Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

ВІЧНАЯ ПАМ’ЯТЬ

31 березня 2008 р.

На Меморіалі Слави у Луцьку вже всьоме відбулося Віче пам’яті та скорботи, присвячене землякам, загиблим під час воєн, міжнаціональної боротьби, репресій та депортацій з Холмщини, Підляшшя, Лемківщини, Бойківщини, Надсяння. На прохання обласного ветеранського громадсько-культурного товариства «Холмщина» священик кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Микола Нецкар відправив панахиду по вбитих, закатованих, знищених українцях. У проповіді він, зокрема, зазначив: «Господь закликає нас до любові, а диявол – до злоби, і саме він спричиняє насильство, ворожнечу і вбивства невинних людей. Заради прийдешніх поколінь ми зобов’язані пам’ятати про страшні злочини, вчинені проти українців, і не допустити їх повторення у майбутньому».

31 березня 2008 р.
ЩОБ НЕ ЗАБУЛИ

31 березня 2008 р.

Навесні 1946 року в селі Кроватка Рожищанського району сталася трагедія: кількох воїнів Української Повстанської Армії оточив загін НКВД і наші хлопці загинули. Минуло багато десятиліть, але в народній пам’яті не затерлася не тільки сама трагедія, а й місце її. Тож нещодавно на прохання селян і з нагоди перебування в районі народного депутата України Івана Зайця декан протоієрей Василь Шняк у присутності членів Братства вояків УПА освятив хрест, аби за наших бійців тут вічно лунала молитва.

31 березня 2008 р.
У КАПЕЛАНА БАГАТО РОБОТИ

21 березня 2008 р.

У капелана багато роботи. Світлина Леоніда МаксимоваВолинський національний університет імені Лесі Українки – інтелектуальний центр нашого краю. Відколи тут утворилась громада Київського Патріархату і розпочато роботи щодо зведення храму Святої Софії – Премудрості Божої, у ВНУ з новою силою запульсувало і духовне життя.

Нещодавно капелан ВНУ ім. Лесі Українки протоієрей Михайло Бучак взяв участь у Форумі інтелігенції Волині (Громадських слуханнях проекту Концепції гуманітарного розвитку країни), що відбувся у цьому виші. У виступі душпастир наголосив, що розвиток України в гуманітарному плані не можливий без якнайширшого використання багатющого досвіду Християнства. Тим часом християнські цінності майже відсутні, наприклад, у шкільних підручниках, зокрема з історії. Тож вельмишановним науковцям є над чим працювати...

25 березня 2008 р.
«...І В УСЬОМУ – БРАТЕРСЬКА ЛЮБОВ»

24 березня 2008 р.

У Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти відбулося чергове засідання комісії з викладання християнської етики в ЗОШ, створеній Волинською радою Церков. У ньому взяли участь представники Православної Церкви (обох Патріархатів, від УПЦ КП – директор Центру християнського виховання дітей і молоді священик Андрій Ротченков), Римсько-Католицької та голова обласної Асоціації педагогів-християн Н. Волков. Ішлося про вдосконалення викладання в нашому краї цього важливого предмету. Наголос було зроблено на толерантному ставленні викладачів один до одного та до школярів за умов поліконфесійності.

24 березня 2008 р.
Є ВІРА, ХРЕСТ, ТО БУДЕ Й ЦЕРКВА

21 березня 2008 р.

Під час освячення хреста на місці майбутнього храму Рівноапостольної княгині Ольги в с. Залісці Рожищенського деканату. Світлина надана редакцією районної газети «Наш край»Не так давно ми повідомляли про те, що в Залісцях Рожищенського деканату освячено тимчасовий храм, де вже правляться служби. І ось ще одна добра новина з того села. Єпископ Луцький і Волинський Михаїл у співслужінні декана протоієрея Василя Шняка, настоятеля парафії протоієрея Богдана Старовського та інших священнослужителів освятив місце, де буде зведено постійний храм Рівноапостольної княгині Ольги. Зійшлися селяни, прибула заступниця голови районної ради Ганна Савіцька-Пасельська. Владика виголосив проповідь про важливість зведення храму й висловив переконання, що недалекий той час, коли новий дім Божий золотитиметься куполами у Залісцях.

21 березня 2008 р.
ЦІКАВА СПРОБА

21 березня 2008 р.

«Євангельська енциклопедія» прот. Станіслава ГалайкаУ бібліотеці-філіалі № 3 Нововолинська відбулася презентація книги «Євангельська енциклопедія» протоієрея Станіслава Галайка – настоятеля місцевої церкви Винесення чесних древ хреста Господнього. На захід прибули керівники установ, депутати міської і селищної рад, учителі, парафіяни цього храму, всі, кому не байдуже Боже Слово. Серед запрошених – священнослужителі Нововолинського деканату, голова та керуюча справами селищної ради. Як повідомила єпархіальній прес-службі завідувачка бібліотеки Л. Боратинець, учасники представлення сказали чимало теплих слів про автора книги та наголосили на позитивних рисах цього видання. Звучали духовні піснеспіви у виконанні церковного хору та учасників художньої самодіяльності селищного будинку культури під керівництвом Олени Бондарук.

21 березня 2008 р.
ЗАПАЛЕНИЙ ҐНОТИК ПАМ’ЯТІ

14 березня 2008 р.

Сьогодні, у день смерті Ярослави Стецько, луцька станиця «Пласту» виступила з почином провести панахиду за упокоєння раби Божої Ганни (таке хресне ім’я цієї політичної діячки). Окрім пластунів, до Троїцького кафедрального собору прийшли пом’янути патріотку й інші небайдужі. Декан протоієрей Володимир Подолець, який відслужив панахиду, у проповіді зазначив, що «небіжчиця боролася за волю України не лише в часи воєнного лихоліття, а й у мирний час, причім не взяла громадянства іншої країни аж доки її Батьківщина стала незалежною. Коли ж Україна проголосила незалежність, вона переїхала сюди з Америки, незважаючи на всі економічні й побутові негаразди. Ви ж, молячись за її упокоєння, вчиняєте душеспасенний акт не лише стосовно Ярослави Стецько, а й щодо самих себе».

14 березня 2008 р.
«ЩО Є ІСТИНА?»

14 березня 2008 р.

Учора в інституті соціальних наук Волинського національного університету ім. Лесі Українки відбулася ІІ Всеукраїнська наукова конференція «Сучасна релігійність: стан і тенденції. Розглядалися такі теми: змістові характеристики сучасної релігійності; соціальні зміни, громадянське суспільство і сучасна релігійність; релігійність і сучасний соціокультурний простір; сучасний віруючий: особливості і типологія.

З благословення єпископа Луцького і Волинського Михаїла у заході взяв участь прес-секретар єпархії протоієрей Віталій Собко. Серед учасників були також представники Московського Патріархату й Церкви євангельських християн-баптистів...

14 березня 2008 р.
ЖУРНАЛІСТЕ, ДЕ МЕЖА?

10 березня 2008 р.

КорреспондентСтаття Віталія Сича "К черту Мазепу" (Корреспондент.– 2008.– № 8) мене засмутила й образила. Не чакав, що головний редактор солідного видання дозволятиме собі лайливі вислови. Не коментуватиму докладно його ставлення і стиль критики діяльності Президента, не коментуватиму безглуздого висновку цієї публікації про гуртування нації навколо ковбаси (це прокоментують інші) чи ще більших свобод (куди вже далі, якщо таке пишуть). Адже зневага, сарказм, погорда, глузування та осуд – це все ознаки сучасної "якісної" журналістики, коли бажають сказати що-небудь, аби лише звернули увагу й купували видання. Але ж має бути якась межа...

10 березня 2008 р.
ВОЛИНЬ ПРИЙМАЄ ПРОЧАН

3 березня 2008 р.

Єпископ Михаїл розповідає рівненським семінаристам про минуле й сьогодення луцького кафедрального собору. Світлина прот. Віталія СобкаПаломницька служба нашої єпархії розгорнула неабияку діяльність: численні маршрути відпустовими місцями України нещодавно поповнили й богомілля на Святу Землю. А от паломництва на Волинь досі не було. Тож паніматка Лариса Савчук, яка опікується цією ділянкою роботи духовної консисторії, вирішила заповнити цю прогалину й організувала першу таку прощу. Пілігримами були вихованці Рівненської духовної семінарії Київського Патріархату. Сорок учнів та двоє викладачів побували у Луцьку (Троїцький кафедральний собор, Волинська духовна семінарія, Замковий монастир, Благовіщенський храм), в Жидичинському монастирі, у Володимирі (собор і монастир Різдва Христового, Василівська церква), у Зименському монастирі...

03 березня 2008 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо