Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

ЩАСЛИВОЇ ДОРОГИ!

17 вересня 2008 р.

Рік тому ми повідомляли про освячення частини дороги в Карпилівському лісництві на Поліссі. Відтоді шлях через ліс було продовжено, і нещодавно камінь-каширський декан протоієрей Володимир Мицько освятив її нову ділянку. Були присутні представники влади, Держлісгоспу, підприємець Анатолій Бусько, який вклав свої кошти в прокладання траси (до речі, відомий як жертводавець на потреби Церкви), лісники, дорожні працівники. У пастирському слові о. Володимир сказав, що «ця дорога серед лісу є прообразом дороги життєвої, і як освячено сьогодні цю путь, так і наша життєва стезя має бути постійно освячувана Богом»...

17 вересня 2008 р.
ПРО СНІД – ПО-ЦЕРКОВНОМУ

17 вересня 2008 р.

Про синдром набутого імунодефіциту говорять тепер багато. На жаль, у цьому хорі є й фальшиві ноти, коли прищеплення високої моральності – найпевнішої запоруки від зараження – лукаво підмінюють пропагандою «безпечного сексу». Але у Церкві все інакше. Тож у Волинській духовній семінарії відбулося відкрите заняття з цієї проблематики. Відкрите – бо на ньому були присутні двоє гостей зі столиці: представники Національного альянсу у справах СНІДу (дорадчий орган при Всеукраїнській раді Церков і релігійних організацій). З третьокурсниками займався викладач семінарії священик Микола Цап’юк. Не так давно він проходив стажування в Альянсі. Представники цієї інституції лишилися задоволені навчанням у ВДС. Невдовзі такі ж заняття буде проведено з семінаристами інших курсів, аби майбутні душпастирі оволоділи методикою роботи у цій ділянці.

17 вересня 2008 р.
НОВЕ ЧИСЛО – У ХРАМАХ І В МЕРЕЖІ

16 вересня 2008 р.

«Волинські єпархіальні відомості»Вийшов друком черговий номер (№ 8–9) «Волинських єпархіальних відомостей». Що ж у ньому, окрім новин, офіційних повідомлень тощо?

Цього року ми святкуємо 1020-ліття хрещення Київської Русі. Точніше ж – уведення в хрест лише киян. І якщо християнізація країни розтягнулась на тривалий час, то наш край – Волинь – тоді вже був охрещений. Про це йдеться у публікації Валерія Шарандіна «А Волинь охрещено раніш...» ...

16 вересня 2008 р.
З ПОВАГОЮ ДО ІНШИХ

16 вересня 2008 р.

У Маневицькій райдержадміністрації відбувся семінар учителів християнської етики, який організувала та провела методист відділу науки й освіти Неоніла Каліс. На захід запросили настоятеля місцевої парафії Вознесіння Господнього священика Михайла Мельничука, який уже 2 роки викладає цей предмет у маневицькій гімназії № 2 ім. А. Бринського. У своїй доповіді душпастир торкнувся актуальних проблем викладання. Основна, на думку о. Михайла, – це поліконфесійність класів, адже на сьогодні спектр релігійних організацій маневицького району дуже широкий. Окрім представників двох гілок українського Православ’я, багато дітей з протестанських сімей і навіть мусульмани. Відтак акцент необхідно, на жаль, робити на позаконфесійності предмету.

16 вересня 2008 р.
ПРО ЖИТТЯ НА ЧУЖИНІ

15 вересня 2008 р.

Любов Василів-Базюк. Надано священиком Миколою Цап’юкомУ читальному залі Волинської духовної семінарії (ВДС) відбулася презентація чергової книги Любові Василів-Базюк «Україна на тернистому шляху до Духовного Визволення». Зважаючи на давню дружбу авторки з семінарією, її праці вже традиційно презентуються у стінах цієї духовної школи. В заході взяли участь виконуючий обов’язки ректора Василь Лозовицький, історик-архівіст Володимир Рожко, викладачі та студенти семінарії. Книга отримала чимало схвальних відгуків. Цінність представленої праці пані Любові, на думку Володимира Рожка, – у тому, що в ній розповідається про малознані факти життя українців в еміграції.

Любов Василів-Базюк – донька відомого священика-патріота, випускника ВДС о. Йосипа Василіва, внучка архімандрита Серафима. З 2003 року вона регулярно приїздить на рідну Волинь із допомогою: робить пожертви на будову храмів Київського Патріархату, підтримує сиріт, запровадила іменні стипендії студентам духовної семінарії. Ось і цього дня по завершенні презентації грошову допомогу отримали п’ять вихованців ВДС...

15 вересня 2008 р.
ЗА НЕВИННО УБІЄННИХ

12 вересня 2008 р.

Протоієрей Микола Гінайло з представниками єврейської та протестанських громад. Світлина з архіву прот. Миколи ГінайлаУчора в селі П’ятидні Володимирського деканату на місці захоронення жертв нацистського режиму відбулося вшанування пам’яті близько 25 тисяч полеглих. Панахиду за спокій душ убієнних відслужив протоієрей Микола Гінайло, настоятель місцевої парафії Покрови Пресвятої Богородиці та парафії Рівноапостольної княгині Ольги в с. Хрипаличі. До Богослужіння долучилися депутат Верховної Ради України Віктор Олійник, голова райради Андрій Онищук. Були присутні представники єврейської та протестанських громад.

Звертаючись до присутніх, о. Микола наголосив на небезпеці, яку несе коричневий та червоний фашизм. Тому сьогодні вкрай важливим є навчитися жити в любові, взаємопорозумінні й повазі. Особливо тепер, коли незалежність нашої країни в небезпеці.

12 вересня 2008 р.
БЛАГОСЛОВЕННЯ РЯТУВАЛЬНИКАМ

12 вересня 2008 р.

Настоятель парафії Казанської ікони Божої Матері в Іваничах протоієрей Андрій Мельничук з місцевими рятувальниками. Світлина Тетяни МельничукДнями в Іваничах проходили навчання пожежників. На запрошення керівника іваничівського відділення пожежної частини Василя Хороста побував на них настоятель місцевої парафії Казанської ікони Божої Матері протоієрей Андрій Мельничук. Закликавши на вогнеборців Господнє благословення, він побажав, щоб милість Божа ніколи не покидала їх, а ангели-хоронителі завжди оберігали в нелегкій і небезпечній праці. Як повідомив єпархіальній прес-службі клірик парафії протоієрей Василь Мельничук, по завершенню цього дійства о. Андрій кожному рятувальникові подарував образок.

12 вересня 2008 р.
ПРЕПОДОБНИЙ ІОВ ГУРТУЄ ВОЛИНСЬКИХ ЧЕНЦІВ

10 вересня 2008 р.

Учасники храмового свята в луцькому Замковому монастирі. Світлина ієрм. Константина (Марченка)Сьогодні Православна Церква відзначає свято Знайдення мощей преподобного Іова, ігумена і чудотворця Почаївського. Саме на честь цього подвижника освячено домову церкву Замкового чоловічого монастиря Святих Архангелів у Луцьку, де цього дня відбулася святкова Літургія. Вперше на храмовий празник у цій обителі зібралися майже всі ченці та черниці Волинської єпархії. Як зауважив ігумен Святополк (Канюка), подвижник землі української преподобний Іов і нині своїм життєвим прикладом збирає навколо себе чернецтво...

10 вересня 2008 р.
З БОГОМ, ШКОЛЯРИКИ!

9 вересня 2008 р.

Вихованці Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку. Світлина прот. Віталія СобкаБожественною Літургією та молебнем перед початком навчання у нижньому храмі Троїцького собору минулої неділі розпочав роботу Центр християнського виховання дітей і молоді. Лунали подячні молитви за літній відпочинок і за здоров’я його організаторів. Адже завдячуючи міському голові Луцька Богданові Шибі 60 учнів цієї школи оздоровилися у місті Генічеську на Азовському морі...

Після Богослужіння викладачі школи записали нових вихованців на заняття Закону Божого, хору й театральної студії. Вік дітей, які займаються в Центрі, – 6–15 років. Крім занять, вихованці кожної неділі бувають на Літургії, де і вона, і Сповідь, проповідь пристосовані до дитячого сприймання...

09 вересня 2008 р.
ПАМ’ЯТІ ВИДАТНОГО АРХІПАСТИРЯ

8 вересня 2008 р.

Цього року виповнюється 110 літ від народження Патріарха Мстислава (Скрипника). 7 вересня з цієї нагоди відділ у справах сім’ї та молоді Луцької міської ради провів урочисту академію в народному домі «Просвіта», у якій активну участь взяв Київський Патріархат. Зокрема, викладач Волинської духовної семінарії священик Микола Цап’юк виголосив промову «Перший Патріарх України», а архієрейський хор «Оранта» виконав низку побожних піснеспівів.

08 вересня 2008 р.
1-10  11-20  21-29
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо