Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини

Новини

ЗАПАЛЕНИЙ ҐНОТИК ПАМ’ЯТІ

14 березня 2008 р.

Сьогодні, у день смерті Ярослави Стецько, луцька станиця «Пласту» виступила з почином провести панахиду за упокоєння раби Божої Ганни (таке хресне ім’я цієї політичної діячки). Окрім пластунів, до Троїцького кафедрального собору прийшли пом’янути патріотку й інші небайдужі. Декан протоієрей Володимир Подолець, який відслужив панахиду, у проповіді зазначив, що «небіжчиця боролася за волю України не лише в часи воєнного лихоліття, а й у мирний час, причім не взяла громадянства іншої країни аж доки її Батьківщина стала незалежною. Коли ж Україна проголосила незалежність, вона переїхала сюди з Америки, незважаючи на всі економічні й побутові негаразди. Ви ж, молячись за її упокоєння, вчиняєте душеспасенний акт не лише стосовно Ярослави Стецько, а й щодо самих себе».

14 березня 2008 р.
«ЩО Є ІСТИНА?»

14 березня 2008 р.

Учора в інституті соціальних наук Волинського національного університету ім. Лесі Українки відбулася ІІ Всеукраїнська наукова конференція «Сучасна релігійність: стан і тенденції. Розглядалися такі теми: змістові характеристики сучасної релігійності; соціальні зміни, громадянське суспільство і сучасна релігійність; релігійність і сучасний соціокультурний простір; сучасний віруючий: особливості і типологія.

З благословення єпископа Луцького і Волинського Михаїла у заході взяв участь прес-секретар єпархії протоієрей Віталій Собко. Серед учасників були також представники Московського Патріархату й Церкви євангельських християн-баптистів...

14 березня 2008 р.
ЖУРНАЛІСТЕ, ДЕ МЕЖА?

10 березня 2008 р.

КорреспондентСтаття Віталія Сича "К черту Мазепу" (Корреспондент.– 2008.– № 8) мене засмутила й образила. Не чакав, що головний редактор солідного видання дозволятиме собі лайливі вислови. Не коментуватиму докладно його ставлення і стиль критики діяльності Президента, не коментуватиму безглуздого висновку цієї публікації про гуртування нації навколо ковбаси (це прокоментують інші) чи ще більших свобод (куди вже далі, якщо таке пишуть). Адже зневага, сарказм, погорда, глузування та осуд – це все ознаки сучасної "якісної" журналістики, коли бажають сказати що-небудь, аби лише звернули увагу й купували видання. Але ж має бути якась межа...

10 березня 2008 р.
ВОЛИНЬ ПРИЙМАЄ ПРОЧАН

3 березня 2008 р.

Єпископ Михаїл розповідає рівненським семінаристам про минуле й сьогодення луцького кафедрального собору. Світлина прот. Віталія СобкаПаломницька служба нашої єпархії розгорнула неабияку діяльність: численні маршрути відпустовими місцями України нещодавно поповнили й богомілля на Святу Землю. А от паломництва на Волинь досі не було. Тож паніматка Лариса Савчук, яка опікується цією ділянкою роботи духовної консисторії, вирішила заповнити цю прогалину й організувала першу таку прощу. Пілігримами були вихованці Рівненської духовної семінарії Київського Патріархату. Сорок учнів та двоє викладачів побували у Луцьку (Троїцький кафедральний собор, Волинська духовна семінарія, Замковий монастир, Благовіщенський храм), в Жидичинському монастирі, у Володимирі (собор і монастир Різдва Христового, Василівська церква), у Зименському монастирі...

03 березня 2008 р.
ЗАДЛЯ ДУХОВНОСТІ СТУДЕНТІВ

29 лютого 2008 р.

Єпископ Михаїл обговорює напрямки співпраці з І. Корчуком, директором технікуму. Світлина прот. Віталія СобкаДуховна консисторія розширяє капеланське служіння. Днями укладено угоду між управлінням єпархії та Волинським технікумом Національного університету харчових технологій. Згідно з цим документом, Київський Патріархат духовно опікуватиметься навчальним закладом: новопризначений капелан - священик Василь Клочак, настоятель луцької Хрестовоздвиженської парафії, - здійснюватиме служіння, братиме участь у виховних заходах, проводитиме лекції, обговорення на релігійну тематику тощо. Договір підписали єпископ Луцький і Волинський Михаїл та директор технікуму І. Корчук. При цьому були присутні старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний та о. Василь Клочак.

29 лютого 2008 р.
НАУКОВЕ ЗІБРАННЯ

29 лютого 2008 р.

У Культурно-мистецькому центрі ім. Т. Шевченка м. Володимира відбулася XXVII Міжнародна історико-краєзнавча конференція. Цього разу її було приурочено до 1020-ліття міста і 110-річчя з дня народження видатного дослідника Волині Олександра Цинкаловського. У заході взяли участь науковці з Луцька, Києва, Львова, Острога, Любліна, очільники місцевої влади. Від нашої Церкви учасників привітав і благословив протоієрей Микола Гінайло, настоятель парафій Покрови Пресвятої Богородиці в с. П’ятидні та Рівноапостольної княгині Ольги в с. Хрипаличі Володимирського деканату.

29 лютого 2008 р.
ПОЖЕЖАМ – ЗАСЬ!

28 лютого 2008 р.

Під час екскурсії у музеї цивільного захисту. Світлина Володимира НестероваНе так давно на Волині згоріло дві церкви, та і взагалі кількість трагічних займань повзе вгору. Тому рятувальники МНС і священнослужителі нашої єпархії вирішили поєднати зусилля. Днями у музеї цивільного захисту населення центру пропаганди головного управління Міністерства внутрішніх справ України в області зібралися єпископ Луцький і Волинський Михаїл, канцлер єпархії протоієрей Микола Цап, отці декани, начальник ГУ МНС області В. Грушовінчук, його підлеглі. Для духовенства було проведено екскурсію, прочитано лекцію, показано відеоматеріал про вогняні трагедії в культових спорудах Волині.

Владика Михаїл і добродій Грушовінчук підписали спільне звернення до священиків і парафіян «Про попередження пожеж та загибелі людей на них». У ньому, зокрема...

28 лютого 2008 р.
ПЕРШИЙ ДИСК ЮНИХ ХРИСТИЯН-ХОРИСТІВ

27 лютого 2008 р.

Середня група хору. Світлина прот. Віталія СобкаУчора хор Центру християнського виховання дітей та молоді в Луцьку (директор – священик Андрій Ротченков) провів концерт-презентацію свого першого компакт-диска. До нього ввійшли 23 твори: молитви, колядки, шедеври Д. Бортнянського, А. Вахнянина, народні перлини, твори Т. Толочко та інші.

Під час урочистого представлення платівки в луцькій «Просвіті» хор вітали канцлер протоієрей Микола Цап, який передав благословення єпископа Луцького і Волинського Михаїла, представники обласної влади та громадськості.

Створено цей колектив під керівництвом Тетяни Толочко наприкінці 1992 року, коли директором недільної школи при луцькому Троїцькому соборі стала Тамара Мацкевич...

27 лютого 2008 р.
ПОМОЛИЛИСЯ ЗА ЛЕСЮ

26 лютого 2008 р.

Напередодні 137-ліття з дня народження Лесі Українки, ковельський районний декан протоієрей Іван Бонис освятив садибу-музей поетеси в с. Колодяжному після капітального ремонту. При цьому був присутній греко-католицький священик. Відтак о. Іван звершив заупокійну літію по рабах Божих Ларисі та її найближчих родичах, подарував музею ікону Волинської Божої Матері. Разом із директором цього закладу Вірою Комзюк, усіма його співробітниками молилися парафіяни сіл Колодяжне і Дубова та відвідувачі музею.

26 лютого 2008 р.
СТРІТИСЯ З БОГОМ

20 лютого 2008 р.

Новоосвячена Михайлівська церква в с. Руснів Володимирського деканату. Світлина Віталія СарапінаНа Стрітення єпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив Михайлівський храм у селі Руснів Володимирського деканату, у співслужінні з деканом протоієреєм Юрієм Пилипцем та іншими священиками Володимирщини відправив тут першу Божественну Літургію. «Бога не можна побачити людині, проте кожна людина має зустрітися з Ним, – сказав преосвященний. – Адже прихід до храму – це вже своєрідна зустріч із Творцем, і прагнення правди Господньої – це теж бажання побачити Всевишнього і перетворити своє життя за Словом Його. Тож не втомлюймося шукати Бога і правди Його, відклавши земні турботи, тоді й те земне, чого потребуємо, додасться», – нагадав архієрей.

Наприкінці владика нагородив благословенними грамотами тих, хто найбільше посприяв спорудженню храму.

20 лютого 2008 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо