. 14:13). Отже, терпеливість, молитва та відданість волі Божій є запорукою сімейного і взагалі людського щастя.

А одиноким жінкам, які вже народили, можна дати таку пораду. Ви вибрали дуже непростий шлях, і вам важко. Пам’ятайте, що Церква як любляча мати не відкидає вас. У ній ви зможете очистити душу, звільнившись від гріха, випросити для себе і дитини благодать Божу, яка допоможе на складній життєвій дорозі.

Бажаєте одержати відповідь православного богослова на Ваші запитання? Надсилайте їх до редакції на адресу pres-sluzhba@ukr.net; 43025, Луцьк, Градний узвіз, 1 або телефонуйте - (0332) 72-21-82

Волин. єпарх. відом.– 2009.– № 6–7 (55–56)

29 липня 2009 р. Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо