Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини Архів новин

ПОДІБНО АПОСТОЛАМ

Проповідь архієпископа Луцького і Волинського Михаїла на П’ятдесятнецю в кафедральному соборі Святої Трійці. Світлина інформаційної служби єпархії

У День Святої Трійці, П’ятдесятницю, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл у співслужінні з соборним духовенством відправив урочисту Божественну Літургію в луцькому Свято-Троїцькому кафедральному соборі. За Богослужінням владика виголосив проповідь про значення свята, зазначивши, що в цей день ми згадуємо зішестя Святого Духа на апостолів у вигляді вогненних язиків і дар, отриманий від Нього, – проголошення незаперечних Божих істин різними мовами. «Благодать Святого Духа отримуємо й ми, – підкреслив архієрей. – Під час Хрещення, Причастя, інших таїнств, богослужінь і взагалі щодня й щомиті. Тоді, коли ми відкриваємо своє серце для сприймання й виконання Божого вчення, бо, зростаючи духовно, стаємо кращими у вірі».

Також архіпастир наголосив, що, отримуючи дар Святого Духа, ми маємо змогу слухати проповідь українською мовою, розуміти суть богослужіння, передавати почуте Слово Боже нашим сусідам, близьким та рідним. «У цю мить нас можна назвати теж апостолами, бо ми розносимо вість Христову. Тож, дякуючи Богові, розуміємо зміст євангельських істин, що дають нам можливість краще пізнати сьогодення».

Преосвященний зазначив, що інколи люди чомусь бажають «керувати Богом», намагаються чинити спротив пізнанню правди християнської віри, а повинні, навпаки, підкорятися Йому. Не нехтувати дарами Святого Духа, а насичуватися Його плодами – побожності, розуму, християнської любові. Бо саме ця любов через дію Святого Духа приведе нас до Царства Небесного.

25 травня 2010 р.
Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо