Юні віряни побували в музеї Пересопницького Євангелія
Близько тридцяти учнів Центру християнського виховання дітей та молоді в Луцьку (директор священик Андрій Ротченков) 6 червня уперше відвідали культурно-археологічний центр у с. Пересопниця на Рівенщині.
Екскурсійна програма включала ознайомлення з одним із духовних символів України – Пересопницьким Євангелієм – у спеціальному музеї (діти навіть змогли спробувати себе як переписувачі), відвідання храму Святителя Миколая, якому понад 200 років, археологічного музею, музею-скансена «Княже місто».
У цій місцевості в середині XVI ст. в Пречистенському монастирі, що єдиний залишився на той час із архітектурного комплексу удільної столиці, створено визначну рукописну пам’ятку староукраїнської літературної мови й мистецтва. Це переклад Четвероєвангелія на «просту мову». В наші дні Пересопницьке Євангеліє набуло ще й політичного змісту: на ньому дають присягу президенти України.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи