Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини

Новини

Чоловічий монастир Святителя і чудотворця Миколая в с. Жидичин Ківерецького деканату. Світлина ієромонаха Константина (Марченка)
У ЖИДИЧИНІ БУДЕ СОБОР

14 жовтня, на Покрову Пресвятої Богородиці, у чоловічому монастирі Святителя Миколая Чудотворця в с. Жидичин Ківерецького деканату буде освячено хрест і місце під будівництво (відновлення) собору Воскресіння Христового.

З цієї нагоди о 9.00 відправлять Божественну Літургію в домовому Миколосвятошинському храмі обителі, а чин освяти, який очолить архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, розпочнеться о 14.00. На завершення тут відбудеться козацьке свято з відтворенням деяких давніх звичаїв. Намісник монастиря ігумен Константин (Марченко) з братією запрошує вірних розділити радість торжества.

06 жовтня 2011 р.
Новий іконостас у храмі Мучениць Віри, Надії, Любові і матері їхньої Софії, що на території Луцького біотехнічного інституту. Світлина інформаційної служби єпархії
З НОВИМ ІКОНОСТАСОМ

30 вересня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив новий іконостас у храмі Мучениць Віри, Надії, Любові і матері їхньої Софії, що на території Луцького біотехнічного інституту. Чин освяти проведено з нагоди престольного празника. З владикою співслужили намісник луцького Замкового монастиря Архангелів ігумен Святополк (Канюка), настоятель парафії священик Андрій Ротченков та інше духовенство.

Після Божественної Літургії архієрей привітав усіх іменинників з днем ангела, наголосивши: «потрібно просто любити, просто вірити, просто надіятися – отоді буде порядок і гармонія у душі». Адже маючи ці чесноти, будь-які дії у повсякденному житті ґрунтуватимуться на основах лише любові, зазначив архіпастир, а «любов довготерпить, милосердствує, співстраждає, не заздрить».

До свята долучилися й діти з парафіяльної недільної школи, які привітали учасників торжества віршами та піснями.

04 жовтня 2011 р.
Складанка – нова іграшка, яку виготовили волинські винахідники. Світлина Андрія Гнатюка
ДЛЯ ДІТЕЙ

Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл благословив винахід волинян: Сергій Деркач із колегою, які є парафіянами нашої Церкви, розробили й запатентували принципово нову іграшку – «Складанка». Це вже сертефікована головоломка, виготовлена з вільхи (здебільшого ручна праця), яка допомагає малечі віком від трьох років не лише розробляти рухи, а й розвивати мислення. Столяр Володимир Іванов переконує, що мінімально головоломка дозволяє скласти 16 фігур. А з великого кубика можна скласти й сотню образів.

Ставити випуск «Складанки» на комерційну основу винахідники наразі наміру не мають. Найперше хочуть своїм коштом забезпечити нею обездолених дітей та інвалідів, і лише згодом запустити в продаж. Першу партію іграшок уже отримали у Волинському центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

02 жовтня 2011 р.
Відкриття новоствореного Музею історії Луцького Хрестовоздвиженського братства XVII–XXI століть. Світлина інформаційної служби єпархії
ПЕРШИЙ В УКРАЇНІ

27 вересня, на Воздвиження чесного і животворчого хреста Господнього, у приміщенні колишнього братського монастиря в Луцьку освячено новостворений Музей історії Хрестовоздвиженського братства XVII–XXI століть. Це перший в Україні музей братської організації.

Ідею втілило в життя Волинське крайове братство Святого апостола Андрія Первозваного (Луцьке Хрестовоздвиженське), яке очолює народний депутат України першого скликання Андрій Бондарчук, за сприяння обласного краєзнавчого музею (зокрема завідувача відділу давньої історії Олени Бірюліної). Чимало попрацювали дизайнер Микола Слатов, член Братства Валерій Романюк (ремонтні роботи) та багато інших.

Музей створено на науковому образотворчо-документальному матеріалі, творах волинських малярів Олександра Дишка і Володимира Жупанюка. Це, зокрема, портрети середньовічних...

30 вересня 2011 р.
Лавра Преподобного Сави Освяченого. Світлина з архіву Василя Ієрусалимця
НОВИМИ ШЛЯХАМИ

Під час чергової прощі на Святу Землю, організованої паломницьким центром єпархії «Осанна» (керівник Лариса Савчук), богомольці вперше відвідали нові священні для християн місця.

Незабутнє враження справила на прочан лавра Преподобного Сави Освяченого, заснована ним у 486 році. Саме тут, у пустелі, святий чинив аскетичні подвиги багато літ. У часи розквіту чернецтва (V–VI століття) в цьому монастирі проживало понад 1000 чоловік.

В обителі життя ченців відрізняється особливою суворістю. Трапеза буває лише один раз на день, під час Великого посту – сухоїження. Жінкам доступ на територію лаври закритий, тож мощі преподобного виносять на поклоніння перед входом у монастир. Вони зберігаються в головному храмі обителі...

29 вересня 2011 р.
Чоловічий монастир Святителя і чудотворця Миколая в с. Жидичин Ківерецького деканату. Світлина ієромонаха Константина (Марченка)
МИКОЛАЇВСЬКІ ЧИТАННЯ

29 жовтня у чоловічому монастирі Святителя Миколая Чудотворця в с. Жидичин Ківерецького деканату відбудуться ІV Миколаївські читання – семінар, який спільно із монастирем організовує обласна організація Українського товариства охорони пам’яток історії і культури в рамках спільної пам’яткоохоронної програми. Цьогоріч захід присвячено пам’яті преподобного Миколи Святоші, князя Луцького, та Святителя і Чудотворця Миколая Мирлікійського, всіх святих землі Волинської.

На семінарі передбачається розглянути такі теми: «Святі угодники землі Волинської», «Іконографія святих», «Образи святого Миколая Мирликійського та Миколи Святоші, князя Луцького, у літературі мистецтві», «Культ християнських святих», «Жидичинський Свято-Миколаївський чоловічий монастир: минуле, сучасне, перспективи розвитку», «Святий Миколай на гербах і печатках міст», «Свято-Миколаївські храми – пам’ятки архітектури»...

28 вересня 2011 р.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл виголошує проповідь у храмі Святителя Феодосія Чернігівського під час Божественної Літургії з нагоди престольного празника. Світлина інформаційної служби єпархії
З ВІРОЮ, НЕ БАЙДУЖЕ

22 вересня, в день Знайдення й перенесення мощей святителя Феодосія Чернігівського, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл очолив Божественну Літургію в Феодосіївському храмі обласного центру. Із ним співслужили канцлер єпархії, луцький міський декан протоієрей Микола Цап, ківерецький декан протоієрей Іван Семенюк, настоятель парафії протоієрей Ігор Швець та інші священнослужителі.

Вітаючи всіх зі святом, владика виголосив проповідь про активну життєву позицію. Архієрей закликав наслідувати святителя Феодосія Чернігівського, не бути байдужими до того, що відбувається навколо нас: до ближніх, до Церкви. «Коли спадає думка не піти до храму чи не відвідати хворого, з цим треба боротися», – підкреслив він. Адже Господь показує нам Свою благодать: людина, спіткнувшись, але увірувавши, стає праведником, каліка – здоровим, зазначив архіпастир.

28 вересня 2011 р.
Священнослужителі й ченці нашої єпархії привезли до Тернополя точну копію Холмської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці з одноіменної луцької парафії. Світлина інформаційної служби єпархії
НАША РЕЛІКВІЯ – У ТЕРНОПОЛІ

Наприкінці минулого тижня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, священнослужителі й ченці нашої єпархії привезли до Тернополя точну копію Холмської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці з одноіменної луцької парафії (оригінал образа перебуває у Музеї волинської ікони). У супроводі святині взяли участь кацлер протоієрей Микола Цап, декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Микола Нецькар, ківерецький декан протоієрей Іван Семенюк, декан монастирів єпархії ігумен Константин (Марченко), настоятель згаданої парафії протоієрей Михайло Онищук, багато інших священнослужителів.

Урочиста зустріч ікони відбулась на майдані Перемоги, де її зустрічали архієпископ Тернопільський і Кременецький Іов, єпископи Вінницький і Брацлавський Онуфрій, Тернопільський і Теребовлянський Павло, Дніпропетровський і Павлоградський Симеон. Як зазначено на сайті Tk-eparhia.org.ua, не оминули увагою цю подію і представники державної влади, зокрема міський...

28 вересня 2011 р.
Під час паломництва до Холмської чудотворної ікони Богоматері. Світлина інформаційної служби єпархії
ДО БОГОРОДИЦІ ХОЛМСЬКОЇ

Щороку 21 вересня, на Різдво Пресвятої Богородиці, відбувається традиційне паломництво до Холмської чудотворної ікони Богоматері, оригінал якої перебуває у Музеї волинської ікони (за церковним календарем цього дня особливо вшановується цей образ).

З нагоди престольного празника в луцькому храмі на честь Холмської відбулася Божественна Літургія, яку очолив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл у співслужінні з настоятелем протоієреєм Михайлом Онищуком, духовенством із Тернопільщини, Рівненщини, Буковини. Під час Служби Божої владика виголосив слово про вшанування Холмської ікони Божої Матері. Зазначив, що цей образ даний нам, аби, звертаючись із вірою до Матінки Божої, ми отримували просиме й не забували про Її покровительство, передаючи цю духовність від покоління до покоління...

27 вересня 2011 р.
Книга Володимира Рожка «Дзвони Божих храмів історичної Волині X–XX ст.»
ПРЕЗЕНТАЦІЯ Й ПОСВЯТА

У Волинській православній богословській академії відбулася презентація нової книги її викладача, історика-архівіста Володимира Рожка «Дзвони Божих храмів історичної Волині Х–ХХ ст.». У заході взяли участь ректор протоієрей Ігор Швець, викладачі, студенти й гості.

Як зазначено на сайті Vpba.org, ця книга є унікальною у своєму роді, оскільки висвітлює ще мало досліджену тематику волинських дзвонів, їхню історію та сучасний стан. Завдяки дослідницьким поїздкам, зібраним фактичним матеріалам і ґрунтовній джерельній базі автор зміг висвітлити історію дзвонів, починаючи з давніх часів і закінчуючи сьогоденням.

Цього ж дня у студентів першого курсу відбулася посвята у студенти. Її було проведено біля пам’ятника святителю Миколаєві – покровителеві Луцька. На цьому місці архієпископ Луцький і Волинський Михаїл у співслужінні ректора та викладачів-священнослужителів академії відправив молебень.

26 вересня 2011 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо