Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини Архів новин

НЕЗАБАРОМ ПРОВОДИ

Цвинтар

Згідно з церковним календарем, після Великодня Церква, розділяючи радість Пасхи Христової зі спочилими, у надії воскресіння по-особливому поминає їх.

На Проводи після Літургії відправляється вселенська панахида. Вірянам належить прийти до церкви, подати пом’яник за упокій, принести паску та інші святкові наїдки. Після храмового богослужіння треба відвідати могили родичів і запросити священика помолитися за небіжчиків та окропити поховання освяченою водою.

Священнослужителі луцького Свято-Троїцького собору відправлятимуть ці заупокійні літії (короткі панахиди) за таким розкладом: у четвер, 8 квітня, – кладовище по вул. Рівненській, у суботу й неділю, 10–11 квітня, – міський цвинтар біля с. Гаразджа. В інших парафіях літії служитимуться згідно з їхнім розпорядком.

З приводу Проводів необхідно знати, що, на превеликий жаль, у ці дні на великі цвинтарі прибувають не тільки священики, які мають право служити. Нерідкісні випадки, коли приїжджають і ті, котрі за грубі порушення церковних законів позбавлені сану священика чи права служити. Трапляється навіть, що пройдисвіти, придбавши церковні шати, вдають із себе отців. Тому запрошуйте відслужити панахиду на могилах своїх родичів тільки тих священнослужителів, яких знаєте (хоч би з вигляду).

Не треба також залишати на могилах їжу: прийдуть бродячі тварини й осквернять поховання. Не личить православним християнам лишати й горілку біля хрестів чи виливати її на могилу. Цим ви теж оскверните пам’ять своїх рідних.

06 квітня 2010 р.
Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо