У єпархії пом'янули в’язнів, розстріляних у 1941 році
Священнослужителі й миряни взяли участь у богослужіннях та скорботних заходах із приводу чергової річниці розстрілів органами НКВС в’язнів на початку німецько-радянської війни.
У Луцьку хресну ходу до місця загибелі та заупокійну літію 23 червня очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл.
В архіпастирському слові високопреосвященний, нагадуючи події цього дня 1941 року, взагалі Другу світову війну та сучасну Донбаську, для неповторення такого в майбутньому порадив зробити висновок: «Пам’ятати – це перше, друге – цінувати життя, третє – навчитися шанувати себе і не бути байдужим, не йти на облудливі ідеї та облудливі заклики та вивчити глибинно свою історію». На завершення він закликав присутніх: «Стоячи тут, біля цього меморіального пантеону згаданих і незгаданих імен, скажемо самі собі: ми змінюємось, ми пам’ятаємо, ми бажаєм Україні кращої долі, ми будем захищати її суверенітет, ми знаєм, хто наші друзі, а хто наші вороги, і тверезо дивимось у щасливе наше майбутнє».
Із владикою за упокій убієнних молились: єпископ Володимир-Волинський Матфей, канцлер єпархії протоієрей Микола Цап, декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Микола Нецькар, ректор Волинської православної богословської академії протоієрей Володимир Вакін зі студентами, намісник Замкової обителі Архангелів ігумен Святополк (Канюка) з братією, інше духовенство – соборне та міське, голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, голова облради Валентин Вітер, міський голова Микола Романюк, громадськість.
На Вечірні у храмі Новомучеників ХХ століття Замкового монастиря (місці згаданих розстрілів) було вперше відслужено акафіст Пресвятій Богородиці перед житійною іконою новомучеників і сповідників, які в Україні й інших землях у ХХ ст. за Христа й православну віру постраждали. Службу очолив ієромонах Арсеній (Качан). Він та Олександра Тоцька – автори цього нового твору, який продовжує відродження в українській Церкві акафістів візантійського типу (написаних почасти ритмізованою прозою, почасти римованою поезією).
Дещо згодом у цій обителі відбувся культурологічний захід «Ніч у Луцькій тюрмі».
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи