Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

Книга Івана Корсака «Капелан армії УНР»
ТАКИХ КНИЖОК БРАКУЄ

У столичному видавництві «Ярославів вал» щойно вийшла нова книга Івана Корсака – знаного волинського літератора, газетяра і громадського діяча – «Капелан армії УНР». Презентація видання у Луцьку відбулася 14 вересня.

Капелан – це священик, який несе служіння у лікарні, навчальному закладі, в’язниці, війську. Отець Павло Пащевський, про якого йде оповідь, був військовим капеланом. Він із тієї унікальної генерації української інтелігенції, перед якою письменники, журналісти, історики ще у великому боргу.

Головний герой роману провів цікаве й бурхливе життя, віддане нашому народові й нашій Церкві. Працював у Департаменті віросповідань Міністерства внутрішніх справ Української Народної Республіки, у героїчному Першому зимовому поході, поневірявся в таборах міжвоєнної Польщі, і за поляків, і за німців, і за совєтів не припиняв свого служіння. Окрім цієї буремної постаті, у книзі фігурує чимало інших яскравих персонажів – щирих друзів українства та затятих ворогів, героїв та зрадників...

17 вересня 2009 р.
ВІД ХАТИ ДО ХАТИ

Освятити приміщення – річ звичайна: освячують офіси, квартири, будинки... А ось священнослужителі парафії Казанської ікони Божої Матері в Іваничах протоієреї Андрій (настоятель) і Василь Мельничуки минулої неділі освятили цілу вулицю.

Довго чекали мешканці Банкової (таку назву одержала вулиця), щоб їм проклали належне тверде покриття, і ось нарешті сталося. А коли діждалися – її жителі та селищний голова Віктор Вілентко запросили духовенство. Як повідомила єпархіальній прес-службі паніматка Тетяна Мельничук, отці освятили вулицю, побажали мешканцям, щоб Боже благословіння завжди перебувало на цьому шляху та щоб ангел-охоронець завжди провадив їх добрими дорогами.

17 вересня 2009 р.
РАДИЛИСЯ, ДИСКУТУВАЛИ

Священик Михайло Мельничук. Світлина прот. Віталія СобкаУ Маневицькому райвідділі освіти і науки відбувся районний семінар учителів основ християнської етики. В ньому взяв участь і настоятель місцевої парафії Вознесіння Господнього священик Михайло Мельничук, який, маючи окрім богословської освіти також педагогічну, викладає цей предмет у Маневицькій загальноосвітній школі № 2.

Зокрема, після ознайомлення учасників з програмою курсу, він висловив свої міркування щодо календарно-тематичного плану, поділився досвідом планування окремих уроків. Суперечку серед учасників заходу викликали побажання отця, щоб уроки розпочиналися з християнського привітання, вступних молитов (програмою передбачено лише повідомлення учням, що такі привітання й молитви існують). Врешті з цією думкою погодилися. А от із пропозицією о. Михайла, щоб на заняттях працювати безпосередньо із текстом Біблії, учасники семінару згодилися без дискусій.

Душпастир також висловив переконання, що педагогічна освіта священика має бути достатньою підставою для викладання християнської етики (теперішній порядок вимагає на це письмову згоду батьків усіх учнів класу)...

11 вересня 2009 р.
Локачинське духовенство відправляє панахиду. Світлина з сайта Volynnews.com
МОЛИТВА ПАТРІОТІВ

Щороку під стінами напівзруйнованого монастиря у с. Старий Загорів на Локачівщині, де 1943 року невеликий загін бандерівців три дні тримав оборону проти німецьких військ (проти гармат, танків, літаків й піхоти), проходять заходи пам’яті тих подій. Зійшлися патріоти й цього року. Насамперед місцеве духовенство на чолі з деканом протоієреєм Ігорем Дружинцем відслужили панахиду за убієнних, а настоятель парафії Різдва Пресвятої Богородиці в с. Новий Загорів священик Володимир Новіцький виголосив проповідь.

Розповідаючи єпархіальній прес-службі про цю подію, о. Ігор зазначив, що в щорічному відзначенні організаторам варто посилити духовну складову. Також, на думку декана, важливо, щоб влада й громадськість звернули увагу на місцеві зруйновані святині і спільно з Церквою подбали про їхнє відновлення.

10 вересня 2009 р.
І З АМВОНА, І З ЕКРАНА

У с. Хорохорин неподалік Луцька діє православний Покровський храм та п’ятидесятницький дім молитви. Між обома громадами стосунки християнські, добросусідські. Брати-протестанти час від часу влаштовують у сільському клубі побожні концерти, які відвідують і православні. Настоятель парафії священик Віктор Ліпчик не боронить бувати на них як на культурних заходах, але щоразу нагадує головні відмінності між сповіданнями православним і протестантським.

А недавно за почином о. Віктора у клубі відбувся показ художнього кінофільму «На початку...», у якому в цілком православному дусі висвітлено уривки з біблійних книг Буття і Вихід. На демонстрацію прийшли православні та протестанти – усього близько п’ятдесяти осіб...

08 вересня 2009 р.
ПАТРІАРХ ПРО НАШУ ЄПАРХІЮ

Патріарх Київський і всієї Руси-України ФіларетСьогодні Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет дав розширене інтерв’ю інтернет-виданню «Релігія в Україні». Здебільшого мова йшла про перспективи об’єднання Українських Церков, візит Предстоятеля РПЦ в Україну та його діяльність. Ішлося й про розвиток Київського Патріархату, згадано й нашу єпархію. Зокрема, на запитання, яка єпархія нашої Церкви найсильніша, Святійший владика відповів: «Київська, Вінницька, Волинська, Рівненська, обидві Львівські, дві Івано-Франківські та дві Тернопільські». Також Патріарх відзначив архієреїв молодшого покоління: «Якщо ж оцінювати служіння архієреїв у єпархіях, то особливо слід відзначити молодий єпископат. Він у нас потужний і активний».

07 вересня 2009 р.
Православний молодіжний табір
ПРОЧИТАВ? ПРИЄДНУЙСЯ!
(оновлено)

З 25 липня по 3 серпня поблизу містечка Богуслав Київської єпархії відбувся черговий Всеукраїнський православний молодіжний табір «Пляшева–2009». У ньому взяли участь близько 150 молодих людей із різних куточків України: Київщина, Волинь, Чернівці, Сумщина, Херсон, Рівненщина, Чернігівщина, Луганськ, Тернопільщина тощо. Приємно зазначити, що священнослужителі, які чи не найбільше спричинилися до його організації, служать або служили в нашій єпархії.

На цьогорічному таборі кожен курінь (а їх було тринадцять) мав свого курінного духівника, і він постійно опікувався своїм куренем. Окрім того, був духівник усього табору – протоієрей Віктор Михалевич. Молебні, акафісти, всенічну та Літургії очолював голова Синодального управління у справах молоді єпископ Полтавський і Кременчуцький Федір. Духовні лекції («Язичництво в Православ’ї», «Походження та сенс існування зла», «Підготовка до шлюбу та сімейні відносини», «Ігроманія, інтернет, шкідливі звички» тощо) провадив єпископ Кіровоградський і Голованівський...

05 вересня 2009 р.
Вихованці Волинської духовної семінарії УПЦ КП
ЖЕНЦІ НА ЖНИВА
(оновлено фотогалерею)

Розпочався новий навчальний рік. У багато закладів Луцька й області було запрошено священнослужителів Київського Патріархату на Свято знань.

1 вересня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, єпископ Кіровоградський і Голованівський Марк (колишній ігумен жидичинського Миколаївського монастиря), канцлер протоієрей Микола Цап, обласний декан протоієрей Іван Семенюк, ректор Волинської духовної семінарії (ВДС) протоієрей Ігор Швець, викладачі-священнослужителі відправили в кафедральному Троїцькому соборі молебень. На ньому були присутні вихованці семінарії, зокрема першокурсники. Склавши вступні іспити 20 серпня, навчання у ВДС розпочали 29 вихованців: 8 – з Волинської єпархії, решта – з різних регіонів України...

Храмове свято Успенської парафії с. Буркачі Горохівського деканату. Світлина Данила Зінкевича
ЗАДУМАТИСЬ НАД МАЙБУТНІМ

На Успіння Пресвятої Богородиці, архієпископ Луцький і Волинський одвідав громаду с. Буркачі Горохівського деканату в її храмове свято. Владика разом із деканом протоієреєм Андрієм Сидором, настоятелем парафії священиком Михайлом Стрільчуком та іншими священнослужителями відправив Божественну Літургію, під час якої виголосив велику проповідь.

Архієрей, зокрема, сказав: «Успіння Богородиці – це день відходу Її з цього світу. Чому ж ми відзначаємо цю подію як свято? Чи не природніше б сумувати, відзначати це як жалобний день, як звичайно за народними звичаями? Насправді ж Успіння є днем святим, днем світлим, бо нагадує нам про Діву Марію як нашу заступницю, на Небесах, молільницю за нас перед Всевишнім. Саме слово Успіння не містить згадки про смерть як кінець шляху людини; воно засвідчує нашу віру в те, що зі смертю плоті людина лише наче засинає, переходить в інший світ. Тож сьогоднішнє свято змушує нас ще раз задуматися про наше майбутнє, кожного з нас: що станеться з нами після відходу на той світ?..

03 вересня 2009 р.
Лунає дзвін. Світлина Олександра Більчука
ЛУНАЄ ДЗВІН

Наприкінці серпня у Луцьку в рамках святкування дня міста відбувся фестиваль дзвонарського мистецтва «Благовіст Волині», який зібрав талановитих дзвонарів у самому серці Волині – замку Любарта. На урочистому дійстві побував ректор Волинської духовної семінарії протоієрей Ігор Швець. Передавши вітання і благословення архієпископа Луцького і Волинського Михаїла учасникам фестивалю, він відзначив універсальне застосування дзвонів: вони звучать і в радості, і в горі, у часи небезпек і перемог. Але без дзвонарів дзвони мертві. Тому справа, котру роблять учасники заходу, боговгодна і шляхетна. Тож нехай лунає над Україною голос дзвонів, – говорив о. Ігор, – розчиняючи ворожнечу, непорозуміння, байдужість закликаючи до віри і доброчесності, до спільної праці та єдиної Помісної Церкви.

Учасники з’їхалися з усієї України, щоб потішити звучанням дзвонів волинський край. Серед них показав хист наш семінарист Ігор Літвінцов, який дзвонить у луцькому кафедральному соборі Святої Трійці.

Дзвони – невід’ємна ознака православного храму. В чині благословення дзвону сказано: «Нехай усі, хто чує звуки їх, чи вдень, чи вночі, почнуть славити ім’я святе Твоє». Церковні дзвони використовуються для того, щоб скликати...

02 вересня 2009 р.
1-10  11-20
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо