Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

ПОСТАВИЛИ ХРЕСТ

19 червня 2008 р.

У с. Переславичі Іваничівського декнату поставлено хрест. Світлина Тетяни МельничукУ День Святого Духа в с. Переславичі Іваничівського деканату відбулась урочиста подія: декан протоієрей Ярослав Мельничук освятив хрест, поставлений за почином парафіян при в’їзді до села на пагорбі. Протоієрей Василь Мельничук повідомив єпархіальній прес-службі, що на це місце зібралась уся громада. Отець Ярослав привітав вірян і побажав, щоб вони, бачучи це хресне знамення, ніколи не забували, що вони – християни і своїми справами, своїм життям завжди виконували волю Отця нашого Небесного.

19 червня 2008 р.
ПАТРІАРХ У ЛУЦЬКУ
(оновлено)

17 червня 2008 р.

Патріарх Філарет благословляє луцьких дітей. Світлина прот. Віталія СобкаМайже щороку предстоятель нашої Церкви Майже щороку предстоятель нашої Церкви Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет на Зелені свята відвідує Волинь. Річ у тім, що парафіяни кафедрального храму єпархії – Троїцького собору – у день Зіслання Святого Духа відзначають храмовий празник, а Волинська єпархія – одна з найбільших у Патріархаті.

Як і кожен рік, волинська паства чекала від Його Святості поради, розради, підтримки, палкого архіпастирського слова. І, як завжди, не помилилася у сподіваннях.

Владика Філарет прибув до Луцька напередодні, у неділю ввечері, 15 червня. Священнослужителі та численні віряни, серед яких були голова облдержадміністрації...

17 червня 2008 р.
ЛІКАРІ ДУХОВНІ – У ЛІКАРІВ ТІЛЕСНИХ
(оновлено)

14 червня 2008 р.

З нагоди Дня медичного працівника, що відзначатиметься незабаром, духовенство єпархії взяло участь у таких заходах.

У Палаці учнівської молоді в урочистих зборах обласної клінічної лікарні взяли участь єпископ Луцький і Волинський Михаїл, декан Троїцького кафедрального собору протоієрей Володимир Подолець, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, капелан лікарні священик Назар Бабій та інші священнослужителі. Владика виступив із архіпастирським словом і нагородив благословенними грамотами таких медичних працівників: завідувачів відділень Павла Гашишина, Степана Бобрика, Миколу Герука, Дмитра Струка, головну медичну сестру Галину Кузьмінську, завідувачку обласного...

14 червня 2008 р.
«ВИЙШОВ СІЯЧ У ПОЛЕ...»

13 червня 2008 р.

Диплом бакалавра Богослів’я одержали випускники Волинської духовної семінарії. Світлина прот. Віталія СобкаУчора відбувся черговий випуск у Волинській духовній семінарії. З цієї нагоди у Свято-Троїцькому кафедральному соборі єпископ Луцький і Волинський Михаїл, вихователі, викладачі та випускники у священному сані відслужили Божественну Літургію й подячний молебень.

Потому у семінарській церкві – нижньому (Преображенському) храмі собору – відбулась урочиста академія і вручення дипломів. До речі, цього року вже вдруге випускники нашої семінарії одержали дипломи бакалавра Богослів’я. Одному з них видано диплом з номером 1000: саме скільки осіб випустила ВДС із 1997 року, відколи було введено нову нумерацію цих документів. Отож, нині богословське відділення закінчили 14 стаціонарників та дев’ять заочників, а регентське – чотири стаціонарниці і чотири заочниці. Сім випускників за час навчання отримали духовний сан: один ієромонах, чотири священики, один ієродиякон та один диякон. Усього дипломи вручено 31-му студентові.

Виконуючий обов’язки ректора семінарії кандидат богословських наук Василь Лозовицький та секретар ВДС, класний керівник цьогорічних випускників-богословів протоієрей Ігор Скиба...

13 червня 2008 р.
ПУЛЬСУЄ СЕРЦЕ СЕЛА

12 червня 2008 р.

Новоосвячений храм Вознесіння Господнього в с. Оздів Луцького районного деканату. Світлина Володимира МолявчикаЄпископ Луцький і Волинський Михаїл одвідав парафію Вознесіння Господнього в с. Оздів Луцького районного деканату з нагоди освячення нового храму. З владикою співслужили декан протоієрей Віктор Пушко, настоятель протоієрей Сергій Січкар та інші священнослужителі.

«Храм – це душа села, храм – це серце села, і в якому селі є храм, те село має майбутнє», – сказав у проповіді преосвященний.

В Оздові, як відомо з переказів старожилів, було дві церкви: перша, стоячи на краю болота, пішла під землю, другу спалили німці. Новий храм християни звели протягом 1994–1996 років, а внутрішні роботи завершилися нещодавно. Працювали всією...

12 червня 2008 р.
З БОГОМ – ДОБРЕ!

10 червня 2008 р.

Храм Святителя Миколая Чудотворця в с. Городище Луцького районного деканату. Світлина Володимира МолявчикаУ 1943 році в с. Городище біля Луцька горіла Миколаївська церква, що простояла там із 1912-го. Вона була мурована, згорів лише дерев'яний верх, тож її можна було б поладнати, але радянська влада не дозволила. Церковне ж начиння люди позбирали у скрині і закопали. Згодом ці скарби було відкопано й утвар віддано в сусідній храм с. Баїв, куди й стали ходити городищани. В 1961 році розібрали стіни, а підмурівки лишилися. На початку дев'яностих для Городища, яке після війни розмістилося вже в іншому місці, було спроектовано велику, двоярусну церкву Святителя Миколая Чудотворця, що велика рідкість для сільських домів Божих, і з 1991 року в нижньому ярусі стали правити. Причому фундамент цього ярусу - це підмурівки старого храму: його викопали зі згарища і перенесли у нове село...

10 червня 2008 р.
ЗВЕЛИЧИЛИ СПІВОМ

9 червня 2008 р.

Хор Центру в Тернополі. Світлина свящ. Андрія РотченковаЩороку громадська організація «Ліга матерів Тернополя» проводить дитячий фестиваль духовної пісні «О Мати Божа, о Райський Цвіте». Цього року в ньому взяли участь двадцять колективів – з Тернопільщини, Києва та інших місць України. Уперше в цьому заході взяв участь хор Центру християнського виховання дітей та молоді в Луцьку (директор священик Андрій Ротченков, художній керівник Тетяна Толочко). Юні лучани представили публіці добірну програму побожних піснеспівів. Увесь колектив удостоївся вдячних оплесків, а кожен хорист отримав диплом учасника.

09 червня 2008 р.
«СКАЖИ ТІЛЬКИ СЛОВО...»

6 червня 2008 р.

Під час молебню за журналістів. Світлина Володимира МолявчикаСьогодні, у День журналіста, єпископ Луцький і Волинський Михаїл у співслужінні з духовенством кафедрального собору Святої Трійці відслужив заупокійну літію по загиблих і померлих журналістів та молебень за живих представників цієї професії. Усім присутнім майстрам пера він вручав просфори та книжку «Літургія з поясненнями для мирян», випущену в єпархіальному видавничому відділі «Ключі». У проповіді та інтерв’ю владика наголосив на необхідності нести через засоби масової інформації побільше доброго і світлого, побільше позитивного. Із цього приводу преосвященний нагадав євангельський приклад: коли сотник просив Христа про зцілення свого слуги, то, усвідомлюючи свою недостойність і розуміючи вагу слова, прохав не про безпосередній прихід Спасителя, а лише про Його слово... Журналісти теж посилають слово, яке шириться на великі...

06 червня 2008 р.
НАГОРОДЖЕНО «АКОРД»

6 червня 2008 р.

Квартет «Акорд». Світлина Сергія ДубинкиЛучани нечасто мають можливість слухати чоловічий вокальний квартет «Акорд» – відомий і популярний колектив, який успішно виступає по всій Україні й закордоном. Тому його концерт, що днями пройшов з великим успіхом, став для Луцька справжньою подією, творчим звітом за останні роки. Важливо зазначити, що всі четверо учасників квартету також є постійними співцями хорів місцевих православних храмів. Тому з благословення єпископа Луцького і Волинського Михаїла на концерті побував декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Володимир Подолець і нагородив артистів благословенною грамотою.

06 червня 2008 р.
У НОВОВОЛИНСЬКУ БУДЕ НОВИЙ ХРАМ

5 червня 2008 р.

Днями єпископ Луцький і Волинський Михаїл побував у Нововолинську й освятив пам’ятну капсулу, яку було закладено у фундамент майбутньої церкви Воздвиження хреста Господнього. З владикою співслужили декан протоієрей Стефан Фульмес, настоятель парафії священик Віталій Голян та місцеве духовенство. Преосвященний привітав присутніх зі святом і сказав проповідь про значення храму в житті громади.

05 червня 2008 р.
1-10  11-20  21-22
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо