Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини Архів новин

ВИЗНАЙМО СВОЇ ГРІХИ!

Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. Світлина Олександра Більчука

Належно готуватись до святої Сповіді закликав архієпископ Луцький і Волинський Михаїл у проповіді вчора під час недільного Богослужіння у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Луцька.

Владика наголосив, що перш ніж людина приступить до таїнства Покаяння, вона повинна визнати усі свої гріхи насамперед перед самим Богом. Адже «Господь знає те, чого ми ще не зробили, знає те, що зробимо, знає, що будемо навіть думати, бо Він знає стан нашої душі», – сказав архієрей. Трапляється: людину турбують певні гріхи, які вона вже визнала на Сповіді. У цьому випадку треба каятись доти, доки цей проступок не перестане непокоїти. Архієрей зазначив: який би гріх не було скоєно, не слід думати, ніби це більше, ніж Боже людинолюбство. Творець настільки полюбив світ, що «віддав і Сина Свого Єдинородного, щоб усякий, хто вірує в нього, не загинув, а мав життя вічне» (Ін. 3:16).

«До Сповіді треба підходити з бажанням примиритись з Богом», – підкресив високопреосвященний. Не потрібно боятись висказати свої гріхи священику, який має бути свідком каяття і має владу відпускати гріхи. Інколи людина гадає, що очистилась, кажучи під час Покаяння лише такі слова: згрішила ділом, словом, помислом. Однак така думка є дощо помилковою, таке сповідання поверхове, недостатнє і неглибоке. Якщо ми не проаналізували свої гріхи, щиро не покаялись у скоєному, то не буде полегшення. Потрібно зробити крок уперед, бо злукавивши одного разу перед священиком, будемо мати подвійний гріх.

22 березня 2010 р.
Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо