Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини

Новини

Під час урочистої академії з нагоди актового дня Волинської духовної семінарії. Світлина Леоніда Максимова
СВЯТО СЕМІНАРІЇ

Волинська духовна семінарія (ВДС) відзначила свій актовий день з нагоди свята Собор волинських святих.

Після Богослужіння відбулась урочиста академія у народному домі «Просвіта». У доповіді ректор протоієрей Ігор Швець зупинився на етапах історії навчального закладу аж від початків духовної освіти на Волині за Давньої Русі. Але безпосередньо відродження тієї семінарії, що нині існує як ВДС Київського Патріархату, сягає 1990 року. Тож нинішній актовий день – це початок підготовки до двадцятиліття.

Цінними подарунками було нагороджено кращих студентів: Сергія Нарольського, Антона Березу, Миколу Гулака, студентку регентського відділення Наталію Чуйко...

27 жовтня 2009 р.
Миколаївські читання. Світлина Леоніда Максимова
НАУКОВЦІ В ЖИДИЧИНСЬКІЙ ОБИТЕЛІ

У чоловічому монастирі Святителя і чудотворця Миколая, що в с. Жидичин Ківерецького деканату, відбулися ІІІ Миколаївські читання. Наукову конференцію організовано монастирем спільно з обласною організацією Українського товариства охорони пам’яток історії і культури. Сайт обителі Chernectvo.org.ua повідомляє: читання, які провели в рамках пам’яткоохоронної програми «Культурна спадщина Волині», присвячено пам’яті святителя і чудотворця Миколая Мирлікійського та преподобного Миколи-Святоші, князя Луцького. На честь другого святого, до речі, освячено чернечий храм.

Після Божественної Літургії та молебню, які очолив намісник монастиря ігумен Константин (Марченко), учасники читань – відомі історики й краєзнавці Києва, Львова та інших міст країни – представили дослідження книгодруків, іконопису, творів сакрального, образотворчого та іншого мистецтва, пов’язаних зі згаданими святими, порушували питання про шанування християнських угодників...

27 жовтня 2009 р.
Чоловічий монастир Святителя і чудотворця Миколая в с. Жидичин Ківерецького деканату. Світлина ієромонаха Константина (Марченка)
У ЖИДИЧИН, ДО МИКОЛИ-СВЯТОШІ

Завтра Церква вшановує преподобного Миколу-Святошу, князя Луцького, печерського чудотворця. Особливо його шанує братія Миколаївського монастиря в с. Жидичин Ківерецького деканату, адже саме на честь цього угодника тут освячено чернечий храм. З нагоди престольного празника відправлять урочисті Богослужіння: 26 жовтня – Велику вечірню, початок о 18.00; 27 жовтня – Ранню, 7.00, та Божественну Літургію, 10.00. Монахи на чолі з ігуменом Константином (Марченком) прагнуть розділити радість спільної молитви з усіма нами.

26 жовтня 2009 р.
Під час відправи Божественної Літургії і молебня у кафедральному соборі Святої Трійці з нагоди свята Собор волинських святих і актового дня Волинської духовної семінарії. Світлина прот. Віталія Собка
СОБОР ВОЛИНСЬКИХ СВЯТИХ

Православний календар містить чимало днів прослави тих угодників Божих, життя яких пов’язано з історичною Волинню (тобто теперішніми Волинською, Рівненською, Житомирською областями, частиною Тернопільщини, Брестської області нинішньої Білорусі та іншими прилеглими землями). А 23 жовтня наша Церква відзначає свято Собор волинських святих, тобто день їх спільної прослави.

За багаторічною традицією цього дня у луцькому кафедральному соборі Святої Трійці відправляють урочисте Богослужіння, а Волинська духовна семінарія (ВДС) проводить захід, що йменується актовим днем, або ж урочистою академією.

Божественну Літургію і молебень відправили архієпископи Луцький і Волинський Михаїл, Черкаський і Чигиринський Йоан, єпископи Вінницький і Брацлавський Онуфрій, Полтавський і Кременчуцький Федір, Дрогобицький і Самбірський Матфей, Кіровоградський і Голованівський Марк. З ними співслужили канцлер протоієрей Микола Цап, ректор семінарії протоієрей Ігор Швець, обласний...

23 жовтня 2009 р.
Газета «Волинські єпархіальні відомості»
БАГАТО ІЛЮСТРОВАНИЙ НОМЕР

Саме так можна назвати свіже, жовтневе число «Волинських єпархіальних відомостей».

Його відкриває світлина, що зафіксувала першу україномовну Літургію на святій горі Синай. Її звершено під час чергової прощі на Святу Землю.

Чергова цікавинка у рубриці «З церковного календаря»: розповідь Віктора Гребенюка про одну з найвеличніших і найтрагічніших сторінок історії Християнства – мучеництво ста тисяч православних від рук хорезмійців за небажання прийняти іслам у 1227 році в Тбілісі (є і рідкісна ікона, вживана Грузинською Православною Церквою)...

22 жовтня 2009 р.
Синод. Світлина з сайта Cerkva.info
НА СИНОДІ

Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл взяв участь у черговому засіданні Священного Синоду (владика – тимчасовий член цього органу управління Церкви протягом 2009 року), що його проведено в Києві під головуванням Патріарха Філарета. Офіційний сайт Київського Патріархату Cerkva.info повідомив, що ієрархи прийняли важливі кадрові рішення, благословили продовжувати розпочату підготовку до діалогу з УПЦ МП, розглянули інші поточні питання.

22 жовтня 2009 р.
Під час богословської науково-практичної конференції у Волинській духовній Семінарії. Світлина прот. Віталія Собка
НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ У СЕМІНАРІЇ

Сьогодні розпочалося відзначення свята Собор Волинських святих та актового дня Волинської духовної семінарії. В актовому залі цієї духовної школи відбулася богословська науково-практична конференція «Почаївська Свято-Успенська лавра – найбільша святиня історичної Волині». Конференцію приурочено до 450-ліття принесення на Волинь чудотворної ікони Божої Матері, що невдовзі стала йменуватися Почаївською, та 350-річчя прославлення нетлінних мощей преподобного Іова Почаївського.

У конференції взяли участь: ректор ВДС кандидат боголовських наук протоієрей Ігор Швець, проректор з наукової роботи кандидат богословських наук Василь Лозовицький, викладач кандидат богословсих наук священик Степан Старевич, чимало інших теологів із Луцька, Острога, Рівного...

22 жовтня 2009 р.
Освячення у Володимирі новозбудованого храму Рівноапостольного князя Володимира. Світлина Данила Зінкевича
ВОЛОДИМИРСЬКИЙ У ВОЛОДИМИРІ

Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив у Володимирі новозбудований храм Рівноапостольного князя Володимира. Під час відправи чину освячення, Божественної Літургії та хресного ходу із владикою співслужили міський декан протоієрей Юрій Пилипець, районний декан протоієрей Євген Шевчук, настоятель парафії священик Юрій Пікула, інші священнослужителі.

Храм зведено доволі швидко: за три роки. Головними спонсорами будівництва були власник підприємства «Агросвіт» Євген Шелепіна (його владика нагородив цього дня орденом Святого князя Володимира), власник Володимирського цукрового заводу Юрій Келестин і директор цього підприємства Юрій Паращук (ордени Юрія Переможця). Було й чимало інших благодійників, яких високопреосвященний нагородив благословенними грамотами. Такою ж грамотою відзначив архієрей усю громаду в цілому. Самого ж настоятеля архієпископ підніс до сану протоієрея...

20 жовтня 2009 р.
Під час освячення хреста і місця під будівництво каплиці Волинської ікони Божої Матері в Луцьку. Світлина Леоніда Максимова
НАСАМПЕРЕД – ПРО СВОЄ
(оновлено)

Старші лучани ще пам’ятають каплицю на честь Іверської ікони Божої Матері, що з 1894 року стояла на теперішній вулиці Лесі Українки. Пам’ятають, бо за Польщі тут проходили молебні перед початком навчального року, сюди заходили дорогою, щоб помолитися. Цим святим місцем опікувалнося православне Чеснохресне братство. Та за радянських часів, у 1961 році, каплицю було знесено, а в нововпорядженому сквері поставлено погруддя комуністичному діячеві.

Не раз на патріотичних зібраннях, у пресі ще від кінця 80-х порушували питання про віднову каплиці. На місці зруйнованого Божого дому було встановлено пам’ятний хрест. І ось тепер група ініціаторів, зокрема депутат міської ради Любов Ганейчук, узялася за діло. Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, духовна консисторія гаряче підтримали цей почин...

20 жовтня 2009 р.
Чоловічий монастир Святителя і чудотворця Миколая в с. Жидичин Ківерецького деканату. Світлина ієромонаха Константина (Марченка)
НЕЗАБАРОМ – МИКОЛАЇВСЬКІ ЧИТАННЯ

24 жовтня у с. Жидичин Ківерецького деканату відбудуться ІІІ Миколаївські читання – наукова конференція, яку проводить місцевий чоловічий монастир спільно з обласною організацією Українського товариства охорони пам’яток історії і культури. Сайт обителі www.chernectvo.org.ua повідомляє: читання, які проводять у рамках пам’яткоохоронної програми «Культурна спадщина Волині», присвячені пам’яті святителя і чудотворця Миколая Мирлікійського та преподобного Миколи-Святоші, князя Луцького.

Учасники конференції представлятимуть дослідження книгодруків, іконопису, творів сакрального, образотворчого та іншого мистецтва, пов’язаних зі згаданими святими, порушуватимуть питання про шанування християнських угодників тощо.

Миколаївські читання розпочнуться о 10.00 молебнем у чернечому храмі. Докладнішу інформацію можна одержати в Галини Марчук за тел. (0332) 77-21-18, (050) 668-33-27.

20 жовтня 2009 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо