Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

Заснування скиту Святого Духа Жидичинського Миколаївського чоловічого монастиря. Світлина Юрія Павлюка
ПІДТРИМУВАТИ БАГАТТЯ ДУХУ

Учора, в день Переполовення П’ятдесятниці, чоловічий монастир Святителя Миколая Чудотворця в с. Жидичин Ківерецького деканату урочисто заснував скит Святого Духа, який розташовано неподалік обителі. Скит – це місце більш суворого подвигу, яке зазвичай закрите для паломників.

На ознаменування відкриття скиту та зародження нового відпустового свята, яке тут відзначатимуть на Переполовення П’ятдесятниці щороку, у скиті освятили поклінний хрест і відправили Божественну Літургію. Богослужіння очолив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. З ним співслужили декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Микола Нецькар, намісник монастиря ігумен Константин (Марченко), намісник луцького Замкового монастиря Архангелів ігумен Святополк (Канюка), ієромонахи та інші священнослужителі. У Службі Божій взяли участь намісниця луцького монастиря Святителя Василія Великого ігуменя Анастасія (Заруденець) із черницями, жидичинський сільський голова Олег Данкевич та чимало мирян...

29 квітня 2010 р.
Священик Микола Цап’юк
ЦЕРКВА ТІЛЬКИ «ЗА!»

Нещодавно у Верховній Раді України зареєстровано законопроект про внесення змін до Закону «Про запобігання захворювання на синдром набутого імунодефіциту (СНІД) та соціальний захист населення» (щодо пріоритетності в профілактиці поширення ВІЛ-інфекції інформаційної роботи та залучення до профілактики благодійних і релігійних організацій). Її автор – народний депутат Павло Унгурян (Блок Юлії Тимошенко).

На прохання Інформаційної служби єпархії проект Закону прокоментував кандидат богословських наук викладач Волинської духовної семінарії священик Микола Цап’юк, який уже давно займається цією проблематикою.

Він зазначив: «Сприятливе середовище епідемії ВІЛ – масове поширення аморальних форм поведінки: вживання ін’єкційних наркотиків, розпуста, сімейна невірність, недбалість медиків у певному сенсі. Київський Патріархат давно бере участь у боротьбі з СНІДом, вважаючи своїм обов’язком насамперед давати духовно-моральну оцінку цьому лихові. Соціальні й медичні фактори, що сприяють формуванню груп ризику, – лише опосередковані й другорядні...

27 квітня 2010 р.
У луцькому кафедральному соборі Святої Трійці відправляють панахиду по жертвах Чорнобильської катастрофи
НЕ ПОВИННО ПОВТОРИТИСЬ

На прохання Волинської облдержадміністрації та за благословенням архієпископа Луцького і Волинського Михаїла сьогодні в кафедральному соборі Святої Трійці відправлено панахиду з нагоди 24-ї річниці Чорнобильської катастрофи. Богослужіння очолив протоієрей Володимир Подолець.

Після молитви о. Володимир звернувся до присутніх ліквідаторів, рідних і близьких спочилих. Він зазначив, що науково-технічний прогрес розвивається неймовірними темпами, і не завжди несе людям добро. Як наслідок – техногенні катастрофи. Аби не повторилася та жахлива трагедія, яка принесла людству стільки горя, потрібно повсякчас дбати не тільки за прогрес технологічний, а насамперед за духовний.

26 квітня 2010 р.
Протоієрей Олександр Безкоровайний. Світлина протоієрея Віталія Собка
АБИ ПРАЦЮВАТИ КРАЩЕ

Щоб удосконалити роботу духовної консисторії (управління єпархії), сьогодні архієпископ Луцький і Волинський видав указ, яким призначив протоієрея Олександра Безкоровайного віце-канцлером єпархії.

Отець Олександр народився 1978 року на Тернопільщині. У 1998-му закінчив Волинську духовну семінарію, в 2008-му – Національний університет «Острозька академія» за спеціальністю «Релігієзнавство», здобувши кваліфікацію магістра релігієзнавства, викладача філософських і релігієзнавчих дисциплін. Із 1999 року священик, клірик кафедрального собору Святої Трійці в Луцьку. Старший капелан єпархії з 2004 року. Цю посаду він суміщуватиме й надалі з посадою віце-канцлера.

26 квітня 2010 р.
Храм Апостола Андрія Первозваного в Ковелі. Світлина Юрія Павлюка
НЕХАЙ СЯЄ ВАШЕ СВІТЛО

Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл відвідав храм Апостола Андрія Первозваного в Ковелі й освятив новий престіл. Це один із перших Божих домів Київського Патріархату на Поліссі. До війни то був римо-католицький кляштор, радянська влада перетворила його на склад, опісля на будинок панахиди, а в 1992 році його передано нашій Церкві.

Чин освячення, Божественну Літургію та хресний хід навколо церкви владика звершив у співслужінні з міським деканом протоієреєм Анатолієм Александруком, настоятелем парафії протоієреєм Дмитром Кекляком та іншими місцевими священнослужителями. За труди на Господній ниві архієрей нагородив багатьох парафіян благословенними грамотами, а директора підприємства «Тур» Петра Смаля – орденом Архістратига Михаїла...

26 квітня 2010 р.
Протоієрей Юрій Близнюк
НЕДАРЕМНО ТРУДИТИСЬ

Інспектор з питань місійної діяльності духовної консисторії протоієрей Юрій Близнюк поблагословив конференцію обласної політичної партії «За Україну», яка проходила вчора в луцькому палаці культури.

«Коли не Господь будує дім, даремно трудяться будівничі; коли не Господь береже місто, даремно пильнує сторожа» (Пс. 126:1). Нагадавши присутнім ці слова зі Святого Писання, о. Юрій підкреслив: насамперед члени партії повинні пам’ятати про предвічні християнські традиції українського народу, твердо триматися своїх переконань не тільки політичних, але й християнських. А найголовніше – сприяти об’єднанню Українського Православ’я в єдину Помісну Церкву.

26 квітня 2010 р.
Протоієрей Ігор Швець. Світлина протоієрея Віталія Собка
БУДЕ АКРЕДИТАЦІЯ?

Ректор Волинської духовної семінарії протоієрей Ігор Швець взяв участь у черговому засіданні Синодального управління у справах духовної освіти, яке провів голова цієї синодальної установи митрополит Переяслав-Хмельницький Димитрій у Львівській православній богословській академії.

На прохання інформаційної служби єпархії о. Ігор розповів, що у ході зустрічі розглянули багато важливих питань функціонування духовних навчальних закладів, зокрема удосконалення організації навчально-виховного процесу. Однак найважливішою, на думку ректора, залишається проблема акредитації духовних закладів. Проте, «на сьогодні є певна надія, що держава сприятиме у вирішенні цього питання, – підкреслив ректор Волинської семінарії, – бо з боку Міністерства освіти вже є ініціатива щодо акредитації духовних шкіл».

Після засідання ректор Львівської православної богословської академії протоієрей Ярослав Ощудляк провів для гостей екскурсію: ректори оглянули академічні храм, бібліотеку та церковно-археологічний музей. Отець Ігор був...

24 квітня 2010 р.
Тбілісі
ГРУЗИНСЬКИЙ ПРОРИВ

Стараннями паломницької служби єпархії (головна координаторка матінка Лариса Савчук) наші прочани відкрили для себе ще одну сторінку давнього Християнства. Щойно вони повернулися з Грузії. Упродовж тижня богомільці молилися у двадцяти святих місцях Землі Богородиці (так ще називають свою країну грузини). Молитва українською, яку очолював настоятель луцької Благовіщенської парафії священик Микола Савчук, звучала і на вулицях стародавнього Тбілісі, і в найдавніших храмах, збудованих ще починаючи з V століття. Волиняни змогли побувати високо в горах, у важкодоступних місцях, ознайомитися з умовами, в яких плекали православну віру подвижники Благочестя перших століть Християнства...

22 квітня 2010 р.
Протоієрей Микола Гінайло у Володимир-Волинському об’єднаному міськрайонному військовому комісаріаті освячує новобранців
ДОБРОЇ СЛУЖБИ!

Заступник володимирського районного декана протоієрей Микола Гінайло побував в об’єднаному міськрайонному військовому комісаріаті і поблагословив одинадцятьох новобранців. Отець Микола, сам колишній військовик, побажав юнакам щасливої служби, у якій завжди має бути місце вірі у Творця. Не спроста Церква на кожній Відправі молиться «за владу і військо», адже ратний труд дуже нелегкий і назвичайно відповідальний. «Нехай ваша служба буде мирною, і, тримаючи в руках зброю, ніколи не забувайте про меч духовний, тобто міцну віру, якою перемагаються негаразди, труднощі життя», – сказав душпастир.

22 квітня 2010 р.
Архієпископ Михаїл освячує місце під храм Святителя Миколая Чудотворця в с. Дубова Корчма Горохівського деканату. Світлина Юрія Павлюка
ХАЙ КРАЩЕ ЦЕРКВА!

Сьогодні в с. Дубова Корчма Горохівського деканату архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив місце для Миколаївського храму та хрест, де буде розташовано цвинтар поруч майбутньої церкви. Строго кажучи, будівництом «із нуля» це годі назвати: є три стіни, що збереглися від колишньої споруди. Тут був клуб, довгий час приміщення не використовувалось і руйнувалося. Коли ж з’явилась можливість відновити клуб, селяни загомоніи: «А чому клуб? Хай лучче церква!»

Церкви в Дубовій Корчмі ніколи не було, тож владика побажав селянам, аби з Господньою допомогою вони швидко впоралися з будівництвом, ходили в Божий дім за розрадою, за спасінням. «Я радий, що ви не руйнівники, а будівничі, що ви дбаєте за своє вічне майбутнє», – сказав високопреосвященний.

З архієреєм, зокрема, співслужили районний декан протоієрей Андрій Сидор, настоятель парафії священик Олег Корчинський. Разом із громадою молились голова місцевої селянської спілки Андрій...

20 квітня 2010 р.
1-10  11-20  21-29
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо