ЗАВЕРШЕНО ВЕЛИКУ РОБОТУ
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл та канцлер протоієрей Микола Цап побували в Музеї волинської ікони, де взяли участь у презентаційній академії з нагоди завершення реставрації Холмського чудотворного образа Богородиці.
Це одна з найдавніших у світі богородичних ікон (кінець ХІ ст.), що шанується і православними, і католиками. Разом з тим, це найдавніший образ у нашій країні. Він був серед найбільших святинь Київської Русі, з ХІІІ ст. перебував у Холмі – столиці Волинсько-Галицького князівства. Його подальша доля, як і вся історія Холмщини та цілої України, сповнена трагізму: образ неодноразово зникав і віднаходився, нищився і відновлювався. Ікона прославилась численними чудесами, перше з яких фіксується під 1240 роком, останнє – нашими днями. У XVII ст. уніатський єпископ Яків Суша уклав книгу «Фенікс...» (три видання), у якій виклав понад сімсот чудес, що сталися за посередництвом Холмської Богородиці. Пресвятій Діві на честь цього образа складено особливі служби – акафісти (останній 2005 року), кожен рік 21 вересня проходять велелюдні прощі.
У повоєнний час ікона таємно зберігалася в родині православного священика Гавриїла Коробчука і передана його дочкою Надією Горлицькою на вічне зберігання до музею. П’ятнадцять років над цим дуже пошкодженим образом працював реставратор Анатолій Квасюк, спершу потайки, на квартирі, а згодом у музейній майстерні. Численні жертводавці, зокрема громадські організації та Церкви, багато допомагали йому в цій висококваліфікованій подвижницькій роботі. І ось реставрацію Холмського чудотворного образа повністю завершено.
На презентацію відродженої реліквії прибули численні фахівці з сакрального мистецтва, церковні й державні достойники. Владика Михаїл виголосив подячне слово всім, хто був причетний до такої великої праці, вручив благословенні грамоти деяким меценатам цієї справи: голові облдержадміністрації Миколі Романюку, начальникові обласного управління культури Володимирові Лисюку, директору краєзнавчого музею Анатолієві Силюку, а також завідувачці Музею волинської ікони Тетяні Єлісєєвій, усьому колективу цього закладу. Анатолія Квасюка ж Київський Патріархат нагородив орденом Архістратига Михаїла.
Відтепер оригінал чудотворної Холмської ікони Богородиці з Дитятком постійно експонується в окремому залі музею, до нього приходять і шанувальники мистецтва, і богомільці, священнослужителі тут відправляють окремі служби.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи