Новини
13 грудня 2005 р.
Єпископ Луцький і Волинський Михаїл і священнослужителі єпархії взяли участь у роботі І Всеукраїнського церковно-громадського форуму «За Українську Помісну Православну Церкву». Зібрання, яке очолив Патріарх Філарет, відбулося в Києві, у приміщенні Національного академічного театру опери та балету імені Тараса Шевченка, за участю єпископів, представників священнослужителів, мирян, політичних партій, інтелігенції, козацтва, громадських організацій тощо
Учасники форуму прийняли Звернення до українського народу, Президента України Віктора Ющенка та Вселенського Патріарха Варфоломія. З метою активізації роботи...
11 грудня 2005 р.
Єпископ Луцький і Волинський Михаїл та священнослужителі кафедрального собору прибули до Рівного й відправили панахиду по новоспочилому митрополитові Рівненському і Острозькому Даниїлові перед його домовиною. Наступного дня владика долучився до відправи похорону, яку очолив Патріарх Філарет.
7 грудня 2005 р.
Єпикоп Луцький і Волинський Михаїл та голова Волинської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Валентина Пришко підписали угоду про співпрацю. Урочистість відбулася в управлінні єпархії.
Документ передбачає взаємні зобов’язання сторін. Церква духовно піклуватиметься працівниками та підопічними організації, допомагатиме їй в проведенні акцій милосердя. Червоний Хрест сприятиме Церкві в забезпеченні духовної опіки населення в разі надзвичайних ситуацій, надаватиме матеріали з питань міжнародного гуманітарного права, підтримуватиме гуманітарною допомогою вихованців-сиріт Волинської духовної семінарії.
7 грудня 2005 р.
Відбулися збори Волинського крайового братства святого апостола Андрія Первозваного (Луцьке Хрестовоздвиженське). У них взяв участь єпископ Михаїл, який на прохання братчиків освятив так звану братську кружку та першу експозицію майбутнього музею історії братства.
Освяченням братської кружки відновлюється давня традиція. Як повідомив голова Братства Андрій Боднарчук, здавна спеціальна кружка стояла на братському столі і хто приходив – вкидав в неї пожертву на різноманітні благодійні цілі. Однак з плином часу вона загубилася й нині достеменно...
5 грудня 2005 р.
Незабаром в селі Гать Луцького району постане храм святого великомученика Димитрія Солунського. Камінь під нову святиню освятив луцький районний благочинний протоієрей Сергій Коць. Наразі на кошти жертводавців громада виготовляє проект під будівництво церкви. Вона має бути 3-купольною, заввишки 9 метрів. Одним із основних завдань парафіяни ставлять перед собою й облаштування цілющих джерел, розташованих на околиці села, повідомив настоятель громади священик Роман Войнарович.
2 грудня 2005 р.
Під склепіннями Жидичинського монастиря вперше пролунав новий акафіст до Богородиці Холмської. Славнозвісний чудотворний образ не раз перебував у цій обителі, а Холмський єпископ Яків Суша, який одночасно був архімандритом Жидичинським (XVII ст.), у книзі «Фенікс», де зібрав описи близько семисот чудес від цієї святині, розповів і про дива, що сталися поблизу монастиря і з ним особисто. Ці та інші факти із багатої історії славетної ікони відтворено в новому акафісті (до речі, в українській літературі це перший повністю римований твір у даному жанрі)...
1 грудня 2005 р.
Єпископ Луцький і Волинський Михаїл взяв участь у святкуванні Дня працівників прокуратури. Урочистість відбулася в обласному муздрамтеатрі. У своєму виступі владика привітав прокурорів із професійним святом. Він зазначив, що Церква дуже цінує їхню складну й небезпечну роботу, бо люди, які не бажають виконувати заповіді Божі – не виконуватимуть і законів земних, стаючи небезпечними для суспільства. Тому й завдання прокуратури - бути захисником і держави, і Церкви.
30 листопада 2005 р.
У Волинському краєзнавчому музеї відбулася XVII обласна наукова конференція «Минуле і сучасне Волині та Полісся: Луцький Свято-Троїцький собор в історії Волині та України», присвячена 250-річчю собору та 125-річчю з часу його освячення як православного кафедрального храму.
Організаторами конференції, яку ініціював та благословив єпископ Луцький і Волинський Михаїл, виступили управління Волинської єпархії Київського Патріархату, обласне товариство...
13 листопада 2005 р.
Благочинний Ківерцівського району протоієрей Олег Ткачусь разом із священнослужителями освятив відрізок шляху від Ківерець до с. Сокиричі. Така ініціатива місцевого духовенства та вірян виникла внаслідок того, що цей шлях є небезпечним для водіїв – тут трапилося багато автомобільних аварій, які закінчувалися загибеллю пасажирів.
4 листопада 2005 р.
У с. Клубочин Ківерцівського р-ну (Цуманське благочиння) вшанували його мешканців, розстріляних 1942 року. Тоді фашисти знищили всіх 137 клубочинців, не пошкодували ні жінок, ні дітей.
Священик Петро Герасимук, настоятель храму св. Івана Богослова, що в сусідньому с. Сильне, відправив панахиду на місці розстрілу, перед пам’ятним хрестом. До поминального Богослужіння долучилися представники районної влади, серед яких – голова райради Богдан Семенович та перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Жгутов...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи