logo

Офіційний сайт Волинської єпархії
Української Православної Церкви Київського Патріархату
www.pravoslavia.volyn.ua
https://arkhiv.pravoslaviavolyni.org.ua/novyny/novyna/?ncategory=chernetstvo&newsid=1605

РАДА МОНАХІВ

Ченці Волинської єпархії Київського Патріархату. Світлина інформаційної служби єпархії
25 червня відбувся перший собор ченців Волинської єпархії. Як повідомив сайт чоловічого монастиря Святителя Миколая Чудотворця в с. Жидичин Ківерецького деканату Chernectvo.org, зібрання (близько 20-ти учасників) відбулося у луцькому жіночому монастирі Святителя Василія Великого під головуванням архієпископа Михаїла.

Потреба в такому соборі назрівала давно. Адже історично так склалося, що чорноризці Русі-України не мають єдиного для всіх уставу, де були б прописані різноманітні ситуації, як це є у монашестві деяких інших Православних Церков. Певною мірою ця хиба в минулому компенсувалася присутністю в обителях старців – братів, які десятиліттями спасаються чернечими подвигами і мають досвід, а отже й авторитет. Насельники ж волинських монастирів переважно молоді (середній вік 30–35 років). Тому потрібно було багато про що порадитись.

Не змінюючи жодної отцівської постанови, сучасне чернецтво має навчитись оперувати багатовіковим досвідом у сучасних реаліях. Із цієї зокрема причини кожна обитель отримала свого нового духівника. Опіку над жіночими монастирями єпархії і Замковим Свято-Архангельським чоловічим, що в Луцьку, доручили представникам жидичинської обителі ігумену Константинові (Марченку) й ієромонахові Іову (Богушу). Духівником братії в Жидичині призначено насельника Замкового монастиря ієромонаха Якова (Мільяна). Також о. Константин відтепер серетар собору з дорученням підготувати проекти документів другого подібного зібрання, яке заплановано на липень цього року.

Говорив владика і про підвищення освітнього рівня монашества. Тож усі, хто досі не має богословської освіти і кому ще не виповнилося тридцяти п’яти, з 1 вересня навчатимуться у місцевій духовній семінарії. Делегати собору затвердили форму волинського чернецтва (давньоруського зразка). Ішлося й про вдосконалення розкладу служб, аби молитва в чернечих обителях надалі звучала постійно.

Волинський архіпастир закликав братію й сестринство частіше перечитувати дані ними при постризі обітниці, щоби своїм житієм угодити Богові й завоювати авторитет у людей. 29 червня 2010 р.

© 2005–2012 Управління Волинської єпархії Київського Патріархату
Використання матеріалів дозволено лише за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на сайт

Завантаження...