Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини

Новини

Храм Вознесіння Господнього в Горохові. Світлина інформаційної служби єпархії
Пам’яті подвижника

24 травня, у день Вознесіння Господнього, митрополит Луцький і Волинський Михаїл очолив Божественну Літургію у Вознесенському храмі в Горохові та освятив пам’ятну дошку, встановлену на стіні церкви при вході в пам’ять про колишнього настоятеля парафії. Це – протоієрей Володимир Мисечко, який душпастирював тут в 1941–1942 рр. За відмову співпрацювати з німцями (агітувати людей їхати на роботу до Німеччини) 15 жовтня 1943 р. загарбники розстріляли його й спалили в Рівному. У пам’яті горохівчан священик залишився високодуховною, незламною людиною, мудрим настоятелем, справжнім українцем і чесною людиною.

Із владикою співслужили декан і настоятель парафії протоієрей Андрій Сидор та інше духовенство. У проповіді про святість людини архієрей наголосив: бути освяченими – це значить бачити в ближньому своєму образ Божий. Любов повинна проявлятися не лише в храмі, а й поза ним, у будь-якому місці, адже шануючи ближнього, ми прославляємо Бога, зазначив архіпастир...

28 травня 2012 р.
Святкуючи, вчитися

22 травня, у день спомину про перенесення мощей Миколая Чудотворця, митрополит Луцький і Волинський Михаїл з нагоди престольного празника очолив Літургію у храмі с. Городище-1 Луцького районного деканату та освятив два кивоти (Спасителя і Божої Матері), які є продовженням іконостасу. Із владикою співслужили декан протоієрей Володимир Присяжнюк, настоятель священик Богдан Лисак та інше духовенство.

За Богослужінням архієрей мовив проповідь про ревність у вірі. Високопреосвященний закликав усіх брати приклад зі святителя Миколая у вірі й прагненні жити справжнім православним життям, що базується на любові до Бога та ближнього.

Цього урочистого дня кожен вірянин міг прикластися до частки мощей Миколая Чудотворця, які привіз із собою владика Михаїл...

24 травня 2012 р.
У храмі Вознесіння Господнього смт Любешів. Світлина інформаційної служби єпархії
У церкві – красиво

20 травня, у Неділю про сліпого, митрополит Луцький і Волинський Михаїл очолив Божественну Літургію в храмі Вознесіння Господнього селища Любешів з нагоди 10-річчя від освячення місця під будівництво церкви. Також владика освятив нове внутрішнє оздоблення Божого дому й нове приміщення недільної школи. Співслужили з архієреєм декан і настоятель парафії протоієрей Юрій Устимчук, місцеве духовенство та священнослужителі Камінь-Каширського, Маневицького деканатів.

За Богослужінням митрополит виголосив проповідь про окрасу храму. Зокрема, зазначив: кожен, хто долучився до прикрашання Божого дому, залишив тут частинку своєї любові. Адже такими діями прославляємо Всевишнього.

Свято увінчалося нагородами: митрою відзначено о. Юрія, а благословенними грамотами – парафіян та жертводавців храму.

22 травня 2012 р.
Митрополит Луцький і Волинський Михаїл під час Богослужіння у Володимирському патріаршому соборі на честь священномученика Макарія Київського. Світлина з сайта Cerkva.info
У Києві

13–14 травня митрополит Луцький і Волинський Михаїл перебував у столиці, де взяв участь у відправах на честь священномученика Макарія, митрополита Київського, мощі якого спочивають у Свято-Володимирському кафедральному соборі. Богослужіння очолив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

15 травня владика Михаїл взяв участь у Всеукраїнській науковій богословсько-історичній конференції, присвяченій 1150-літтю утворення Київської Митрополії та хрещення Русі за часів князя Аскольда (Оскольда). Захід проходив у Київській православній богословській академії під проводом Святійшого Патріарха. Як зазначено на сайті Cerkva.info, на пленарному засіданні виступили ієрархи та науковці. Було зачитано ряд доповідей: «Стародавні літописи та хроніки...

22 травня 2012 р.
Пом’янули страждальців

20 травня, у День пам’яті жертв політичних репресій, вікарій єпархії єпископ Володимир-Волинський Матфей відслужив заупокійну літію по загиблих перед пам’ятником на Замковій площі. Із ним співслужили віце-канцлер протоієрей Олександр Безкоровайний та намісник луцького Замкового монастиря Архангелів ігумен Святополк (Канюка) з братією. У молитві взяли участь голови облдержадміністрації Борис Клімчук, облради Володимир Войтович, міськради Микола Романюк, представники громадськості.

Звертаючись до присутніх, владика закликав не забувати тих, хто поклав своє життя за своїх ближніх, за Україну. «Поки ми живемо, молимося, ми не повинні забувати тих, котрі стали жертвами політичних режимів», – підкреслив архіпастир.

21 травня 2012 р.
Мистецький проект «Ніч музеїв» розпочався на руїнах церкви Апостола Йоана Богослова в луцькому замку із заупокійної літії за спокій душі князя Любарта. Богослужіння очолив Вікарій єпархії єпископ Володимир-Волинський Матфей. Світлина з сайта Volynnews.com
Мистецтво і молитва

17 травня, перед Міжнародним днем музеїв, вікарій єпархії єпископ Володимир-Волинський Матфей та староста кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Володимир Подолець, студенти Волинської православної богословської академії взяли участь у відкритті мистецького проекту «Ніч музеїв» у Луцькому художньому музеї (Замок Любарта). Захід розпочався на руїнах церкви Апостола Йоана Богослова із заупокійної літії за спокій душі князя Любарта, яку очолив владика. Звертаючись до присутніх, архіпастир наголосив: якщо ми пам’ятаємо минуле, то ми варті мати майбутнє.

21 травня 2012 р.
Віктор Гребенюк. Світлина Ігоря Сацика
Так довго чекали

16 травня у Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти відбулася презентація доробку письменника Брата Віктора (В. Гребенюка), який працює літературним редактором інформаційно-видавничого центру єпархії. Це книги, що вийшли в 2011–2012 рр. у єпархіальному видавничому відділі «Ключі»: поетичний епос «Діяння небожителів», «Акафіст Пресвятій Богородиці перед Її іконою “Нерушима Стіна”», збірка новел «Тетрамерон».

Зі вступним словом до глядачів – викладачів основ християнської етики, української мови і літератури, історії, педагогів-організаторів, практичних психологів, шкільних бібліотекарів – звернулися ректор інституту Михайло Сташенко та голова інформаційно-видавничого центру єпархії протоієрей Віталій Собко. М. Сташенко наголосив на неабияких здібностях Брата Віктора, адже не кожному до снаги написати такі високодуховні твори. У свою чергу о. Віталій закликав усіх прочитати ці книги, а перечитавши – передати іншим. Цим поширюватиметься християнське слово, що є неоціненним благом...

21 травня 2012 р.
Музей волинської ікони, виставка «Образ святого Миколая Чудотворця в іконописі, стародруках, металопластиці і декоративно-прикладному мистецтві XVII–XXI століть». Світлина з сайта Volynnews.com
Нові лики святого

15 травня інспектор з питань місійної діяльності консисторії протоієрей Юрій Близнюк побував у Музеї волинської ікони, де взяв участь у відкритті виставки «Образ святого Миколая Чудотворця в іконописі, стародруках, металопластиці і декоративно-прикладному мистецтві XVII–XXI століть».

Звертаючись до учасників заходу, о. Юрій зазначив: недаремно наші предки обрали Миколая Мирлікійського своїм покровителем, адже він – могутній заступник за нас перед Богом. Також душпастир подякував усім, хто долучається до збереження духовної спадщини.

На виставці представлено більше 100 експонатів із різних колекцій, які відображають образ угодника. Оглянути експозицію можна буде до кінця літа.

21 травня 2012 р.
Протоієрей Андрій Закидальський. Світлина інформаційної служби єпархії
Пам’ятаємо про героїв

13 травня з нагоди 69-ї річниці створення Колківської республіки маневицький декан і настоятель парафії Святителя Миколая Чудотворця в Колках протоієрей Андрій Закидальський відслужив біля пам’ятного хреста «Борцям за волю України» заупокійну літію по спочилих героях. Разом з усіма молилися члени Братства ветеранів ОУН–УПА ім. Клима Савура, інші представники громадськості. У пастирському слові о. Андрій закликав не забувати у своїх молитвах загиблих воїнів.

21 травня 2012 р.
Рідним матусям

13 травня учні недільної школи парафії Святителя Миколая Чудотворця в Колках Маневицького деканату вітали своїх мам та бабусь із Днем матері. З дитячих вуст прозвучало найщиріше поетичне, прозове та співане слово, адресоване.

Декан і настоятель храму протоієрей Андрій Закидальський, вітаючи парафіянок, подякував їм за терпіння та закликав Боже благословення. Сльози радості було помітно на очах матерів, коли їх діти співали многії літа.

21 травня 2012 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо