Митрополит Михаїл
11 березня 2006 р.
В обласному муздрамтеатрі відбувся літературно-мистецький вечір з нагоди 192-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка. На запрошення місцевої влади на ньому побував єпископ Луцький і Волинський Михаїл зі священиками.
Наступного дня владика, духовенство кафедрального собору й луцького районного деканату, викладачі та вихованці духовної семінарії пройшли хресним ходом до пам’ятника великому Кобзареві, де відправили панахиду.
Виголошуючи проповідь, преосвященний зокрема зазначив, що українці мають учитися любити Україну так, як її любив...
10 березня 2006 р.
У Волинській духовній консисторії відбулася прес-конференція, на якій єпископ Михаїл повідомив, що протягом останнього тижня в Луцьку діють незвичайні аферисти. Прикриваючись фальшивими документами, вони збирають кошти буцімто на храми й монастирі. У зв’язку з цим владика заявив, що не давав благословення на збір коштів поза храмами, а тому люди, кому пропонували зробити такі пожертви, повинні негайно повідомляти в міліцію.
Користуючись нагодою, преосвященний пояснив позицію Київського Патріархату щодо виборів, наголосивши, що Церква є понад політикою і не агітує за блоки та партії. Однак священики як громадяни мають право на політичні вподобання і навіть у разі потреби обиратися депутатами.
Йшлося і про те, що єпархія відроджує давні церковні традиції, повертаючи термінологію, якою послуговувалися на Волині до 1946 року. Відтепер єпрахіальне управління – це Волинська духовна консисторія, секретар управління – канцлер єпархії, а «благочиння» й «благочинний» – відповідно «деканат» і «декан». Слово «єпархія» означає всю територію, підпорядковану...
10 березня 2006 р.
Протягом кількох тижнів під проводом єпископа Луцького і Волинського Михаїла відбулися звітні збори священнослужителів майже всіх деканатів. За ситслий термін, лише з 20-го по 24 лютого, владика очолював зібрання духовенства в Ківерцях, Ковелі, Турійську, Володимирі, Горохові, Локачах і Нововолинську.
Виступаючи перед священиками преосвященний наголошував на актуальних питаннях єпархіального, загальноцерковного та суспільного життя. Зокрема йшлося про впорядкування церковної документації та статистики, підготовку кандидатів до вступу у Волинську духовну семінарію, принципи представлення...
5 березня 2006 р.
28 лютого єпископ Михаїл взяв участь у Священному Синоді, який відбувся в Києві, в патріаршій резиденції, під головуванням Патріарха Філарета. Синод розглянув різноманітні питання церковного життя, прийняв звіти єпархіальних архієреїв.
2 березня з нагоди 60-річчя митрополита Львівського і Сокальського Андрія владика разом із архієреями та духовенством Львівської єпархії він відправив Божественну Літургію в кафедральному соборі Покрови Пресвятої Богородиці, що у Львові, та побував на урочистій академії у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької...
28 лютого 2006 р.
Днями в Луцьку проходив IV Всеукраїнський конкурс хорового мистецтва імені Лесі Українки. На запрошення організаторів у його урочистому відкритті взяв участь єпископ Луцький і Волинський Михаїл. Разом із священнослужителями кафедрального собору Святої Трійці він відправив молебень і окропив учасників освяченою водою.
Конкурс зібрав найкращі хорові колективи з Волинської, Житомирської, Івано-Франківської, Київської, Луганської, Львівської, Харківської та Хмельницької областей. За його підсумками, на підставі рішення авторитетного журі, очолюваного відомою композиторкою Лесею Дичко, гран-прі присуджено архієрейському хорові...
27 лютого 2006 р.
Єпископ Луцький і Волинський Михаїл та Григорій Ващилін, генеральний директор обласного дитячого територіального медичного об’єднання підписали угоду про співпрацю. Урочистіть відбулася в приміщенні дитячої лікарні в присутності медичного персоналу й пацієнтів.
У своємі виступі владика висловив задоволення початком співпраці і запевнив, що капеланська служба єпархії, яка здійснила підготовчу роботу щодо підписання угоди, зробить усе необхідне, аби духовна опіка Церкви допомагала лікарям краще працювати, а пацієнтам – швидше одужувати...
24 лютого 2006 р.
Перебуваючи з пастирським візитом у нововолинському соборі Святого Духа, єпископ Луцький і Волинський Михаїл з благословення Патріарха Філарета нагородив голову правління Нововолинського ливарного заводу Ігоря Чернявського, його заступника з виробництва Олександра Лебедюка та провідного спеціаліста заводу інженера Володимира Лапія орденами Київського Патріархату. Як зазначив владика, вітаючи нагороджених, у такий спосіб відзначаються їхні заслуги перед Церквою та Україною, а також – праця з відродження виливання дзвонів в Україні.
20 лютого 2006 р.
Чотири нових дзвони для кафедрального собору Святої Трійці в Луцьку освятив єпископ Луцький і Волинський Михаїл. Їх вилито торік на ливарному заводі в Нововолинську зі спеціально підібраного сплаву, який забезпечує якісне звучання відповідно до вимог Церкви.
Новоосвячені дзвони доукомплектують дзвіницю Свято-Троїцького собору. Їх приблизна маса відповідно 100, 60, 30 і 5 кілограмів. Три з них названі на честь правлячих архієреїв Волинської кафедри – митрополитів Іоана (Бондарчука) та Якова (Панчука) і нині правлячого єпископа Михаїла (Зінкевича)...
16 лютого 2006 р.
В управлінні єпархії відбулися збори благочинних під проводом єпископа Михаїла, на яких обговорювали та вирішували актуальні питання єпархіального життя.
Головна мета зустрічі – підготовка благочинь до окремих зборів. Вони відбудуться найближчим часом у районних центрах. На зібраннях владика, найперше, прийматиме парафіяльні звіти за 2005-й рік.
Йшлося на зборах благочинних і про проблеми упорядкування церковної документації і статистики, підготовку кандидатів до вступу у Волинську духовну семінарію та принципи представлння...
13 лютого 2006 р.
Єпископ Михаїл очолив храмове свято в с. Боголюби Луцького району. У церкві святителя Василія Великого, де цього дня відбулася урочиста Літургія, разом із владикою служили благочинний протоієрей Сергій Коць, настоятель храму священик Олександр Сенів, інші священнослужителі.
За Богослужінням преосвященний виголосив проповідь про Свято трьох вселенських учителів і святителів: Василія Великого, Григорія Богослова та Йоана Золотоустого. «Церква Божа достойно вшановує великих святителів, які своїм служінням утверджували істинну віру. – наголосив єпископ. – Саме завдяки їхній мудрості, ревності в праці та молитві вчення Церкви того часу очищувалося від різного роду єресей.»
Під час Служби Божої церква була переповнена молільниками, серед яких були присутні й представники сільської влади на чолі з головою ради Марією...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи