Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Основні публікації газети «Волинські єпархіальні відомості»

Патріарх Філарет, архієпископ Михаїл і волинське духовенство 14 жовтня 2009 р. Світлина прот. Віталія Собка
У КИЄВІ

З нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці 14 жовтня у столиці на майдані перед собором Святої Софії відправлено всеукраїнську молитву «Під Покровом Божої Матері». Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет разом із єпископатом, духовенством нашої Церкви відслужив молебень з акафістом Пресвятій Богородиці, звернувся до пастви з вітальним словом. Наша єпархія взяла найактивнішу участь у цій молитовній акції. Як це фіксує світлина протоієрея Віталія Собка, під проводом архієпископа Луцького і Волинського Михаїла до Києва прибули 150 священнослужителів, зокрема, канцлер протоієрей Микола Цап, обласний декан протоієрей Іван Семенюк, декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Микола Нецкар, декани єпархії, намісник луцького Замкового монастиря Архангелів ігумен Святополк (Канюка). Разом із душпастирями в богослужінні...

31 грудня 2009 р.
Святитель Амвросій Медіоланський
20 ГРУДНЯ – СВЯТИТЕЛЯ АМВРОСІЯ МЕДІОЛАНСЬКОГО Віктор ГРЕБЕНЮК

Одне з найбільших міст Італії Мілан колись називалося Медіолан. Славне воно багатьма великими іменами, а святителем Амвросієм чи не найбільше...

29 грудня 2009 р.
Ікона «Свята Варвара з житієм»
ІКОНА «СВЯТА ВАРВАРА З ЖИТІЄМ» Ангеліна ВИГОДНІК, Людмила КАРПЮК,
провідні наукові співробітники Музею волинської ікони

Образ «Свята Варвара з житієм». Кінець XVII ст. Походить із Миколаївського храму с. Колмів Горохівського деканату...

28 грудня 2009 р.
Свічка плаче, свічка гасне... Ілюстрація Арсена Гребенюка
СВІЧКА ПЛАЧЕ, СВІЧКА ГАСНЕ...
А може, то гасне наша віра, заступаючись марновірством?

Запитання

Коли молюся на панахиді за померлого батька – багато разів гасне або ж «плаче» поставлена за нього свічка. А під час поминальної молитви за спочилу маму – такого не буває, хоча свічки однакові й на свічник їх ставлю той самий. Чому?

 

Відповідає ігумен Константин (Марченко)

Дуже часто в релігійному середовищі з’являються оповіді, не раз неправдиві, про різноманітні надзвичайні прояви світу духовного серед нас. Але занепокоєння викликає не стільки їх кількість, скільки бездумне сприйняття подібного як істини. Чимало марновірств пов’язано зі свічками. Помітила, наприклад, людина, що свічка за батька наче сльозами спливає, а за маму – ні, то й переймається: чи це не знак із потойбіччя?..

27 грудня 2009 р.
СПРАВЖНЯ

Інна ВЕЖИЧАНІНА,
редакторка інтернет-видання православної молоді «Перехрестя» (Pramol.rel.org.ua)

Усі знають мудрий вислів «Стався до інших так, як хотів би, щоб вони ставились до тебе». Близькою до нього за змістом є заповідь, яку також знають усі: «Люби ближнього свого так, як самого себе». Усі знають, але не слідує цим настановам більшість із нас. Проте є люди, котрі намагаються чинити так, як вчить Божа Заповідь.

Однією з небагатьох таких людей є моя викладачка. Я дуже поважаю її не лише за професіоналізм і глибоку ерудицію, а насамперед за її християнські чесноти: доброту, людяність, смирення, терпеливість. Пам’ятаю, як під час перших пар цієї викладачки ми, студенти, переглядалися між собою, посміхаючись, мовляв – «Дивна вона якась». Справді-бо дивно, коли викладач говорить студентам: «Ви не...

26 грудня 2009 р.
Іван Мазепа
ІВАН МАЗЕПА І ВОЛИНЬ*
Триста років тому великий гетьман упокоївся в Бозі

Володимир РОЖКО, історик-архівіст

Упродовж віків багато визначних постатей нашого народу пов’язано з Волинською землею. І не лише через народження, проживання, перебування, а насамперед через святі справи, які робили вони на нашій землі в ім’я Бога й України. Натомість волиняни свято бережуть пам’ять про них і в молитвах поминають їх. Гетьман І. Мазепа в тому переліку займає одне з почесніших місць.

Ім’я Івана Степановича Мазепи (1640–1709), гетьмана України (1687–1709), одного з її найвизначніших синів у боротьбі за волю рідного народу, нашої Церкви, пов’язано з історичною Волинню насамперед його богоугодними справами.

Історичні джерела дозволяють скласти цілу мережу міст і місцевостей історичної Волині, в яких під час Північної війни побував гетьман Іван Мазепа: Любар, Вишнівець, Крем’янець, Збараж, Дубно, Біла Криниця, Заславль, Луцьк, Рівне, Степань, Губків тощо. Щодо інших, то можна говорити й про духовну присутність...

25 грудня 2009 р.
Через Червоне море. Ілюстрація Арсена Гребенюка
ЧЕРЕЗ ЧЕРВОНЕ МОРЕ
(повчання)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Євреї, вийшовши з Єгипту, вирушили до Червоного моря. Їх було дуже багато. Шістсот тисяч самих лише чоловіків, з якими були жінки та діти. Фараон подумав, що він допустився помилки, відпустивши так багато рабів-робітників, і вирішив повернути їх назад. Він кинувся навздогін, узявши багато вершників і колісниць.

Коли євреї побачили, що їх переслідує грізне військо фараона, то дуже злякалися. Вони почали нарікати на Мойсея за те, що він, мовляв, привів їх, щоб вони померли в пустелі. Але Мойсей сказав народу: «Не бійтеся, стійте – і ви побачите, як Господь урятує вас сьогодні». Стовп у вигляді хмари став позаду євреїв і сховав їх від єгиптян. Цей стовп освітлював шлях втікачам, а переслідувачам навпаки – робив затемнення...

24 грудня 2009 р.
Свята дружба. Ілюстрація Арсена Гребенюка
СВЯТА ДРУЖБА

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Одного разу жорстокосердому грізному правителю міста доповіли про те, що один християнин, званий Мірос, замислив його вбити. Правитель негайно послав за ним своїх слуг. Коли християнина привели, то правитель запитав:

– Я дізнався, що ти ганьбиш моє ім’я і задумав погане проти мене.

– Ні, – відповів Мірос, – я не ганьбив тебе. Я називав тебе жорстокосердим, але ти такий і є! Я не задумав погане проти тебе, я лише викривав зло, яке ти робив.

– Негідник! – вигукнув правитель. – За це ти помреш на хресті...

23 грудня 2009 р.
ЦЕ МІСЦЕ ОБРАЛА БОЖА МАТІР

Маріанна НЮНЯ

2 листопада виповнився рік від часу освячення владикою Михаїлом тимчасової каплиці та закладення наріжного каменя храму Покрови Божої Матері у селищі Головно Любомльського деканату (настоятель – протоієрей Святослав Нюня).

Місце спорудження вибрано невипадково. Побожній стариці, що проживає поряд церковці, рабі Божій Теклі було видіння. Вона побачила на берізці поряд із церквою ікону, з якої до неї зійшла жінка в блакитному одязі з покритою головою. В ній вона впізнала Богородицю, Яка попросила, щоб селянка не випасала там своє стадо, бо це місце Вона обрала для молитви...

22 грудня 2009 р.
ХРАМ ІЗ ДАВНИНИ

Микола САВЧУК,
настоятель Благовіщенської парафії в Луцьку

У Луцьку (просп. Соборності, 8а) розпочали будівництво унікальної для України церкви Благовіщення Пресвятої Богородиці. Це майбутній храм-музей, який має постати за історичними кресленнями церков Миколаївської у селі Мильці Старовижівського деканату, Успенської в селі Зимно Володимирського, Троїцької в Межирічі й Богоявленської в Острозі на Рівненщині. Дослідження проводили спеціалісти Київського інституту «Укрпроектреставрація» на чолі із заслуженим архітектором України Євгеном Осадчим.

За свідченнями історичних джерел та переказами старожилів, на цьому місці з ХVІ до середини ХІХ століть стояла каплиця на честь Пресвятої Богородиці...

21 грудня 2009 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо