Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини Архів новин

ВІДРОДЖУЮЧИ ДУХОВНІСТЬ

Ковельські міський і районний декани протоієреї Анатолій Александрук та Іван Бонис взяли участь в обласній конференції «Шляхами відродження Волинського краю», яка відбулася 28 січня в культурно-просвітницькому центрі Ковеля. Захід присвячено 10-й річниці запровадження у школах нашого краю уроків християнської етики та 20-й річниці Незалежності України.

Метою і завданням конференції було висвітлення і осмислення причин деморалізації суспільства, привернення уваги державних структур, громадських організацій, духовенства до проблем християнського виховання як основи формування і збереження повноцінного національного громадянського суспільства.

Пропонуючи своє бачення, як відроджувати духовність, о. Анатолій представив доповідь «Зі словом Божим до дітей», де на прикладі діяльності недільної школи при ковельському соборі Великомученика Димитрія Солунського обгрунтував необхідність активізації таких церковних закладів. Школа при соборі діє з 1998 року й на сьогодні нараховує чотирьох викладачів (усі з духовною та вищою педагогічною освітою) і понад сімдесят дітей. Тут є бібліотека, аудіо- і відеотека. З метою спілкування різних вікових груп проводяться різноманітні свята, паломницькі поїздки тощо. За словами душпастиря, заняття у недільній школі привчають дітей до активної діяльності в Церкві, прищеплюють ідеали християнських чеснот і виховують їх у релігійно-національному дусі.

Районний декан виступив із промовою «З Богом у серці, з любов’ю до дітей», приурочену урокам християнської етики у загальноосвітніх школах. Маючи десятирічний досвід викладання цього предмету, о. Іван дотримується певних принципів взаємодії з вихованцями. Найперше, як він зазначив, урок завжди повинен розпочинатися з молитви «Отче, наш», яка є спільною молитвою для усіх конфесій. По-друге, вчитель повинен бути другом і порадником, не забуваючи при тім дбати й про чистоту своєї мови. По-третє, дитина має виховуватися в послусі. Адже послух у юному віці – робити те, що кажуть, а в дорослому – визнавати волю іншого з любов’ю. І останнє: вчитель повинен терпеливо, з любов’ю, доносити слово Боже до дітей.

Серед учасників концеренції – представники обласної, районної та міської влади, науковці з Києва, Луцька, Острога.
02 лютого 2011 р.
Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо