ЧЕРГОВІ «ВОЛИНСЬКІ ЄПАРХІАЛЬНІ ВІДОМОСТІ»
Чи знаєте Ви, що на порозі – Новий рік? Саме так: 14 вересня – церковне Новоліття. Що це таке – читайте у рубриці «З церковного календаря» нашої газети (№ 8).
Якщо люди страждають за свої гріхи, то чому ж тоді страждають безгрішні діти? На це непросте питання відповідає протоієрей Віталій Собко у статті «Щоб спастися».
У серпні виповнюється століття «Лісовій пісні», яку прийнято вважати шедевром світової літератури. І раптом запитання, що «підриває основи»: а чому ми її шануємо? Адже Мавка, головний позитивний персонаж п’єси, – це не що інше як нечиста сила. Віктор Гребенюк у дописі «Читаймо ретельніше» розповідає і хто такі мавки, і що таке феєрія, і як творила Леся Українка, і що зовсім не «Лісову пісню» православні мали б шанувати в її творчості найбільше.
Найвідоміший в Україні чудотворний образ Богородиці – Почаївський. Мистецтвознавець Людмила Карпук у рубриці «Волинські ікони» описує одну її незвичайну версію.
У лісі поблизу села священик натрапив на безіменну могилу. На ній поставили хреста, гадали, що це поховання вояків УПА. Пошуки в архівах прояснили, що це зовсім не так. Одначе наші священики возносять молитви на цім похованні. Про це розповідають Андрій Гнатюк і Валерія Лесюк у матеріалі «Чужих тут нема».
Акафісти належать до улюбленого в народі жанру побожних піснеспівів. Проте у греків вони були поетичними, а на Русі-Україні – прозові. Письменник Брат Віктор на честь 1000-ліття закладин собору Святої Софії в Києві створив поетичний акафіст Пресвятій Богородиці перед Її образом «Нерушима Стіна».
Розпочинається новий навчальний рік. Тож публікуємо роздуми педагога Наталії Ротченкової «Нумо разом!» про необхідність співпраці батьків, школи і Церкви над духовністю дитини.
Ще підлітком цей волинянин опинився далеко від рідного краю. Однак і нині, вже в літах, кріпить український дух у нашій діаспорі в Хабаровському краї, допомагає рідній Церкві на Батьківщині. Про того, хто може бути нам усім за приклад, пише у статті «Через рік, під осінь, повернуся...» Ольга Пляченко.
Є в цьому числі часопису й чимало новин та іншої важливої інформації.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи