Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

ДЛЯ МОЛОДІ

14 березня 2009 р.

Під час круглого столу «Капеланське служіння в навчальних закладах – основа духовного виховання нації», який провели у Волинському інституті ім. В. Липинського МАУПУ Волинському інституті ім. В. Липинського МАУП уперше відбувся круглий стіл «Капеланське служіння в навчальних закладах – основа духовного виховання нації». У ньому взяли участь старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, капелани: Волинського національного університету ім. Лесі Українки – протоієрей Михайло Бучак, Інституту ім. В. Липинського – протоієрей Віктор Михалевич, Луцького біотехнічного інституту – священик Андрій Ротченков, Технікуму Національного університету харчових технологій – протоієрей Василь Клочак. Окрім отців капеланів, які здійснюють душпастирську опіку в навчальних закладах Луцька, на захід було запрошено проректорів (заступників директорів) з виховної роботи, представників студентського самоврядування.

Після зацікавленої розмови учасники круглого столу ухвалили перелік спільних заходів, пов’язаних із духовним вихованням студентів, який запропонували усім вузам Луцька. Серед них – благодійні акції на православні свята, паломництва, тематичні зустрічі з капеланами, християнські молодіжні табори...

14 березня 2009 р.
ТРИДЦЯТЬ ТРИ ПАРАФІЇ

13 березня 2009 р.

Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл взяв участь у черговому засіданні Священного Синоду нашої Церкви, яке було проведено в Києві під головуванням Патріарха Філарета. За повідомленням офіційного сайта Київського Патріархату Cerkva.info, архієреї розглянули кілька поточних питань, серед яких найголовнішим стало прийняття до УПЦ КП тридцяти трьох парафій УАПЦ у Тернопільській області. У зв’язку з переходом такої кількості громад утворено нову єпархію – Тернопільсько-Теребовлянську.

13 березня 2009 р.
КАНЦЛЕРУ ЄПАРХІЇ – 40

12 березня 2009 р.

Канцлер Волинської єпархії УПЦ КП протоієрей Микола ЦапДнями канцлер нашої єпархії протоієрей Микола Цап відзначив своє сорокаріччя (яке випало на перший тиждень Великого посту). Із цієї нагоди до Луцька приїхали усі отці декани. Вони, інші священнослужителі відправили Божественну Літургію ранішеосвячених Дарів у кафедральному Троїцькому соборі, молячись за здоров’я і благоденство ювіляра.

Отець Микола народився 3 березня 1969 року в с. Пісочна на Львівщині в священичій сім’ї. У 1993 році після закінчення Львівської духовної семінарії прийняв у Луцьку сан диякона, невдовзі – пресвітера. З 1994 року й понині він є настоятелем парафії Великомученика Юрія Переможця в цьому місті, викладачем Волинської духовної семінарії. 2002 року закінчив Львівську духовну академію, у 2008-му – Національний університет «Острозька академія» (магістр релігієзнавства). 2003 року нагороджений митрою, 2007-го – церковним орденом Святителя Миколая Чудотворця. Посаду канцлера Волинської єпархії душпастир займає з 29 липня 2003 року.

12 березня 2009 р.
ШЕВЧЕНКО І ПАТРІОТИЧНА ГОРДИНЯ
(оновлено)

10 березня 2009 р.

Архієпископ Михаїл виголошує проповідь біля пам’ятника Т. Шевченку в Луцьку. Світлина Данила ЗінкевичаСьогодні, у чергову річницю кончини приснопам’ятного раба Божого Тараса, до монумента Шевченкові у центрі Луцька прийшло чимало людей, щоб «спом’янути незлим тихим словом». Тобто помолитися Господеві за прощення його гріхів й оселення в Царстві Небесному. Панахиду очолив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. У ній взяли участь канцлер протоієрей Микола Цап, обласний декан протоієрей Іван Семенюк, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, священнослужителі кафедрального собору Святої Трійці та міського деканату, викладачі і вихованці Волинської духовної семінарії на чолі з ректором протоієреєм Ігорем Швецем. До Богослужіння долучився також представник УГКЦ єпископ Йосафат.

Владика Михаїл у проповіді наголосив, що зовнішній вияв шани до Кобзаря повинен підкріплюватися внутрішніми змінами у розсвареному українстві. Бо якщо кожен бачить себе більшим патріотом, ніж інші, й поборює тих інших, то в результаті страждає вся українська справа. Високопреосвященний сказав: «Може не бути війни, але така боротьба за мир, що каменя на камені не лишиться. І може бути така розбудова незалежності, що ніякий ворог України гіршого не...

10 березня 2009 р.
ВІЗИТ НА ВОЛИНЬ

10 березня 2009 р.

Єпископ Кіровоградський і Голованівський Марк7–9 березня на запрошення архієпископа Луцького і Волинського Михаїла у нашій єпархії перебував єпископ Кіровоградський і Голованівський Марк (Левків). Тут, на Волині, преосвященний здобув богословську освіту, був намісником Миколаївського монастиря у Жидичині.

Обидва владики відслужили кілька відправ у кафедральному соборі Святої Трійці. На Літургії в Неділю торжества Православ’я єпископ Марк подякував волинянам за духовну атмосферу, в якій він зростав як монах і священик, попросивши молитися за нього та ввірену йому кіровоградську православну спільноту, щоб Господь благословив духовне зростання мешканцям Придніпров’я.

Оскільки на Кіровоградщині Київський Патріархат має дещо слабші позиції, ніж на Волині, архієрей побував у Волинській духовній семінарії та запросив її вихованців після здобуття освіти їхати служити у його єпархію.

Також владика Марк відвідав жидичинську обитель, поспілкувався з ченцями та місцевими вірянами.

10 березня 2009 р.
1-10  11-20  21-25
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо