ЗАРАДИ ДУХОВНОСТІ ДІТЕЙ
Розроблено стратегію толерантної міжконфесійної співпраці на основі взаємоповаги та використання морально-етичної доктрини і християнських цінностей задля формування духовності підростаючого покоління України. Велику увагу група приділила проблемі підготовки педагогів-викладачів.
Виконуючи поставлені завдання, робоча група звернула увагу на те, що духовні, морально-етичні цінності, основи християнської культури більшою чи меншою мірою є і в таких шкільних предметах, як українська та зарубіжна література, біологія, основи безпеки життєдіяльності тощо. Однак членами групи зауважено, що програмовий матеріал цих предметів (особливо із варіативної складової) не завжди дібраний коректно, а окремі твори взагалі суперечать біблійним принципам, дезорієнтують учня, шкодять формуванню духовного складника його світогляду. Це один із чинників моральної деградації дітей і молоді. Наприклад, у цьому контексті суперечливо пропонувати учням для вивчення чи ознайомлення такі твори, як: «Потерчата» В. Королева-Старого, «Бусурмен» С. Васильченка, «Червона шапочка» Є. Дударя, «Зачарована Десна» О. Довженка, «Вечір проти Івана Купала» М. Гоголя, серію романів Дж. Роулінг про Гаррі Поттера і т. п.
Тож Волинська рада Церков (ВРЦ) на черговому засіданні вчора вирішила удосконалити свою діяльність у цій сфері та звернулася до голови облдержадміністрації Бориса Клімчука з проханням створити при обласному управлінні освіти і науки спільну робочу групу, в яку включити на паритетних засадах представників релігійних організацій, що входять у ВРЦ, та фахівців з управління освіти і науки облдержадміністрації, Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти, педагогів, експертів.
На думку архієпископа Луцького і Волинського Михаїла та представників інших конфесій, такий консультативно-дорадчий орган потрібен, щоб: продовжувати вивчення проблем запровадження й викладання «Основ християнської етики», здійснювати аналіз програмового матеріалу різних предметів у контексті християнського світогляду, вносити відповідні пропозиції Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України, сприяти забезпеченню реалізації духовних потреб учнів, утвердженню морально-етичних цінностей у навчально-виховному процесі відповідно до традицій Християнства в нашому краї.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи