Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини

Новини

Ікона Почаївської Божої Матері, яка оновилася в с. Хорохорин Луцького районного деканату. Світлина Руслана Саса
У ХОРОХОРИНІ – ДЕЩО НЕЗВИЧАЙНЕ

Оновлення ікон було й залишається незбагненним. Хоч би скільки випадків оновлення ставалося, богослови не можуть дати єдиного пояснення цього феномену. Щоразу зрозуміло тільки одне: цим вражаючим проявом Господь бажає дещо сказати – чи то окремій людині, чи то громаді, чи то всьому Божому людові.

Цього року під час йорданського окроплення домівок настоятель Покровської парафії с. Хорохорин Луцького районного деканату священик Віктор Ліпчик не проминув і обійстя Марії Ракуцької, яка живе в урочищі Маївка. Старенька розповіла панотцеві, що в її хаті ось уже два роки оновляється ікона. Це звичайнісінький літографічний образ Почаївської Богородиці, причому видно, що скла не відкривали. Домашня реліквія від часу вже було зовсім потьмяніла, бо ж її купила в Почаєві на своє весілля ще свекруха господині. Тому-то Марія і зберігала ікону, хоча, здавалося, через ветхість можна було б цього й не робити. І от вона стала ясніти, вже майже повністю оновилася...

04 лютого 2010 р.
Другий Віденський бал у Волинському національному університеті ім. Лесі Українки. Світлина з сайта Vnu.edu.ua
НА ДОБРЕ ДІЛО

У Волинському національному університеті ім. Лесі Українки (ВНУ) відбувся Другий Віденський бал. Як і минулого року, саме таким способом – проведенням оригінального заходу – навчальний заклад збирав кошти на побудову університетського храму Святої Софії – Премудрості Божої. Тож бал благословив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. Із владикою були також капелан ВНУ протоієрей Михайло Бучак та настоятель майбутньої церкви протоієрей Віктор Михалевич.

02 лютого 2010 р.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. Світлина Олександра Більчука
НЕ БУТИ ЛІТЕПЛИМ

Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл пояснив позицію Київського Патріархату щодо другого туру виборів Президента України, викладену в спеціальному зверненні Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. Зокрема, вчора після недільної Божественної Літургії в кафедральному соборі Святої Трійці владика закликав волинян обов’язково 7 лютого взяти участь у голосуванні й обрати одного з двох кандидатів на найвищу посаду в державі. «Я не те що не підтримую, а навіть не благословляю голосувати „проти всіх“. Це не позиція християнина. Це, як кажуть, „моя хата скраю“. Але не забуваймо: палять село починаючи теж із крайньої хати...», – підкреслив владика. Адже байдужих, пасивних, недієвих Господь застерігає словами з Одкровення апостола Йоана Богослова: «Знаю твої діла; ти ні холодний, ні гарячий; о, якби ти був холодний або гарячий! Але оскільки ти теплий, а не гарячий і не холодний, то викину тебе з уст Моїх» (Одкр. 3:15–16).

01 лютого 2010 р.
Під час заупокійної літії по героях Крут на Київському майдані Луцька
«ДІЛОМ ЛЮБІТЕ»

29 січня українці щороку поминають героїв Крут. Укотре молитовно згадуємо юних патріотів, які полягли за Вітчизну, укривши себе славою, тимчасом як провідники нації добровільно роззброїли Батьківщину перед більшовицькою навалою. Молоді захисники столиці своїм життям стримали загарбників, щоб уряд мав змогу евакуюватись.

Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, духовенство Троїцького кафедрального собору відслужили заупокійну літію перед символічною каплицею на Київському майдані обласного центру. Владика у проповіді зазначив, що герої Крут подали нам нев’янучий приклад служіння ближньому – аж до своєї смерті. Сьогодення ж вимагає якщо не жертовності, то в усякому разі – патріотичної визначеності...

29 січня 2010 р.
«Волинські єпархіальні відомості»
ПЕРШЕ У ДЕСЯТОМУ

Перше число газети за 2010 рік вийшло ще на початку січня, а інтернет-версія – лише зараз, на жаль. Але основні публікації є актуальними й сьогодні, й у майбутньому.

Про образ «Богоявлення Господнє» із храму с. Перванче на Горохівщині розповідає художниця-реставраторка обласного краєзнавчого музею Лариса Обухович. Адже це свято завершує різдвяний цикл.

У рубриці «З церковного календаря» Віктор Гребенюк веде річ про рівноапостольну Ніну, просвітительку Грузії, день пам’яті якої припадає на 27 січня. Бо ж Православ’я – віра вселенська, і вірянам-українцям цікаво довідатися про подвижників Благочестя інших народів...

28 січня 2010 р.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл провів чергові збори деканів єпархії. Світлина протоієрея Віталія Собка
БУЛО ПРО ЩО ПОГОВОРИТИ

Сьогодні в нижньому храмі Троїцького кафедрального собору відбулися чергові збори деканів єпархії. Виступили архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, канцлер протоієрей Микола Цап та інші. Поміж багатьох поточних питань ішлося про порядок проведення в деканатах парафіяльних звітів, що пройдуть у травні, забезпечення парафій церковною періодикою і богослужбовою літературою, вступну кампанію до Волинської духовної семінарії на 2010/2011 навчальний рік, необхідність призначення заступників деканів у всіх благочиннях, підсумки участі Київського Патріархату в традиційному обласному телерадіомарафоні «Бог багатий милосердям» тощо.

26 січня 2010 р.
УПОКІЙ, ГОСПОДИ

Відійшов у вічність Семен Зінкевич – батько архієпископа Луцького і Волинського Михаїла. Владика, духовенство луцького кафедрального собору Святої Трійці та інші священнослужителі у храмі с. Лосятин Тернопільської області, де мешкав покійний, відправили заупокійне богослужіння й поховали його на місцевому кладовищі.

Нехай милосердний Господь упокоїть душу раба Божого Семена в оселях праведних, «де нема ні журби, ні зітхань, а життя безкінечне».

26 січня 2010 р.
СПІВАЙМО! МАЛЮЙМО!

Цього року 10 січня вже вкотре Волинське товариство польської культури імені Еви Фелінської провело фестиваль різдвяних піснеспівів «Гей, колядо!» у стінах луцького римо-католицького собору Апостолів Петра і Павла. Своє мистецтво показали польські, російські, вірменські, чеські, німецькі колядники – мешканці Волинської області. Українські колядки звучали з уст хору Феодосіївського храму Київського Патріархату (регент Оксана Удот).

А 22 січня колядки й щедрівки у виконанні дитячого хору Центру християнського виховання дітей та молоді в Луцьку (художній керівник Тетяна Толочко) прозвучали на щорічних «Різдвяних зустрічах у Музеї волинської ікони».

Цього ж дня тут відбулася виставка різдвяних поштівок студентів-дизайнерів Луцького національного технічного університету. Зокрема, свій доробок представила Ольга Журба, яка співпрацює з «Волинськими єпархіальними відомостями».

26 січня 2010 р.
Віфлиємський вогонь – у Колках
ІЗ ДАЛЕКОГО ВІФЛЕЄМА

Уже котрий рік волиняни зустрічають Різдво з вогнем, запаленим у Віфлеємі. По всьому світу цей пломінь із рук у руки, з країни в країну передають члени національних скаутських організацій.

На українсько-польському державному кордоні наші скаути – пластуни – взяли цей вогонь від скаутів польських – харцерів. 3 січня в Луцьку, в головному храмі Волинської єпархії Троїцькому кафедральному соборі для зустрічі полум’я зі Святої Землі зібрались архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, священнослужителі й численні віряни. Владика промовив архіпастирське слово, пластуни під гітари й сопілку виконали різдвяні піснеспіви. По тому кожен охочий узяв вогник із батьківщини Христа на ґнотики своїх свічок і лампадок. Вогонь із Віфлеєма розійшовся по Волині – по церквах, дитячих будинках, лікарнях...

05 січня 2010 р.
Зустріч правнуки священномученика Йоана Кочурова з викладачами й вихованцями Волинської духовної семінарії. Світлина протоієрея Віталія Собка
ДАЛЕКА БЛИЗЬКА ІСТОРІЯ

У Волинській духовній семінарії (ВДС) відбулася зустріч з Іриною Циганковою, правнукою священномученика Йоана Кочурова, який першим, у 1917 році, прийняв мученицький вінець од більшовиків.

Пані Ірина, мешканка Луцька, розповіла про життєвий шлях свого прадіда. Отець Йоан душпастирював у Росії, Сполучених Штатах Америки, а повернувшись на батьківщину, був призначений настоятелем у Катериненський собор Царського Села – резиденцію імператора. Тут його застала Лютнева і Жовтнева революції. Намагаючись отямити обидві сторони – білих і червоних – від громадянської війни, що починалась, протоієрей Йоан із синами, теж священиками, провів велелюдний хресний хід під гаслами «Браття, не стріляйте в братів!», «Світом повинна правити любов». Більшовики помстилися Господньому слузі й за цей хід, і за палкі проповіді, за непоступливе служіння Христові. Ще довго в родині Кочурових зберігалась одежа о. Йоана з численними дірками від куль...

31 грудня 2009 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо