Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

«Великий покаянний канон святого Андрія Критського та житіє преподобної Марії Єгипетської»
ПУБЛІКАЦІЯ ДО ПОСТУ

Слово «канон», що попервах у греків означало мірильну палицю – щось на зразок нашого дерев’яного метра, згодом набуло нових значень. Одне з них – особливий піснеспів установленої форми, змістом якого є пояснення та прославлення священної особи чи події.

Канони писали багато церковних літераторів, та найславетніший із них – святитель Андрій, архієпископ Критський, який жив у VII–VIII століттях. Його перу належить Великий покаянний канон, що служиться відповідними днями Великого посту: в першу седмицю – частинами, у п’яту – повністю, коли також читається житіє преподобної Марії Єгипетської.

Великий канон так іменується і за обсягом (бо містить 250 тропарів – коротких піснеспівів, тимчасом як інші – зо тридцять), і змістом (бо автор вибрав для нього найвизначніші уривки зі Старого й Нового Заповітів), і висотою думки, і силою її висловлення...

17 лютого 2010 р.
Храм Різдва Пресвятої Богородиці в с. Ружин Турійського деканату. Світлина Юрія Павлюка
ДУХОВНЕ БАГАТТЯ РУЖИНА

Учора, в сиропусну, прощену неділю, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив новозбудований храм Різдва Пресвятої Богородиці в с. Ружин Турійського деканату. Разом із владикою чин освячення, святкову Божественну Літургію і хресний хід навколо церкви відправили декан протоієрей Микола Даньків, настоятель парафії священик Олег Гремалюк та інші священнослужителі.

Попередній Різдво-Богородичний храм у Ружині, дерев’яний, але на кам’яному підмурівкові, було зведено ще 1787 року на кошти поміщика Людвіга Вільги. Простояв він до 1944-го. Дім Божий спалили німці, а камінням із фундаменту мостили дорогу.

Відтоді церкви в селі не було, та за останніх чотири роки ружинці спорудили нову, теж Різдво-Богородичну. Збирали гроші всією громадою, та найбільше постаралися голова сільради Григорій Римарчук, член Національної комісії зв’язку України Петро Семерей (колишній ружинець). Їх владика нагородив орденами Миколая Чудотворця, ще одинадцять добродійників – благословенними...

15 лютого 2010 р.
Традиційна щорічна прес-конференція архієпископа Луцького і Волинського Михаїла. Світлина Леоніда Максимова
ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ ЄПАРХІАЛЬНОГО АРХІЄРЕЯ

Сьогодні архієпископ Луцький і Волинський під час традиційної щорічної прес-конференції, яка відбулася у Василівському жіночому монастирі, звернувся до волинян із спеціальним посланням – Словом на Великий піст. Владика наголосив на важливості цього періоду, закликав належно провести його, прикладаючи особливі старання у духовному вдосконаленні. Разом із тим владика оприлюднив Звернення щодо Великого посту до керівників області, міст, районів і сіл, ЗМІ, журналістів, працівників культури, власників та директорів розважальних закладів, місць громадського харчування. У документі високопреосвященний просить посадовців та інших достойників не перешкоджати християнам проводити піст, а створювати відповідні умови для особливого настрою.

Також архієрей розповів представникам ЗМІ про діяльність Київського Патріархату на Волині в 2009-му році, зазначивши, що це був черговий рік росту нашої єпархії. Зокрема, минулого року: розпочали пастирське служіння 12 нововисвячених священнослужителів, більшість із яких – випускники...

09 лютого 2010 р.
ОБЕРІГАТИ БОЖИЙ ДАР

Учора до архієпископа Луцького і Волинського Михаїла надійшло звернення начальника теруправління Держгірпромнагляду по Волинській області К. Іванова і начальника ДП «Волинський ЕТЦ» М. Міцури. У документі йдеться про виробничий травматизм, що завдає людям непоправних втрат. «Необачне та необережне поводження на робочих місцях, нехтування елементарними правилами безпеки призводить до втрати здоров’я та життя», – зазначають посадовці, наголошуючи, що торік «на підприємствах області травмовано 152 особи, смертельних травм зазнали 10 осіб».

Тому К. Іванов і М. Міцура просять священнослужителів застерігати парафіян від усього, що спричиняє нещасні випадки й професійні захворювання, у вселенську поминальну суботу пом’янути і загиблих на виробництві.

Його високопреосвященство, визнавши слушність думок, викладених у зверненні, благословляє священикам єпархії служити панахиди по жертвах травматизму та нагадувати вірним, що нехтування правилами безпеки – це нехтування неоціненного Божого дару – людського життя.

05 лютого 2010 р.
Ікона Почаївської Божої Матері, яка оновилася в с. Хорохорин Луцького районного деканату. Світлина Руслана Саса
У ХОРОХОРИНІ – ДЕЩО НЕЗВИЧАЙНЕ

Оновлення ікон було й залишається незбагненним. Хоч би скільки випадків оновлення ставалося, богослови не можуть дати єдиного пояснення цього феномену. Щоразу зрозуміло тільки одне: цим вражаючим проявом Господь бажає дещо сказати – чи то окремій людині, чи то громаді, чи то всьому Божому людові.

Цього року під час йорданського окроплення домівок настоятель Покровської парафії с. Хорохорин Луцького районного деканату священик Віктор Ліпчик не проминув і обійстя Марії Ракуцької, яка живе в урочищі Маївка. Старенька розповіла панотцеві, що в її хаті ось уже два роки оновляється ікона. Це звичайнісінький літографічний образ Почаївської Богородиці, причому видно, що скла не відкривали. Домашня реліквія від часу вже було зовсім потьмяніла, бо ж її купила в Почаєві на своє весілля ще свекруха господині. Тому-то Марія і зберігала ікону, хоча, здавалося, через ветхість можна було б цього й не робити. І от вона стала ясніти, вже майже повністю оновилася...

04 лютого 2010 р.
Другий Віденський бал у Волинському національному університеті ім. Лесі Українки. Світлина з сайта Vnu.edu.ua
НА ДОБРЕ ДІЛО

У Волинському національному університеті ім. Лесі Українки (ВНУ) відбувся Другий Віденський бал. Як і минулого року, саме таким способом – проведенням оригінального заходу – навчальний заклад збирав кошти на побудову університетського храму Святої Софії – Премудрості Божої. Тож бал благословив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. Із владикою були також капелан ВНУ протоієрей Михайло Бучак та настоятель майбутньої церкви протоієрей Віктор Михалевич.

02 лютого 2010 р.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. Світлина Олександра Більчука
НЕ БУТИ ЛІТЕПЛИМ

Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл пояснив позицію Київського Патріархату щодо другого туру виборів Президента України, викладену в спеціальному зверненні Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. Зокрема, вчора після недільної Божественної Літургії в кафедральному соборі Святої Трійці владика закликав волинян обов’язково 7 лютого взяти участь у голосуванні й обрати одного з двох кандидатів на найвищу посаду в державі. «Я не те що не підтримую, а навіть не благословляю голосувати „проти всіх“. Це не позиція християнина. Це, як кажуть, „моя хата скраю“. Але не забуваймо: палять село починаючи теж із крайньої хати...», – підкреслив владика. Адже байдужих, пасивних, недієвих Господь застерігає словами з Одкровення апостола Йоана Богослова: «Знаю твої діла; ти ні холодний, ні гарячий; о, якби ти був холодний або гарячий! Але оскільки ти теплий, а не гарячий і не холодний, то викину тебе з уст Моїх» (Одкр. 3:15–16).

01 лютого 2010 р.
1-10  11-17
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо