Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Основні публікації газети «Волинські єпархіальні відомості»

СЛУЖІМО ВСІ РАЗОМ
У видавничому відділі «Ключі» нашої єпархії вийшла «Літургія з поясненнями для мирян»

Віктор ГРЕБЕНЮК

Літургія з поясненнями для мирян1654 року через Україну в Московію проїздив антіохійський Патріарх Макарій, а в його свиті був знаменитий церковний письменник Павло Халебський. Вони довго пробули в Московії, а повертались до Сирії знову ж таки через нашу Батьківщину. Згодом світ прочитав спогади Павла Халебського про цю подорож. Найбільше в Україні його вразило таке: «У країні козаків усі, навіть жінки, вміють читати й писати, знають церковні співи і порядок Богослужінь». А все тому, що завдяки старанням православних братств було відкрито школи мало не в кожному селі, братські друкарні забезпечували не тільки священнослужителів, а й мирян духовною літературою. Тож те, що так здивувало сирійського письменника, було зовсім звичайним для наших предків: люди стояли в храмах із книжками в руках, де містився текст відправ із коротенькими поясненнями.

Багато ж старань довелося докласти царській владі, щоби зробити народ неписьменним. Ще більше підлила масла в огонь радянська влада, особливо «подбавши» про грамотність церковну. Тож вірян із книжками в руках на Літургії можна побачити лише в тих українських краях, котрі в...

30 листопада 2007 р.
ВОСКРЕСЛЕ УТРЕТЄ
Луцьке православне братство, створене 1617 року, діє й нині

Андрій БОНДАРЧУК, голова Братства, Галина МАЛИНОВСЬКА, Віктор ГРЕБЕНЮК

Герб Луцького Хрестовоздвиженського братстваДнями у нашій єпархії відзначили 390-річчя з часу створення Луцького Хрестовоздвиженського братства. Воно багато попрацювало на ниві Благочестя в минулі епохи, закривалося й відроджувалося знов. Сьогоднішнє Волинське крайове братство Святого апостола Андрія Первозваного продовжує давні традиції.

Створення Хрестовоздвиженського братства диктувалось об’єднавчими інтересами розшматованої України і відродження Православ’я, яке опинилось на межі знищення. Адже після Берестейської унії, зрадницького Андрусівського перемир’я між Росією і Польщею...

27 листопада 2007 р.
«КОГО УБОЮСЯ?»
Якщо християнин живе побожно, – життєві ризики набагато послаблюються

 

Запитання

Людей підстерігають небезпеки: будь-кого можуть пограбувати, принизити, навіть убити... Що ж є обороною для православних?..

26 листопада 2007 р.
ПЕРШІ МИКОЛАЇВСЬКІ ЧИТАННЯ

Зінаїда ПАХОЛОК

Під час наукової конференції «Миколаївські читання». Світлина Руслана ТеліпськогоУ жидичинському Свято-Миколаївському чоловічому монастирі пройшла наукова конференція «Миколаївські читання», присвячена святому чудотворцеві Миколаю Мирлікійському та луцькому князеві преподобному Миколі-Святоші.

Обидва духовних діячі мали вплив на розвиток Волинського краю. Перший – святитель Миколай Чудотворець – відомий лучанам як заступник їхнього міста під час облоги татарським ханом Куремсою у 1257 р. Як свідчить Галицько-Волинський літопис, звернення з молитвою до святого не дало ворогам зламати опір оборонців. Відтоді Миколай Мирлікійський став покровителем Луцька. На його честь було збудовано церкву (не збереглась до наших днів); зображення святого з’явилося на гербі та печатці міста. Відродження вшановування св. Миколая на Волині відбулося у незалежній Україні...

25 листопада 2007 р.
ЯКІ ВЧИНКИ ХОРОШІ?
(оповідання)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

 

Списав задачу. Малюнки Богдана Тимца, 16 років, ЛуцькСписав задачу

Павлик прийшов до школи дуже стурбований. Удома він довго сидів над задачею і ніяк не міг розв’язати її. І прийшов до школи, щоб у когось списати її.

Прийшла Зіна. Вона добре вміла розв’язувати задачі. Павлик запитав у неї:

– Зіно, на скільки питань задача?

– На три, – відповіла Зіна. – А хіба ти не розв’язав?

– Не вийшла. Дай, Зіно, списати...

24 листопада 2007 р.
ІСАВ ТА ЯКІВ
(повчання)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Ісав та Яків. Малюнок Богдана Тимца, 16 років, ЛуцькПеред своєю смертю Авраам усе майно, яке зібрав за життя, передав синові Ісааку. Ісаак успадкував від Авраама не лише земне багатство. Найбільшим скарбом, який він одержав у спадок, були Авраамові чесноти: віра, смирення, слухняність Богові, вміння молитися. Ісаак, так само, як Авраам, словом і ділом поширював віру в Єдиного Бога. Він був людиною, вірною Богові.

В Ісаака та Ревеки 12 років не було дітей. Бог випробовував їх, як і Авраама. І ось нарешті Ревека народила двох синів-близнюків: спершу з’явився Ісав, а потім Яків. Хоча вони родилися майже одночасно, та все-таки Ісава вважали старшим.

Брати дуже відрізнялись один від одного. Коли вони підросли, Ісав захопився полюванням. Він був завзятим мисливцем. Тому батько його любив більше. Яків – навпаки, більше сидів удома, був людиною спокійною і лагідною, тому він був миліший для матері...

23 листопада 2007 р.
ЦЕГЛИНА ДО ЦЕГЛИНИ

Л. ЧУБАК, Н. ГРЕК,
с. Березовичі Володимирського деканату

Село Березовичі розкинулося неподалік траси Луцьк–Володимир. Розбудовувати його почали за радянських часів, п’ятдесят років тому як зразково-показове, де умови праці селян, їх побут повинні б наближатися до міських. На зовсім необжитому місці спорудили розкішний будинок культури, школу, готель, адміністративні та житлові будинки. Не вистачало одного – храму Божого, де б жителі села могли славити Господа та просити Його допомоги у всіх своїх житейських справах.

Із приводу спорудження церкви селяни зійшлися на зібрання, де перед ними виступив молодий, сповнений енергії священик Микола Баган. Він переконав присутніх у їх силах звести в селі храм Господній. Спочатку було відкрито церкву в...

22 листопада 2007 р.
ДОБРА ВІСТКА З ЧАРУКОВА

Н. МАРКОВСЬКА, с. Чаруків

Щороку 10 листопада приходить у наш Чаруків величним передзвоном храмове свято великомучениці Параскеви.

15 років тому обіч траси Луцьк–Львів постав світлий величний Божий храм, який прикрашає село і довкілля.

Ще в XVI столітті в Чарукові було збудовано храм Святої Параскеви, згодом на цьому ж місці з’явилася нова дерев’яна церква з дзвіницею. Богослужіння проводилося, за бажанням парафіян, рідною мовою. У роки війни з гітлерівською Німеччиною храм було зруйновано, а дзвона люди заховали. Та більшовицькі прихвосні забрали святиню і передали до...

21 листопада 2007 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо