«Кому відпустите гріхи, тим відпустяться, на кому залишите – залишаться» (додано відео)
Про суть покаяння виголосив проповідь митрополит Луцький і Волинський Михаїл 8 березня, в 2-гу неділю Великого посту, на завершення Божественної Літургії в кафедральному соборі Святої Трійці.
«В Новому Заповіті теж необхідне покаяння, але жертви не потрібно, бо жертва вже принесена – це Ісус Христос. І відпущення гріхів – це молитва апостолів, а по спадковості це молитва священнослужителів», – так архіпастир охарактеризував «механізм» прощення людських гріхів у наш час. Він зазначив, що, на відміну від Старого Заповіту, Сам Господь дає владу відпускати гріхи, і вже не потребується постійної жертви у вигляді голубів, тельців і т. ін.
Щодо причини каятись у своїх гріхах, високопреосвященний зауважив: у людини, на відміну від тварин, є кінцева мета буття – успадкування Царства Небесного через достойно проведене життя. А якщо сталося гріхопадіння, то дається лікування – покаяння і відпущення гріхів.
У 2-гу неділю Великого посту Православна Церква відзначає пам’ять святителя Григорія Палами. Згадуючи цього угодника, нам розкривається вчення про піст: сутність покаяння, безперестанне єднання з Богом у молитві, духовне оновлення людської природи.
Григорій Палама жив у XIV столітті, був ченцем на горі Афон, а потім архієпископом міста Солунь (Фессалоніки). Відомий тим, що здійснив богословсько-теоретичне обгрунтування ісихазму – вчення про обожнення людини ще за земного життя безперервною молитвою та сходженням благодаті Святого Духа. Ісихасти використовували Ісусову молитву – «Господи, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас грішних».
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи