logo

Офіційний сайт Волинської єпархії
Української Православної Церкви Київського Патріархату
www.pravoslavia.volyn.ua
https://arkhiv.pravoslaviavolyni.org.ua/yeparkhia/dekanaty/version_print_dekanatu/

Деканати (благочиння)

Єпархія ділиться на деканати (благочиння) на чолі з деканами (благочинними), які призначаються єпархіальним архієреєм. Межі деканатів зазвичай визначаються адміністритивним поділом області.

Обов’язки декана, які він має виконувати лише в межах свого деканату:

Декан повинен не менше одного разу на рік відвідувати всі парафії свого благочиння для перевірки належного відправлення Богослужінь, внутрішнього й зовнішнього вигляду храмів, а також для перевірки належного ведення парафіяльних справ.

З благословення єпархіального архієрея, на прохання настоятеля, парафіяльної ради чи парафіяльних зборів декан може проводити засідання парафіяльних зборів; з благословення архієрея він може скликати своїх підопічних священиків для розгляду загальних церковних потреб деканату.

На сьогодні в єпархії є 22 деканати: Володимирський міський, Володимирський районний, Горохівський, Іваничівський, Камінь-Каширський, Капеланський (Капеланська служба є підрозділом Управління єпархії, але одночасно має статус деканату), Ківерецький, Ковельський міський, Ковельський районний, Локачинський, Луцький міський, Луцький районний, Любешівський, Любомльський, Маневицький, Нововолинський, Ратнівський, Рожищанський, Старовижівський, Турійський, Цуманський, Шацький.

© 2005–2012 Управління Волинської єпархії Київського Патріархату
Використання матеріалів дозволено лише за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на сайт