Консисторія
20 травня, у День пам’яті жертв політичних репресій, вікарій єпархії єпископ Володимир-Волинський Матфей відслужив заупокійну літію по загиблих перед пам’ятником на Замковій площі. Із ним співслужили віце-канцлер протоієрей Олександр Безкоровайний та намісник луцького Замкового монастиря Архангелів ігумен Святополк (Канюка) з братією. У молитві взяли участь голови облдержадміністрації Борис Клімчук, облради Володимир Войтович, міськради Микола Романюк, представники громадськості.
Звертаючись до присутніх, владика закликав не забувати тих, хто поклав своє життя за своїх ближніх, за Україну. «Поки ми живемо, молимося, ми не повинні забувати тих, котрі стали жертвами політичних режимів», – підкреслив архіпастир.
16 травня у Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти відбулася презентація доробку письменника Брата Віктора (В. Гребенюка), який працює літературним редактором інформаційно-видавничого центру єпархії. Це книги, що вийшли в 2011–2012 рр. у єпархіальному видавничому відділі «Ключі»: поетичний епос «Діяння небожителів», «Акафіст Пресвятій Богородиці перед Її іконою “Нерушима Стіна”», збірка новел «Тетрамерон».
Зі вступним словом до глядачів – викладачів основ християнської етики, української мови і літератури, історії, педагогів-організаторів, практичних психологів, шкільних бібліотекарів – звернулися ректор інституту Михайло Сташенко та голова інформаційно-видавничого центру єпархії протоієрей Віталій Собко. М. Сташенко наголосив на неабияких здібностях Брата Віктора, адже не кожному до снаги написати такі високодуховні твори. У свою чергу о. Віталій закликав усіх прочитати ці книги, а перечитавши – передати іншим. Цим поширюватиметься християнське слово, що є неоціненним благом...
15 травня інспектор з питань місійної діяльності консисторії протоієрей Юрій Близнюк побував у Музеї волинської ікони, де взяв участь у відкритті виставки «Образ святого Миколая Чудотворця в іконописі, стародруках, металопластиці і декоративно-прикладному мистецтві XVII–XXI століть».
Звертаючись до учасників заходу, о. Юрій зазначив: недаремно наші предки обрали Миколая Мирлікійського своїм покровителем, адже він – могутній заступник за нас перед Богом. Також душпастир подякував усім, хто долучається до збереження духовної спадщини.
На виставці представлено більше 100 експонатів із різних колекцій, які відображають образ угодника. Оглянути експозицію можна буде до кінця літа.
(оновлено)
9 травня митрополитові Луцькому і Волинському Михаїлові виповнилося 46 років. Оскільки цього дня і владика, і духовенство брали участь у заходах, присвячених поминанню жертв Другої світової війни, відзначення дня народження традиційно перенесли.
Отож 10 травня в кафедральному соборі Святої Трійці обласного центру відправили Літургію і подячний молебень. Їх відслужили владика Михаїл, вікарій єпископ Володимир-Волинський Матфей, канцлер єпархії протоієрей Микола Цап, декан собору протоієрей Микола Нецькар, ректор Волинської православної богословської академії (ВПБА) протоієрей Ігор Швець, декани єпархії та інші священнослужителі. У молитві взяли участь намісниця володимирського монастиря Різдва Христового ігуменя Марія (Ігнатенко), викладачі й вихованці ВПБА, миряни...
(оновлено)
У містах, селищах і селах єпархії відбулося поминання жертв Другої світової війни.
8 травня митрополит Луцький і Волинський Михаїл, канцлер єпархії протоієрей Микола Цап та голова інформаційно-видавничого центру протоієрей Віталій Собко взяли участь в урочистостях в обласному муздрамтеатрі ім. Т. Шевченка.
9 травня владика, канцлер, декан протоієрей Микола Нецькар та інше духовенство кафедрального собору Святої Трійці відправили заупокійні літії на Меморіальному комплексі обласного центру – біля центрального монумента і пам’ятного знака на честь українців...
4 травня видавничий відділ «Ключі» нашої єпархії спільно з видавництвом Волинської православної богословської академії випустив збірку «Пісні до Господа Бога», першу із серії «Церковні піснеспіви». Нотну добірку, яку уклала викладач церковного співу Валентина Нідзельська, призначено насамперед для хорів, духовних навчальних закладів, прочан. До неї входять прості для виконання твори, – як оригінальні, так і перекладені. Адже з давніх-давен життя віруючої людини в час відпочинку чи праці, подорожі, у хвилини смутку чи радості супроводжується побожними піснями.
Наступним виданням серії будуть молитовні пісні до Пресвятої Богородиці.
Зацікавленим звертатися до єпархіальної книгарні «Ключі» (Луцьк, просп. Волі, 2 – біля юнацької бібліотеки, тел. 050-339-73-66, 067- 570-57-97), запитувати в храмах єпархії.
Видавничий відділ нашої єпархії «Ключі» брав участь у книжковому фестивалі «Джура-фест–2012», що відбувся у Тернополі в Українському домі «Перемога».
Презентуючи наші видання серед понад 40 видавництв, керівник «Ключів» Дмитро Головенко був приємно здивований усе більшою зацікавленістю духовною літературою – як серед читачів, так і колег-видавців. Зокрема, продукція нашого видавничого відділу тепер успішно реалізовується книгарнями Тернополя, Львова, Ужгорода.
Крім того, Д. Головенко взяв участь у ряді заходів, передбачених програмою фестивалю: круглих столах «Чи відповідає сучасна українська література на питання, які хвилюють суспільство?», «Література й політика» тощо.
24 квітня віце-канцлер єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний на запрошення директора Волинського краєзнавчого музею Анатолія Силюка побував на тематичному вечорі «Чорнобильська сльоза», присвяченому 26-й річниці трагедії на Чорнобильській АЕС. Душпастир відслужив заупокійну літію, а в проповіді наголосив: «Для Бога немає мертвих, для Нього всі живі. Наш обов’язок молитися не тільки за загиблих на Чорнобильській АЕС, а й за тих причетних до цієї жахливої катастрофи, хто лишився живим».
13 квітня, у Велику п’ятницю, в Луцьку як і щороку відбувся загальноміський Страсний хресний хід – богослужіння з 12-ма зупинками (стояннями), що відображають останні події в земному житті Христа. Процесія пройшла від Хрестовоздвиженського храму вулицею Лесі Українки до кафедрального собору Святої Трійці. Ходу очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл. Він, символічно повторюючи страждальну дорогу Божого Сина, ніс великого хреста, час від часу передаючи його мирянам. Дорогою працівники навколишніх установ і закладів виходили до владики під благословіння, а священики окропляли офіси освяченою водою.
Із високопреосвященним співслужили канцлер протоієрей Микола Цап, ректор Волинської православної богословської академії протоієрей Ігор Швець, декан собору протоієрей Микола...
12 квітня в Луцькому замку відбулись урочистості з нагоди 100-ліття першої пластової присяги в Україні. Розпочався захід із молебню, який відслужив віце-канцлер єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний. Священик також освятив прапор 9-го куреня ім. Василя Стуса. Разом із юнню молилися представники влади й громадськості.
Звертаючись до присутніх, о. Олександр зазначив, що традиції пластунів, які передавалися з покоління до покоління, – це моральні цінності й чесноти. У першу чергу – це християнські чесноти, наголосив душпастир: любов і повага до ближніх, до Церкви, а також до своєї держави.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи