ЗЕМЛЯ МІСІОНЕРІВ
(оновлено)
28 березня 2009 р.
У Волинській духовній семінарії відбулася презентація книги її ректора протоієрея Ігоря Швеця «Діяльність українських православних місіонерів у XVIII столітті». У ній ідеться про християнізацію народів Поволжя, Сибіру та Китаю єпископами, ченцями і мирянами – вихідцями з України. Цю монографію автор, кандидат богословських наук, створив на основі своєї дисертації. Але написано книжку не строго академічним стилем, що міг би навіювати нудьгу, а доволі жваво, захопливо, що, разом з тим, не шкодить науковості дослідження.
XVIII cтоліття – час великих випробувань для Російської Православної Церкви: вона остаточно перетворилась на частину державного механізму. Проте ця епоха потребувала багатьох працівників для євангелізації земель, загарбаних імперією. І внесок українців у цій справі чи не найбільший. У передмові історик-архівіст Володимир Рожко пише: «Московське духовенство через низький рівень духовної освіти не могло виконати таких завдань, як навернення поган до християнської православної віри – це було йому не під силу, тому московські царі й посилали українських єпископів і духовенство на ці широчезні завойовані простори сіяти світло віри Христової ... а також до Китаю, що не входив до складу Московської імперії».
Автор монографії опрацював численні, в тому числі рідкісні, джерела, тож книга стала справжнім явищем, і зацікавить багатьох. Але історія цінна ще й тим, що повинна бути вчителькою життя. Священик Віталій Лотоцький, один із науковців, викладачів Волинської семінарії, які взяли участь у презентації, сказав: «Місіонери з України могли просвічувати інші народи, бо самі були високодуховними. Нині ж ми також маємо місію євангелізаторів, уже на своїй землі. Тож повинні уподібнюватись тим подвижникам Благочестя». Учасниками презентації також були: проректор із навчальної роботи кандидат богослів’я Василь Лозовицький, проректор із виховної роботи протоієрей Іван Семенюк, кандидати богословських наук протоієрей Іван Швець, викладач Рівненської семінарії Сергій Колот; секретар ВДС протоієрей Ігор Скиба, викладач ВДС священик Микола Цап’юк (аспірант Київської православної богословської академії), директорка обласної наукової універсальної бібліотеки ім. Олени Пчілки Людмила Стасюк.
Книгу видано коштами Інституту дослідів Волині у Вінніпезі (Канада) за сприяння його дійсного члена і представника в Україні Володомира Рожка.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи