Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Документи Звернення

Звернення Волинської ради Церков до Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій

Волинська рада Церков (ВРЦ), яку утворено при облдержадміністрації очільниками єпархій та обласних об’єднань Української Православної Церкви, Української Православної Церкви Київського патріархату, Української Греко-Католицької Церкви, Римсько-Католицької Церкви, церков Віри Євангельської – П’ятдесятників, церков Євангельських Християн-Баптистів, церков Адвентистів Сьомого Дня висловлює своє глибоке занепокоєння подіями на Сході України в зоні проведення Антитерористичної операції.

Нас не можуть залишити байдужими зазіхання на незалежність та територіальну цілісність нашої держави, які супроводжуються брехливою пропагандою в російських ЗМІ, що провокують ворожнечу та ненависть до українців, терором мирних мешканців, проявами неоправданої жорстокості по відношенню до військовополонених та приниження їх людської гідності, випадками релігійної нетерпимості та прикриття своїх ганебних вчинків релігійними лозунгами. Ми висловлюємо свій жаль та смуток через численні жертви серед військових обох сторін конфлікту, через втрати серед мирних мешканців, руйнування їх помешкань та інфраструктури міст і сіл Донецької та Луганської областей.

Наш Спаситель Ісус Христос перед Своїми стражданнями молився за єдність тих, хто вірують в Нього (Євангеліє від Івана 17:11). Господь закликав Своїх учнів до взаємної жертовної любові за прикладом, який Він явив нам на Голгофі (Євангеліє від Івана 13:34). Тому християнські народи Росії та України разом з учасниками бойових дій, сповідуючи одну віру в Христа Спасителя, повинні знайти шлях примирення, аби припинити ненависть та кровопролиття на українській землі, щоб повернути живих синів та чоловіків матерям та дружинам в Україні та Росії. Матері Авеля було гірко хоронити свого сина, який загинув від руки свого старшого брата Каїна. Віримо, що також і Господь зі скорботою дивиться на вчинки одновірців, які вбивають один одного.

З огляду на це просимо Всеураїнську Раду Церков і релігійних організацій звернутися до церков та духовенства Російської Федерації з проханням проявити свою активну християнську позицію та закликати усіх своїх вірян разом з російською спільнотою до християнського порозуміння, любові, миру та взаємного прощення. «Блаженні миротворці, бо вони синами Божими стануть» (Євангеліє від Матвія 5:9).

Молімось за мир для України, за порозуміння між усіма тими, хто сповідує Ісуса Христа своїм Господом і Спасителем!

14 вересня 2014 р. Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо