logo

Офіційний сайт Волинської єпархії
Української Православної Церкви Київського Патріархату
www.pravoslavia.volyn.ua
https://arkhiv.pravoslaviavolyni.org.ua/yeparkhia/symvolika/version_print_symvolika/

Символіка єпархії

Опис герба


Герб єпархії
Поле щита з заокругленою нижньою частиною червоне, по всьому полю – срібний Волинський хрест.

У центрі розміщено малий щит. У золотому полі малого щита стоїть святий Миколай у червоній митрі, синій фелоні, червоному омофорі зі срібними хрестами, золотій епітрахілі, в білому підризнику, босоніж. В правій руці св. Миколай тримає патерицю, в лівій – розгорнуту книгу з фрагментом літописного тексту про «Луцьке чудо».

По краю великого щита розміщена стрічка насиченого синього кольору з золотим написом: по верхньому краю – «Київський Патріархат», по дузі – «Українська Православна Церква Волинська єпархія».

Під малим щитом на срібному фоні синіми цифрами зазначено рік заснування єпархії – 992.

Герб поєднує у собі символіку Волині та міста. Срібний хрест на червоному полі символізує Волинь, малий щит з зображенням св. Миколая – Луцьк, історичний центр Волині, де розташовано кафедру єпископа. В історичній традиції Луцька св. Миколай відомий як покровитель міста. Золота фарба символізує багатство, добробут та щедрість. Босі ноги – символічні функції управителя погодою та водною стихією. Одяг і атрибути святого – природного кольору.

Опис прапора

Прапор єпархії 
 Прямокутне полотнище зі співвідношенням сторін 2:3, червоного кольору, посередині якого розміщено срібний Волинський хрест. У червоних прямокутниках, утворених хрестом, срібним кольором виконано букви ВЄКП (Волинська єпархія Київського Патріархату).

У центрі розміщено золоте коло зі Святою Трійцею, яка сидить на Престолі навколо чаші. Німби та крила ангелів білого кольору, волосся та чаша – золотого; Престол, лики, руки, стопи – тілесного кольору. Одяг ангелів поданий у сполученні червоного та синього кольорів.

Церковна символіка кольорів

Червоний – жертовна любов; синій – благородство і вибраність; золотий – сила та святість царственної слави; білий – чистота і непорочність.

Геральдична символіка кольорів

Червоний – безмежна взаємна любов Бога і людини; синій – висока енергія сили Духа Святого і Його дії; золотий – знак Божественного сяйва, разом з тим царственна слава, достоїнство, багатство; білий – сяйво і життя, символ святих людей, причетних славі Божій.

Основні геральдичні вимоги

Найголовнішими елементами герба є щит і зображення у ньому. Сучасна українська геральдика віддає перевагу так званому іспанському щиту з повністю заокругленою нижньою частиною.

Гербові фігури зображаються у стилізованому чи натуральному вигляді, але обов’язково в профіль, фас чи зверху. Не рекомендується подавати фігури у вільному чи перспективному зображенні.

Авторський колектив

Керівник проекту – єпископ Луцький і Волинський Михаїл; відповідальний – протоієрей Віталій Собко, прес-секретар єпархії; автор проекту – Віктор Федосюк, член Українського геральдичного товариства; технічне виконання – Дмитро Жакун, Олександр Павлович, Михайло Троцюк; опис проекту – Юлія Спіріна.

© 2005–2012 Управління Волинської єпархії Київського Патріархату
Використання матеріалів дозволено лише за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на сайт