Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини Архів новин

ПОДІЯ ТИСЯЧОЛІТТЯ

20 травня 2006 р.

Волиняни вшановують святі мощі великомучениці Варвари. Фото прот. Віталія СобкаВолиняни вшановують одну з найбільших святинь Християнства – мощі великомучениці Варвари. 15 травня на межі Волинської і Рівненської областей їх передав єпископові Михаїлу митрополит Рівненський і Острозький Євсевій. Першу зупинку в Луцьку кортеж зі святими мощами зробив на Київському майдані поблизу облдержадміністрації. Там на великомученицю Варвару чекали усі священнослужителі міста та багато прочан. Перед головним адміністративним будинком області владика Михаїл із духовенством відправили акафіст святій Варварі, за яким молились про благополуччя краю. Звідти раку з мощами святої хресним ходом провели до Свято-Троїцького собору, зробивши коротку зупинку ще на Театральному майдані, де теж відправили молебень.

У собор гробницю вносила група священиків, адже вона виявилася неймовірно важкою. Мощі поставили в центральній частині храму та розпочали Богослужіння, яке не припиняється впродовж усього перебування святині у головному волинському храмі.

Щодня протягом паломництва на Волині потік прочан лише збільшується. До великої угодниці Божої приходять християни різних районів – міст і містечок, сіл і хуторів. До неї звертаються з проханням про зцілення і православні Київського та Московського Патріархатів і католики, старі і малі, багаті і жебраки. Біля однієї з найбільших християнських святинь вже побували десятки тисяч волинян, приходячи до собору стихійно або великими делегаціями від організацій, установ, медичних і навчальних закладів. Зокрема, одного разу біля мощей одночасно молилися майже весь викладацький склад і студенство Волинського інституту імені В'ячеслава Липинського МАУП.

16 травня єпископ Михаїл, виступаючи на прес-конференції, оприлюднив відкриті листи до ієрархів Московського Патріархату – митрополита Ніфонта та архієпископа Симеона, в яких закликав прийти із паствою й помолитися перед мощами. Адже перебування святині в Луцьку – надзвичайна подія, здатна вагомо посприяти духовному зростанню й примиренню православних волинян та значно позитивно вплинути на процес об’єднання українських Церков. Однак, на жаль, на відміну від багатьох своїх священиків та вірян, владики не виявили бажання подати Україні приклад єднання.

23 травня після акафіста у Свято-Троїцькому соборі святиню повезуть до Львова. Перед тим її хресним ходом проведуть до міської ради Луцька, де кортеж зробить останню зупинку – лучани на чолі з керівництвом міста прощатимуться з дорогоцінними мощами, молячись за кращу долю обласного центру.

20 травня 2006 р.
Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо