Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини Архів новин

НЕ СПОКУШАЙТЕ БОГА!

Проповідь архієпископа Луцького і Волинського Михаїл 7 березня 2010 р. Світлина Юрія Павлюка

«Не спокушай Господа Бога Твого!» – до цього закликав віруючих архієпископ Луцький і Волинський Михаїл у недільній проповіді під час учорашньої Божественної Літургії в кафедральному соборі Святої Трійці.

Владика зазначив, що цього дня Свята Христова Церква виносить для поклоніння Животворчий Хрест Господній. Дивлячись на нього, ми розмірковуємо над тим духовним подвигом, який здійснив Ісус Христос, постячись у пустелі 40 днів. У цьому проявляється Його людськість, бо Він, уподібнюючись людині, наостанок зголоднів і був спокушений дияволом. Тут Він зіштовхується як із фізичною спокусою – голодом, так і з духовною – владою. Однак усі диявольські спокуси долає одна відповідь: «Не спокушай Господа – Бога твого» (Мф. 4:7). Тому ми, християни, – говорить архієрей, – повинні намагатись наслідувати Христа. Найперше повинні постити, не тільки фізично, але й стримуватись духовно. У каноні Андрія Критського так і сказано: «Постившись, браття, фізично, давайте будемо поститися духовно». Це означає, що в кінці кожного дня нам слід прислухатися до докорів своєї совісті, щоб мирно та з любов’ю ставитись до кожної людини, згадуючи тим самим страждання Ісуса Христа на хресті. Тому що, борячись за істину, ми інколи забуваємо, для чого ми це робимо. А робимо ми це заради Христа та нашого спасіння.

08 березня 2010 р.
Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо